Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 20d. 09:46

Šalis, kur piramidžių daugiau nei Egipte, o turistų – beveik nėra

Ar žinojote, kad Sudanas turi daugiau (nors mažesnių) piramidžių nei kaimyninis Egiptas? Tačiau šalis praėjusiais metais pritraukė tik 700 tūkst. turistų, palyginus su 10 mln. keliautojų, kurie 2018 m. aplankė Egiptą, rašo „Reuters“.

Konfliktai ir krizės valdant Omarui al Baširui, griežtas vizų režimas ir padorių viešbučių trūkumas už sostinės Chartumo ribų – štai priežastys, kodėl turistai netraukia į Sudaną.

Tačiau balandžio mėnesį O.al Baširas neteko valdžios, naujoji valdžia švelnina vizos gavimo taisykles, kad tik pritrauktų lankytojų (ir jų pinigų) į tokias vietas kaip Karališkosios piramidės Meroe.

Kaip ir Egipte, Nubijos karalystėje, kuri valdė Sudano žemės prieš 2,5 tūkst. metų, karališkųjų šeimų nariai buvo laidojami piramidės formos kapuose. Netoli Meroe piramidžių stovi ir eilė šventyklų su senoviniais gyvūnų piešiniais, senasis Nagos miestas, o toliau – dar daugiau piramidžių.

Naujoji valdžia jau ėmėsi švelninti taisykles, pagal kurias užsienio turistai gali gauti vizas. Pavyzdžiui, nebereikia gauti leidimo norint išvykti už Chartumo ribų. „Dėl naujos sistemos jau išaugo turistų skaičius spalį ir lapkritį“, – „Reuters“ teigė Grahamas Abdelis-Qadiras iš šalies Informacijos, kultūros ir turizmo ministerijos.

Šiemet šalis lankytojų mažiau sulaukė dėl neramumų, tačiau jiems pasibaigus tikimasi, kad kitąmet turistų skaičius išaugs iki 900 tūkst., o 2021 m. – iki 1,2 mln.

Turistai Sudanui būtini dėl dešimtmečius trukusios izoliacijos ir hiperinfliacijos. Šią savaitę Sudano svaras juodojoje rinkoje krito iki 81 už dolerį. Oficialus kursas – 45 svarai už dolerį.

Meroe sulaukė Kataro ir Vokietijos ekspertų bei pinigų. Čia atsirado lankytojų centras, pasakojantis apie Sudano istoriją ir piramides. Pažymėti žygių takai, lankytojai pirmą kartą gali pamatyti piramidžių interjerus, o netrukus galės ir patekti į kapus po jomis. Kelios dešimtmečius buvusios apleistos piramidės bus restauruotos.

„Reuters“ pataria, kad dabar – puikus metas aplankyti šias išskirtines vietas, nes galėsite apžiūrėti įspūdingus senovinius statinius be minios turistų.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:13
00:52
01:23

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje