Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rudeniškas grožis: pasiplaukiojimas Lenkijos Augustavo kanalu ir ežerais

Plaukiant Augustavo apylinkėmis
Violetos Grigaliūnaitės/15min.lt nuotr. / Plaukiant Augustavo apylinkėmis
Šaltinis: 15min
0
A A

Vos kelios valandos kelio iš Vilniaus – ir jau atsiduri nedideliame Lenkijos mieste Augustave, kuris išraižytas kanalų ir apsuptas gražių, nedidelių ežerų. Net ir rudenėjant čia gražu, o tolyn nuo vilkikų keliamo triukšmo plukdo didesni ir mažesni laivai. Augustavo kanalas vadinamas unikaliu objektu, jis įrengtas dar XIX amžiaus pirmojoje pusėje.

Visi lietuviai, bent kartą keliavę į Lenkiją ar tolimesnes šalis, žino, kur yra Augustavas. Nes važiuojant Varšuvos link tenka kirsti šį miestą, galbūt pasipiktinti siaurais keliais, nuolat pėsčiųjų perėjų stabdomu eismu ir ištisinėmis virtinėmis vilkikų. Tiesa, pastarieji per Augustavą važinės jau neilgai – spalio pabaigoje baigiamas, o pirmomis lapkričio dienomis atidaromas naujasis Augustavo aplinkkelis.

Galbūt tuomet Augustavas sulauks ne pro šalį važiuojančių, o čia pailsėti norinčių lietuvių. Nedidelis miestas ant vandens siūlo įvairių pramogų. Pagrindinė – pasiplaukiojimai laivais. Dideliais ir mažais.

Lenkija nebūtų Lenkija, jeigu čia kiekviename žingsnyje nematytum ženklų, susijusių su šventuoju paskelbtu popiežiumi Jonu Pauliumi II. Tad laivų prieplaukoje, kur prasideda kelionė Augustavo kanalu ir ežerais, stovi nedidelis popiežiaus paminklas, primenantis, kad plauksime Jono Pauliaus II keliais – jis taip pat yra čia lankęsis ir pasimėgavęs tokia išvyka vandeniu.

1823-1839 metais įrengto kanalo pakrantės gražiai sutvarkytos. Abiejose pusėse nutiesti pėsčiųjų takai, įrengti suoliukai, į vandenį linksta gluosnių šakos. Net ir rudenį vietos gyventojai mėgsta čia pasivaikščioti, prisėsti, kai kurie ir meškerę įmerkti.

Vienoje kanalo pusėje pristatyta individualių namų, matosi jachtų prieplaukos, kitoje – puiki poilsio zona su vaikų žaidimų aikštelėmis.

Laivo maršrutas iš kanalo tęsiasi ežerais, kurių pakrantėse – poilsiavietės, viešieji paplūdimiai. 

Lenkai Augustavo kanalą vadina vandens kelių perlu. Nes plaukiant laivu prieš akis veriasi nuostabūs gamtos vaizdai, kuriuos gali beveik ranka paliesti tiesiai iš laivo.

Lenkija siekė Augustavo kanalą įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, tačiau vėliau šios minties atsisakyta.

Violetos Grigaliūnaitės/15min.lt nuotr./Plaukiant Augustavo apylinkėmis
Violetos Grigaliūnaitės/15min.lt nuotr./Plaukiant Augustavo apylinkėmis
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje