Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 14d. 12:03

Šalia Italijos krantų atrastas koralų rifas

Koralų rifas prie Italijos krantų
Giuseppe Corriero/Nature nuotr. / Koralų rifas prie Italijos krantų

Pietų Italija tapo dar įdomesne – netoli Apulijos krantų Adrijos jūroje buvo rastas koralų rifas. Pirmasis Italijoje!

Bario universiteto tyrėjai atrado itin retą mezofotinį (tai reiškia, kad jis gali egzistuoti net ir esant mažai šviesos) koralų rifą, kuris tęsiasi bent 2,5 km. Gal net ilgiau – gali būti, kad rifas tęsiasi palei visą pakrantę.

Toks atradimas išties nustebino, nes dauguma mokslininkų buvo įsitikinę, jog koralų rifai Viduržemio jūroje yra išnykę. Šis rifas slepiasi 30-50 metrų gylyje, tyrėjai rašo žurnale „Nature“.

Giuseppe Corriero/Nature nuotr./Koralų rifas prie Italijos krantų
Giuseppe Corriero/Nature nuotr./Koralų rifas prie Italijos krantų

Koralai, sudarantys šį rifą, yra reti, kadangi auga vėsesniuose vandenyje ir prieblandoje – dauguma koralų tokių sąlygų neištvertų. Paprastai jie iškyla žymiai arčiau jūros paviršiaus. Dėl gylio ir šviesos nebuvimo šie koralai prie Italijos nėra tokių ryškių spalvų kaip šiltesniuose vandenyse.

Tyrėjų komandai vadovavęs Giuseppe Corriero „The Guardian“ pasakojo, kad dešimtajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje jis su koralais dirbo Maldyvuose. „Bet niekada negalvojau, kad po 30 metų rasiu koralų rifą visai šalia savo namų“, – sakė jis.

Apulijos valdžia ketina rifui suteikti saugomos jūros teritorijos statusą. Tai reiškia, kad joje nebus galima vykdyti veiklos, kuri galėtų pakenkti rifui – pvz., žvejybos.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje