Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 12 25, 12:03

Septyni labiausiai Kalėdomis alsuojantys pasaulio miestai

Kiekvienas pasaulio miestas Kalėdų šventei ruošiasi ir puošiasi savaip: vienur pilna sniego ir margaspalvių eglučių, kitur žvakių languose, dar kitose vietose pilna šviečiančių girliandų ir kalėdinių vakarėlių. CNN portalo kelionių rubrika paskelbė savo pasaulio miestų 7-tuką. Teigiama, jog būtent juose šiemet geriausiai juntama tikroji Kalėdų dvasia.
7 Kalėdiškiausios pasaulio vietos, anot CNN
7 Kalėdiškiausios pasaulio vietos, anot CNN / „Scanpix“ nuotr.

1. Barselona, Ispanija

7 Kalėdiškiausios pasaulio vietos, anot CNN
7 Kalėdiškiausios pasaulio vietos, anot CNN

Nuo Kalėdų iki pat Trijų Karalių Barselona būna itin šventiška ir nuotaikinga. Tad jei turėsite progą, nukeliaukite į šį miestą Trijų Karalių dienos išvakarėse, sausio  4-ąją.

Vakare miestiečiai ir Barselonos svečiai traukia į uostą, kur visi smagiai pasitinka iš jūros atplaukiančius Tris Karalius. Teatralizuotas pasirodymas nepalieka abejingų: čia visur dega laužai, skamba dainos, į dangų šauna fejerverkai, o Barselonos gatvės trykšta gyvybe ir magiška persirengėlių karnavalo jėga.

2. Rovaniemis, Laplandija, Suomija

7 Kalėdiškiausios pasaulio vietos, anot CNN
7 kalėdiškiausios pasaulio vietos

Laplandija siejama su barzdotu Kalėdų Seneliu, sniego kalnais, jurtose gyvenančiais šamanais ir besivaikančiais meškas medžiotojais.

Laplandijos sostinė Rovaniemis turi daug ką parodyti turistams: nuo muziejaus mokslo ir meno centre „Arktikum“ iki pasakojimų apie lapių kultūrą ir papročius bei Kalėdų senelio kasdienybę. Juk pas Kalėdų Senelį įdomu ne tik vaikui, bet ir šia gerąja būtybe seniai netikinčiam tėčiui bei mamai.

Rovaniemyje yra dvi Kalėdų Senelio būstinės: senoji ir naujoji (Kalėdų parkas). Senojoje būstinėje yra Senelio namai, kuriuos galima apžiūrėti ir pačiupinėti. Aplink stovinčiose medinėse trobelėse parduodama nuo menkiausio suvenyro iki kailinių kilimų.

Tiesa, kainos ne vieną turistą privers žagtelėti. Be to, netoliese yra Kalėdų Senelio Joulupukki kaimas – Jouluma, kur iš rastų suręstuose nameliuose įsikūrusios parduotuvėlės, Kalėdų Senelio rezidencija, paštas, iš kurio galima išsiųsti savo draugams atviruką su paties Kalėdų Senelio antspaudu. Šalia kaimelio glaudžiasi ledo kavinė su šauniai įrengta ir mažųjų labai mėgstama čiuožykla.

3. Niujorkas, JAV

7 Kalėdiškiausios pasaulio vietos, anot CNN
7 kalėdiškiausios pasaulio vietos

Norintiems pajusti, kas yra tikros amerikietiškos Kalėdos, būtinai reikėtų apsilankyti Niujorke. Kasmet šis miestas smelkte persismelkia kalėdinių varpelių žvangesiu ir pakilia tūkstančių žmonių nuotaika.

Amerikiečiai visą gruodį pamažu kaitina atmosferą, žadina vaizduotę ir kviečia kartu džiaugtis. Būtent per Kalėdas pasiekiama euforija, kuri trunka iki Naujųjų metų nakties.

Šiemet Niujorke garsusis Rockefellerio centras pasipuošė  45 000 LED lempučių, o čia pat stovinti 23 m aukščio Kalėdų eglė vadinama pačia garsiausia visoje Amerikoje, ji turi jau 8 dešimtmečių kalėdinę istoriją. Šiemet eglė sveria 12 tonų, o jos viršūnę puošia masyvi „Swarovski“ kristalais nusagstyta žvaigždė. Kalėdinis šurmulys Niujorke viešpatauja visur: nuo Centrinio parko iki paprastutės užeigos, nes amerikiečiai labai mėgsta Kalėdas.

4. Niurnbergas, Vokietija

7 Kalėdiškiausios pasaulio vietos, anot CNN
7 kalėdiškiausios pasaulio vietos 

Šventinis Kalėdų laikotarpis ir Kalėdinės mugės – neatsiejami dalykai Vokietijoje. Būtent vokiškai kalbančiuose kraštuose ir gimė pati Kalėdinių mugių idėja. Kalėdinės mugės šioje šalyje – tai ne vien tik kalėdine atributika papuošti ir kalėdinėmis prekėmis, saldumynais bei karštu vynu prekiaujantys kioskeliai miesto centrinėje aikštėje. Tai kur kas daugiau.

Skirtingose Vokietijos miestuose po tuo pačiu Christkindlesmarkto pavadinimu vykstančios mugės savo tradiciją pradėjo būtent Niurnberge, kur pirma iš žinomų mugių (tačiau vargu ar pati ankstyviausia) įvyko 1628-aisiais.

Ši mugė garsėja amatininkų šedevrais, kadangi atskleidžia itin platų viso regiono rankų darbo produkcijos spektrą. Ši mugė ypatinga ir tuo, kad turi aiškią pabaigą – kūčių vidurdienį prekyba čia iškilmingai sustoja, o visas miestas pasineria į palaimingą rimtį, kuriai lemta trukti vos pusdienį.

5. Kvebekas, Kanada

Žiema Kanadoje
Žiema Kanadoje

Jei norėtumėte Kalėdas pasitikti visiškai kitaip nei esate įpratę, keliaukite į Kvebeką. Čia eglutės kuriamos iš atliekų, o dovanos gaminamos rankomis iš rūšiavimui skirtų šiukšlių. Ekologinė linija čia jaučiama visur, nuo parduotuvių ir kavinių iki paprastų žmonių gyvenimo.

Kvebekas laikomas prancūzų civilizacijos lopšiu Amerikoje, o lankantis šiame mieste jautiesi tarsi viešėtum Prancūzijoje. Mums, europiečiams, tai nėra egzotika, tačiau JAV ir Kanados gyventojai vyksta į Kvebeką norėdami pasijusti tarsi Europoje.

Populiariausia Kvebeko miesto vieta – senamiestis. Senamiestį sudaro žemutinis ir aukštutinis miestai. Juos jungia laiptai ir eskalatorius. Tarp žemutinio miesto įžymybių – Kvebeko Dievo Motinos katedra, senasis uostas, civilizacijos muziejus ir Karališkoji aikštė, kurioje išsilaipino ir įsikūrė pirmieji kolonistai. Dauguma žemutinio miesto architektūros ir gatvių išlikę nepakitusios nuo miesto įkūrimo.

6. Reikjavikas, Islandija

7 Kalėdiškiausios pasaulio vietos, anot CNN
7 Kalėdiškiausios pasaulio vietos, anot CNN

Kalėdų atostogos Islandijoje jau savaime sukuria paslaptį ir stebuklo jausmą. Šiaurietiška gamta ir garuojanti žemė. Kas gali būti nuostabiau, klausia daugelis turistų. Kalėdinė kelionė dažnai prasideda pasivažinėjimu „Auksiniu ratu“, po Nesjavellir geoterminę vietovę, iš kurios nuolat garuojančių slėnių yra apšildomas Reikjavikas.

Tingveliro nacionaliniame parke aplankoma vietovė, kur vykdavo pirmieji Islandijos parlamento (Altingo) susirinkimai prieš beveik 1100 m.

Verta aplankyti vieną įspūdingiausių šalies vietovių – Gulfos krioklį, stulbinantį didingumu ir milžinišku vandens srautu. O kelionė į geizerių vietovę, kur galima pasigėrėti periodiškai iš žemės gelmių „iššaunančiais“  didžiaisiais Strokuro ir Geisyro fontanais, paruošia turistus Naujųjų metų nakties linksmybėms. Reikjavike Naujųjų metų išvakarėse visur deginami didžiuliai laužai, žmonės buriuojasi aplinkui ir ruošia amunicijas fejerverkams.

Kalbama, kad Reikjaviko fejerverkai yra vieni iš didžiausių ir įspūdingiausių Šiaurės Europoje.

7. San Migelis de Aljendė, Meksika

7 Kalėdiškiausios pasaulio vietos, anot CNN
7 kalėdiškiausios pasaulio vietos

Vienas gražiausių Meksikos miestų – San Migelis de Aljendė, pripažintas Nacionaliniu paminklu. Šio miesto akmenimis grįstos gatvelės, nuostabūs namų fasadai, nepakartojama San Migelio parapija, bažnyčios ir muziejai palieka neišdildomus įspūdžius. Ypač kalėdiniu laikotarpiu.

Religingoje Meksikoje biblinės istorijos tampriai susipina su ugningu temperamentu ir sukuria nepaprastą šventinę nuotaiką. Šokiai, persirengėlių šou, religinės tematikos teatralizuotos eisenos, vargonų skambesys ir kalėdiniai valgiai – be šitų dalykų Meksika neįsivaizduojama.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje