Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 2d. 15:05

SAM keičia tvarką – kelionėms būtini PGR testai bus atliekami nemokamai

Keliautojas Kipre
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Keliautojas Kipre
Siekiant sušvelninti koronaviruso pandemijos valdymui taikomus apribojimus šalies piliečiams, kurie savo gyvenamąją vietą yra deklaravę užsienyje, tačiau nėra persirgę ar vakcinuoti, atvykę į Lietuvą turės galimybę nemokamai išsitirti dėl COVID-19 galimybėms šalyje ir kelionėms užsienyje. Apie tai skelbiama pranešime spaudai. Nauja tvarka įsigalioja jau nuo šeštadienio.

Be šiuo metu Galimybių pasui gauti atliekamų nemokamų greitųjų antigeno testų, Sveikatos apsaugos ministerija sudarė galimybę vykstant į užsienį nemokamai išsitirti PGR metodu ir gauti Europos Sąjungos (ES) skaitmeninį COVID pažymėjimą dėl tyrimo rezultatų. Išsiimti COVID pažymėjimą dėl greitojo antigeno testo rezultato bus galima atliktus reikiamus techninius pakeitimus.

Daugiau apie ES skaitmeninį COVID pažymėjimą skaitykite čia – Plintant pavojingai atmainai, ES įsigalioja žaliasis pasas: 15 dalykų, ką reikia žinoti

SAM sudarė galimybę vykstant į užsienį nemokamai išsitirti PGR metodu.

Pagal atnaujintą tvarką išsitirti dėl COVID-19 ligos galimybėms šalyje ir kelionėms užsienyje gali visi šalies piliečiai, nepriklausomai nuo deklaruotos gyvenamosios vietos ar šalies, taip pat kiti asmenys:

  • turintys teisę į asmens sveikatos priežiūros paslaugas, apmokamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto ar valstybės biudžeto lėšomis;
  • ES valstybių narių ar Europos laisvosios prekybos asociacijos valstybių narių piliečiai ir jų šeimos nariai, atvykę gyventi į Lietuvą ilgiau kaip 3 mėnesiams per pusę metų ir įgiję teisę gyventi Lietuvoje;
  • užsienio valstybių piliečiai ir asmenys be pilietybės, kuriems yra išduotas leidimas gyventi Lietuvoje;
  • asmenys, kuriems išduota nacionalinė viza;
  • Lietuvoje akredituoti ir reziduojantys asmenys.

Informacija apie tai, kaip šalies piliečiai ar užsieniečiai, atlikę COVID-19 tyrimus, gali pasinaudoti galimybėmis vykti į užsienio šalis arba neribojamomis ar ribojamomis iš dalies veiklomis Lietuvoje:

Lietuvos piliečiai

Užsieniečiai

Kaip užsiregistruoti nemokamam COVID-19 tyrimui – greitajam antigeno testui ar PGR tyrimui?

Internetu www.1808.lt. Neturintys tokios galimybės, gali registruotis Karštosios linijos telefonu 1808.

Karštosios linijos telefonu 1808 arba skambinant iš užsienio +370 66 01 1808.

Kur atliekami nemokami COVID-19 tyrimai?

Savivaldybių mobiliuosiuose punktuose

Savivaldybių mobiliuosiuose punktuose

Kokius dokumentus reikia pateikti mobiliajame punkte prieš atliekant COVID-19 tyrimą?

Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą

Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir dokumentą, patvirtinantį priklausymą nemokamo testavimo tikslinei grupei:

· leidimas laikinai gyventi šalyje;

· leidimas nuolatos gyventi šalyje;

· ES piliečio šeimos nario kortelė;

· ES teisės gyventi pažymėjimas.

Kur asmenys gali pasitikrinti COVID-19 tyrimo rezultatus?

Prisijungus į svetainę www.esveikata.lt arba www.1808.lt. Neturint tokios galimybės, susisiekus su šeimos gydytoju.

Prisijungus į svetainę www.1808.lt. Neturint tokios galimybės, susisiekus su mobiliuoju punktu, kuriame atliktas COVID-19 tyrimas, nurodytais kontaktais, kurie skelbiami ČIA.

Kaip galiu pasinaudoti neribojamomis arba ribojamomis iš dalies veiklomis šalies viduje, atlikus greitąjį antigeno testą?

Gavus Galimybių pasą. Instrukcija, kaip gauti galimybių pasą, skelbiama ČIA. Nesinaudojantys elektronine bankininkyste ar neturintys elektroninės prieigos, popierinį paso variantą galės gauti Registrų centro teritoriniuose padaliniuose.

Gavus greitojo antigeno testo rezultatą liudijantį dokumentą. Šiuos dokumentus išduoda greitąjį antigeno testą atlikęs mobilusis punktas, susisiekus kontaktais, kurie skelbiami ČIA.

Kaip gauti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą atlikus PGR tyrimą prieš vykstant į užsienio šalis?

Prisijungus į svetainę www.esveikata.lt. Instrukciją, kaip atsisiųsti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, rasite ČIA. Nesinaudojantys elektronine bankininkyste ar neturintys elektroninės prieigos, gali kreiptis į šeimos gydytoją.

Susisiekus su mobiliuoju punktu, kuriame atliktas PGR tyrimas, nurodytais kontaktais, kurie skelbiami ČIA.

Kaip gauti ES Skaitmeninį COVID persirgtos ligos pažymėjimą gavus teigiamą PGR tyrimą?

Prisijungus į svetainę www.esveikata.lt. Instrukciją, kaip atsisiųsti ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą, rasite ČIA. Nesinaudojantys elektronine bankininkyste ar neturintys elektroninės prieigos, gali kreiptis į šeimos gydytoją.

Susisiekus su mobiliuoju punktu, kuriame atliktas PGR tyrimas ir gautas teigiamas rezultatas, nurodytais kontaktais, kurie skelbiami ČIA.

Dokumentai, kurie galioja į Lietuvą grįžtantiems ar atvykstantiems asmenims:

  1. Dokumentas, patvirtinantis, kad asmuo yra atlikęs greitąjį antigeno testą arba PGR tyrimą ir gavęs neigiamą atsakymą. Dokumentas galioja 72 val. gavus neigiamą PGR tyrimo rezultatą arba 48 val. gavus neigiamą greitojo antigeno testo rezultatą (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo laiko).
  2. Persirgusiems: dokumentas, patvirtinantis, kad asmuo persirgo COVID-19 liga, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki grįžimo ar atvykimo į Lietuvą.
  3. Vakcinuotiems: dokumentas, patvirtinantis, kad asmuo yra vakcinuotas viena iš Europos vaistų agentūros patvirtintų vakcinų, pilna vakcinavimo schema, pagal valstybės, kurioje buvo atlikta vakcinacija, kompetentingos institucijos patvirtintą skiepijimo schema, praėjus dviem savaitėms po pilnos vakcinacijos.

Sprendimą, kuris įsigalios liepos 3 d., galite rasti čia.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

00:29
21:57
01:27:07

15min metų knygų rinkimai

Naujas testas

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje