Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusai išgelbėjo turizmo sezoną Tunise

Tunisas
123rf.com / Tunisas
Šaltinis: 15min
0
A A

Teroristinių išpuolių išgąsdinti europiečiai ir amerikiečiai šią vasarą išbraukė Tunisą iš savo kelionių planų. Todėl šalies turizmo sektorius išgyveno krizę. Vis dėlto išgelbėti jį pavyko ir dėl to tunisiečiai gali būti dėkingi rusų turistams, rašo portalas Atorus.ru

Kas šeštas turistas, šiemet aplankęs Tunisą, buvo Rusijos pilietis. Tokią statistiką pateikianti Tuniso žiniasklaida vadina rusų turistus gelbėtojais ir tikisi, jog jų srautas į šalį nesumažės ir kitąmet.

Didžiausias poilsiautojų iš Rusijos skaičius šį turistinį sezoną užfiksuotas Tunisui priklausančioje Džerbos saloje, taip pat Zarzyje. Atvykstantys rusai lėmė, kad vasarą šiose turistinėse vietose vėl dirbo 72 viešbučiai. Po Naujų metų ketinama atnaujinti ir atidaryti dar keletą jų.

Statistika rodo, kad per pirmuosius aštuonis šių metų mėnesius į Tunisą daugiausia buvo atvykę rusų, prancūzų ir vokiečių turistų. Šiuos duomenis pateikia Nacionalinis Tuniso turizmo biuras.

Apie tai, kad Tunisas yra populiariausia Afrikos kryptis tarp rusų turistų, liudija ir Rusijos turizmo operatorių turimi duomenys. Per pirmąjį 2016 m. pusmetį Tunise viešėjo 186 tūkst. rusų. Lyginant su ankstesnių metų tuo pačiu laikotarpiu jų skaičius išaugo net 7 kartus.

Ir Rusijos kelionių vežėjai, ir ekskursijas Tunise organizuojančių bendrovių atstovai tiki, kad iki metų pabaigos Tunisas gali sulaukti ir 500 tūkst. rusų turistų.

Augantis rusų turistų skaičius šalyje ne veltui džiugina Tunisą – po skaudžių teroristinių išpuolių kelionių į šią šalį atsisakė nemaža dalis europiečių, kurie anksčiau mėgdavo poilsį šioje Šiaurės Afrikos valstybėje. 2016 m. mažiau į Tunisą atvyko tiek vokiečių, tiek prancūzų – abi šios grupės anksčiau sudarė ženklų turistų skaičių Tunise.

Tačiau labiausiai Tuniso ėmė vengti britai. Skelbiama, kad pirmąjį 2016 m. pusmetį Tunise jų apsilankė net 92 proc. mažiau nei pernai tuo pačiu metu. Tai lėmė faktas, jog per teroristinį išpuolį, įvykdytą 2015 m. birželį Suso kurorte, daugiausia žuvo būtent Didžiosios Britanijos piliečių. ​

123rf.com nuotr. /Paplūdimys Tunise
123rf.com /Paplūdimys Tunise

Teroristinių išpuolių tikimybė išlieka

Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) kaip ir anksčiau rekomenduoja susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į tam tikras šalies dalis.

Nepaisant sąlyginai stabilios politinės ir saugumo padėties, šalyje išaugusi teroristinių išpuolių tikimybė. Po trijų 2015 metais įvykdytų aktų, kurių aukomis tapo ir užsienio turistai, šalyje paskelbta nepaprastoji padėtis.

Naujausi įvykiai rodo, kad nuo teroristinių išpuolių neapsaugotas nei vienas Tuniso regionas. Lietuvos piliečiams rekomenduojame būti ypač budriems, vengti masinių susibūrimų, laikytis kelionių organizatorių ir saugumą užtikrinančių pareigūnų rekomendacijų ir nustatytų apribojimų bei visada turėti su savimi asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Rekomenduojame visiškai atsisakyti kelionių į Čambi nacionalinį parką (Djebel Chambi) ir į pasienio su Alžyru ir Libija regionus. Po 2016 m. kovo 7 d. saugumo pajėgų susirėmimo su teroristais Libijos pasienyje esančiame Ben Guerdane mieste įvesta komendanto valanda.

Keliaujantiems į šalies pietuose esančią karinę zoną reikalingas specialus leidimas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje