Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 9d. 20:30

Rumunijos kaimas, kurį palaidojo toksiškas ežeras

Geamana – Rumunijos kaimas, kurį palaidojo toksiškas ežeras
123rf.com nuotr. / Geamana – Rumunijos kaimas, kurį palaidojo toksiškas ežeras

Kai buvo atrasta, kad netoliese esančiame kalne gausu vario rūdos, kaimeliui Rumunijoje tai buvo tarsi prakeiksmas. Viskas prasidėjo gyventojų iškeldinimu, o baigėsi milžiniška ekologine katastrofa.

1977 m. Rumunijos diktatorius Nikolajus Čiaušesku nusprendė pradėti kasti vario rūdą, kurios buvo rasta po Apusenų kalnais. Tuoj pat valdžia ir privertė visus netoliese esančio Geamana kaimelio gyventojus palikti savo namus žaliame slėnyje.

Apie 400 šeimų buvo priverstos išvykti, o jų buvusi gyvenamoji vieta virto toksišku ežeru. Išgaunant varį kasykloje reikėjo atsikratyti dideliu kiekiu nuodingų atliekų. Buvo nuspręsta, kad teršalai galėtų tekėti į slėnyje sukurtą dirbtinį ežerą.

Dirbtinio ežero vanduo ir iki šiol yra ypatingai toksiškas – čia gausu cianido ir kitų chemikalų, kurie jo vandenį yra nudažę ryškiomis spalvomis. Nepaisant to, šalia jo krantų tebegyvena saujelė gyventojų. Apie 20 gyventojų aštuntajame dešimtmetyje užsispyrė ir nenorėjo palikti savo gimtųjų vietų. Jie persikėlė šiek tiek aukščiau slėnio ir jį užliejusio nuodingo ežero.

Besiplėsdamas ežeras prarijo visą kadaise gražų kaimelį – viskas, kas dabar matosi, tėra bažnyčios bokštas ir keli namai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

20:17
01:09
02:13

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje