Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 10d. 14:12

Kiekvieną savaitgalį trumpų atostogų į užsienį išvyksta apie 1 000 lietuvių

Romantiškas pasimatymas
123RF nuotr. / Romantišką pasimatymą lietuviai vis dažniau nukelia ir į Vakarų Europos miestą

Iš Lietuvos pradėjus skraidyti pigių avialinijų bendrovėms, nuolat auga savaitgalio kelionių skaičius. Iš Lietuvos populiariausiomis kryptimis kiekvieną savaitgalį į užsienį išskrenda daugiau nei 1000 gyventojų. Apie savaitgalio keliones pasakoja Tadas Rimkus, skrydžių ir viešbučių portalo Rezervacijos.lt vystymo vadovas.

Teoriškai savaitgalio kelionė gali būti į bet kurį pasaulio kampelį, tačiau praktiškai dažniausiai pasirenkami didieji miestai Europoje, atsižvelgiant į kelis kriterijus – skrydžio kainą, laiką, lankytinus objektus, klimatą. Savaitgalio kelionių pasiūlymų kasmet daugėja – prieš kelerius metus iš Lietuvos buvo 10 populiariausių krypčių, šiuo metu jų yra jau apie 20.

Wikimedia.org nuotr./Taorminos miesto aikštė
Wikimedia.org nuotr./Taorminos miesto aikštė

Planuojantys savaitgalio kelionę, dažniausiai renkasi miestą, kuriame dar nėra buvę, nes tokiu atveju per trumpą laiką patiriama daugiausiai įspūdžių. Iš Lietuvos savaitgaliui gyventojai dažniausiai vyksta į Romą, Paryžių, Barseloną, Londoną, Milaną, Berlyną, Stokholmą, taip pat populiaru trumpai išvykai rinktis salas – Maltą, Siciliją, Sardiniją, Maljorką.

Stokholmas
Stokholmas

Be abejonės, savaitgalio ir įprastos kelionės skiriasi trukme – pirmosioms užsienyje skiriama nuo 2 iki 4 dienų, o antrosioms – nuo 5 iki 10. Tačiau tokias keliones žmonės ir planuoja skirtingai. Jei atostogų kelionės į užsienį pradedamos planuoti prieš pusmetį, tai savaitgalio kelionės dažniausiai įsigyjamos likus mėnesiui, taip pat ir dar mažiau, nevengiant spontaniškų sprendimų. Žinoma, pasitaiko, kad ir savaitgalio keliones žmonės planuoja ir įsigyja iš anksto, nes žino, kad, tarkime, rugsėjo antrą savaitgalį norėtų praleisti porą dienų Barselonoje.

Trumpas kelionės laikotarpis iš esmės reiškia ir mažesnį biudžetą – mažiau kainuoja viešbutis, mažiau išleidžiama maistui ir pramogoms, transportui. Tačiau lėktuvo bilietų kaina nuo kelionės dienų skaičiaus nepriklauso, taip pat savaitgalio dienomis nuo penktadienio iki sekmadienio skrydžiai įprastai yra brangesni. Taigi, lyginti savaitgalio ir atostogų keliones pagal išlaidas ne visai tikslinga, nes savaitgaliui keliaujama į pakankamai brangias sostines, taip pat pati kelionė būna labai aktyvi pramogų prasme. 

Fotolia nuotr./Prancūzijos sostinė Paryžius
Fotolia nuotr./Prancūzijos sostinė Paryžius

Jei vykstama trims naktims į Romą, Barseloną ar Paryžių, kelionė ir apgyvendinimas vidutiniškai atsieina nuo 700 litų vienam žmogui, likusi suma priklauso nuo planuojamos veiklos, tačiau reikėtų orientuotis, jog papildomos išlaidos maistui, pramogoms bus ne mažesnės nei 500 litų. Vertinant tai, kad sprendimai dėl savaitgalio kelionių dažnai priimami spontaniškai, tokias keliones dažniau renkasi stabilias ir didesnes pajamas gaunantys žmonės. Atostogoms gyventojai taupo, jas ilgai planuoja, o su savaitgalio kelionėmis dažnai taip nebūna.

Savaitgaliui į užsienį dažniausiai skrenda poros ar draugų kompanijos, turintys vaikų, juos įprastai palieka namuose. Kur kas dažniau tokias keliones žmonės planuoja savarankiškai, todėl kelionės paketą sudaro skrydžio ir viešbučio miesto centre su pusryčiais užsakymas. 

Milanas
Milanas

Vykstant savaitgaliui į didelį miestą kone svarbiausias kriterijus yra viešbučio vieta mieste – jis turi būti arba centre, arba netoli metro ar kito viešojo transporto, kad nereikėtų gaišti daug laiko keliaujant. Žinoma, viešbučio kokybė taip pat svarbu, tačiau vykstama vos kelioms dienoms, todėl norima efektyviai išnaudoti laiką. Kadangi į viešbutį dažniausiai grįžtama tik nakvynei, galima daryti kompromisą tarp žvaigždučių ar prabangos ir patogios lokacijos. Dėl tos pačios priežasties savaitgalio kelionės metu viešbutyje pakanka užsisakyti tik pusryčius. Taip pat svarbu bent jau daugmaž suplanuoti dienotvarkę, ką norima pamatyti, kas domina, ir dieną paskirstyti kuo efektyviau.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje