Dabar populiaru
Publikuota: 2017 lapkričio 14d. 18:42

Savaitgalio planas – lietuvių numylėti Kijevas arba Odesa?

Auksinių stogų Kijevas
123rf.com / Auksinių stogų Kijevas

Kelionėms neabejingų lietuvių simpatija Ukrainai kasmet tampa vis ryškesnė. Kijeve ar Odesoje pabuvojęs dar ne kiekvienas tautietis, tačiau įspūdžių apie itin pigų ir patrauklų poilsį girdėjęs beveik visi. Vis dėlto traukti į žymiausius Ukrainos miestus vilioja ne tik mažos kainos. Turistus suvilioja auksiniai Kijevo stogai, žymieji Odesos Potiomkino laiptai, daugybė autentiškos architektūros pavyzdžių ir savotiška kelionė laiku.

Savaitgalio kelionės – vienas puikiausių būdų malšinti didžiųjų atostogų alkį. Šiek tiek atitrūkti nuo darbų, nepamesti kelionių pulso, prasiblaškyti, o kartu, aišku, trumpai susipažinti su vienu ar kitu kraštu, miestu. Šiam tikslui – kelių dienų išvykai – lietuviai vis dažniau renkasi Ukrainą. Kijevo dvasia, mėlyni pastatų akcentai ir auksiniai stogai, žymieji Odesos turgūs ir gražios pakrantės – šie miestai ne tik palieka šūsnį gerų įspūdžių, bet ir kiekvienam leidžia pasijusti „turtuoliu“ europiečiu.

Tviskantis Kijevas

Vos valanda laiko ir jūs jau išlipate slavų kultūros sostinėje – Kijeve. Savitą miesto dvasią pajusite vos įžengę į miestą – ji autentiška, savita, tačiau išties atrodo lyg keliautumėte laiku. Tviskantys cerkvių stogai, išskirtinis jų žydrumas, didybė, autentika, o kartu ir per ilgą laiką kiek primiršti, aptrupėję, bet žavesio miestui irgi suteikiantys statiniai.

Kelių dienų bent jau pirmai pažinčiai su Kijevu – sočiai. Šis miestas puikiai tinkamas tiems, kurie mėgsta ilgesnius pasivaikščiojimus. Pradėti galima nuo besiraizgančių mažų ir kiek didesnių senamiesčio gatvelių, o jei norisi gamtos akcento – paplanuoti maršrutą taip, kad nuvingiuotų iki parkų, įsitaisiusių prie Dniepro upės.

123rf.com/Auksinių stogų Kijevas
123rf.com/Auksinių stogų Kijevas

Kijevas neabejotinai labai skirtingas ir labai įvairus. Jis turi ką pasiūlyti slampinėtojams romantikams, architektūros bei kultūros mylėtojams ir net sporto mėgėjams – Ukrainos sostinėje gausu muziejų, taip pat galima apsilankyti futbolo rungtynėse ar teatre. Senamiestyje gausu spalvingų, pačiais įvairiausiais interjerais puoštų kavinukių, siūlančių europiečiui neįtikėtinai pigią kavą, arbatą ir saldėsius. Vis dėlto dažnas, jei jau taip pigu, būna ir drąsesnis – neaplenkia ir puikius patiekalus siūlančių restoranų su įvairiu ir ne prastesniu nei Europoje meniu.

Istorinių pastatų, lankytinų objektų Kijeve apstu, o ryškumu Ukrainos sostinė galėtų konkuruoti su daugeliu miestu. Lankantis šiame mieste privalu aplankyti vieną seniausių Kijevo statinių – Auksinius vartus, istorinį gynybinį bokštą iškilusį dar XI a. Kas tikrų tikriausiai kris į akį ir ilgam įsimins lankantis Kijeve – auksiniai cerkvių stogai. Vieni tokių puošia ir bene žymiausią miesto statinį – mėlynąjį Šv. Michailo soborą ir vienuolyną.

Turistai mėgsta aplankyti ir žymiąją Nepriklausomybės aikštę, nukulniuoti iki Sofijos aikštės bei arčiau pažvelgti į Šv. Andriejaus cerkvę ar Rados rūmus. Keliautojai itin pamėgę ir vieną unikalią Kijevo gatvelę – Andrijievskio prospektą, itin dažnai pavadinamą Kijevo Monmartu. Tai – viena seniausių Kijevo gatvių, joje galima rasti paveikslų galerijų, suvenyrų krautuvėlių, o svarbiausia, kad čia rengiamos ir šventės, koncertais, o kartais ir festivaliai.

Bene kiekvienas turistas, atvykęs į Ukrainos širdį, būtinai nukeliauja iki įspūdingojo Pečorų lauros vienuolyno, kuris dar vadinamas Kijevo olomis arba olų vienuolynu. Pabrėžtina, kad tai – vienas pirmųjų apskritai Rusioje įkurtų vienuolynų, apimantis daugiau kaip 20 ha teritorijos. Joje įkurta per 100 pastatų, net dvi dešimtys iš jų – cerkvės, o dar 6 mažytės cerkvės įkurtos yra olose. Įdomu, kad dalį vienuolyno valdo valstybė, o kita dalis yra 150-ies stačiatikių vienuolių valdžioje.

Kelionę po istorinius Kijevo paminklus būtų galima vainikuoti seniausiuoju iš jų visame mieste – Šv. Sofijos katedra. Ji pastatyta dar XI a., puošta nepakartojamomis mozaikomis ir freskomis bei įtraukta į UNESCO kultūrinį paveldą.

Žavingoji Odesa

Ne vienas lėktuvas keliautojus iš Lietuvos skraidina ir į kitą, bet ne ką mažiau patrauklų, Ukrainos miestą – Odesą. Ant Juodosios jūros kranto įsitaisiusi Odesa – trečia pagal gyventojų skaičių šalyje.

Vidapress nuotr./Odesa
Vidapress nuotr./Odesa

Keliautojus, ypač tuos, kurie keliauja šiltuoju metų laiku, pasirinkti būtent šį miestą paskatina ne kas kita, o pajūris. Odesa gali pasigirti turinti itin gražių pakrančių, tokių kaip Arkadijos paplūdimys. Visai netoli paties miesto yra ir keli dėmesio verti kurortiniai kaimeliai, pavyzdžiui, Koblevo ar Gribovka. Taigi jūros šauksmui negalintys atsispirti keliauninkai tikrai ras sau pramogą.

Atvykus į vieną garsiausių Ukrainos miestų, verta aplankyti ir didžiausias jo įžymybes. Odesos simboliu laikomi milžiniški Potiomkino laiptai – ėjimas į miestą nuo jūros pusės. Žymieji 1837 metais pastatyti laiptai sudaryti net iš 192 laiptelių, o bendras Potiomkino laiptų ilgis – 142 metrai.

Visai netoli žymiųjų laiptų dar keli Odesos lankytini objektai – Puškino ir kunigaikščio Armandde Richelieu paminklai, taip pat – itin vertas dėmesio Operos ir baleto teatras. Tviskantis prabanga, elegancija ir didybe.

Nereiktų pamiršti, kad Odesa turi ir įspūdingą požeminį gyvenimą, kurį sudaro 2 500 km tamsių katakombų. Tai – ilgiausias pasaulyje žmonių rankomis iškastas tunelis, kuris yra tiesiai po Odesos miesto centrine dalimi. Nors lankytojams leidžiama susipažinti toli gražu ne su visu požeminiu labirintu, leistis į šį nuotykį tikrai verta.

Kiekvienas keliautojas turėtų ištaikyti laiko paslampinėti ir pagrindinėje miesto gatvėje – Derebasovskajos alėjoje, kur verda pats šurmulingiausias gyvenimas. Prisėsti kokioje kavinukėje, pajusti Odesos gyvenimo ritmą, kiek pastebėti jį iš šono ir užkrimsti ko nors tradicinio – pats geriausias sprendimas. O paragauti ukrainiečiai tikrai pasiūlys ne vieną patiekalą – tik spėk rinktis: ukrainietiški barščiai, balandėliai, virtinukai, vietinės gamybos mėsos patiekalai ir bandelės, balandėliai ir daugybė kitų patiekalų, o pabaigai – skanusis tradiciškai pagamintas ukrainiečių aguoninis pyragas. Kitaip tariant, ko jau ko, bet pačių įvairiausių skonių pažintyje su Ukraina tikrai netrūks.

Daugiau informacijos spustelėjus čia.

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje