Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 23d. 11:57 , atnaujinta: 2019 sausio 23d. 13:21

Šiemet keičiasi skrydžių žemėlapis iš Lietuvos: kokių krypčių nereikėtų praleisti?

Ksamilas, Albanija
123rf.com nuotr. / Ksamilas, Albanija

Pasaulis pastaraisiais metais keliautojams – po kojomis. Skrydžių žemėlapis ir kainos leidžia keliauti tomis kryptimis, kurios dar prieš kelerius metus galėjo pasirodyti kaip nepasiekiama svajonė. Kaip nuspręsti? Kelionių ekspertė Žydrė Gavelienė patarė, į kurias vietas lietuviai šiemet turėtų atkreipti didesnį dėmesį.

Džiugina kelionių organizatoriai

Gerų naujienų šiems metams pateikė kelionių organizatoriai, pabrėžė Žydrė Gavelienė, kelionių agentūros „Estravel Vilnius“ generalinė direktorė ir Nacionalinės turizmo verslo asociacijos bei Lietuvos turizmo rūmų prezidentė. Praėjusiais metais nustebinę žymiai išaugusiu populiarumu (užsakomaisiais reisais aptarnautų klientų skaičius augo net 61 proc.), šiemet kelionių organizatoriai neketina mažinti apsukų.

Neabejotinai pati egzotiškiausia nauja kryptis – būsimi tiesioginiai „Itakos“ skrydžiai į Madagaskarą.

123rf.com nuotr./Madagaskaras
123rf.com nuotr./Madagaskaras

Kelionių organizatoriai šiemet pradės poilsiautojus skraidinti į dar lietuvių neatrastą kraštą – Albaniją. „Tai puiki alternatyva Kroatijai, net Graikijai. Albanija yra pigesnė, pliažai ten nuostabūs, o keliautojų nėra dar tiek daug“, – pasakojo Ž.Gavelienė.

Kelionių organizatoriai taip pat yra sujungę tiesioginiais užsakomaisiais skrydžiais Lietuvą ir nuostabią Portugalijos salą Madeirą – kelionių ekspertė pabrėžė, kad tikrai neverta tokios progos praleisti.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Žydrė Gavelienė 15min studijoje
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Žydrė Gavelienė 15min studijoje

Geros žinios yra ir būsimi tiesioginiai skrydžiai į Tbilisį, kuriuos pradės vykdyti „Georgian Airways“. Tiesa, Ž.Gavelienė pastebėjo, kad kol kas jų kainos nėra džiuginančios, tačiau mano, kad laikui bėgant kainodara bus pakoreguota. Tačiau kadangi „Wizz Air“ skraido į kitą Sakartvelo miestą – Kutaisį – keliautojams gali būti patogu derinti abiejų avialinijų skrydžius vienai kelionei.

Verta pasinaudoti ir jau praėjusiais metais pradėtais tiesioginiais skrydžiais į Atėnus. Ši kryptis 2018 m. buvo bene sėkmingiausia – iš Lietuvos į Graikijos sostinę skrido daugiau nei 40 tūkst. keleivių. Kaip lietuviai pamėgo ir Jordaniją, į kurią galima visai pigiai nuskristi tiesiai iš Vilniaus.

Aktyvius keliautojus taip pat turėtų džiuginti „Turkish Airlines“ sprendimas didinti skrydžių į Stambulą skaičių – avialinijos miestus sujungs 10 kartų per savaitę.

Turkai šiemet atidaro ir naujas kryptis iš Stambulo – į Meksiką bei Balį. Tai reiškia, kad lietuviai šias vietas galės pasiekti tik su vienu persėdimu – to, anot Ž.Gavelienės, iki šiol nebuvo galima padaryti.

Ž.Gavelienė iš egzotiškų krypčių taip pat išskyrė Mauricijų bei Jamaiką – šiomis kryptimis „Estravel Vilnius“ sulaukia vis daugiau susidomėjimo.

Ekspertė viliasi, kad šiemet vis daugiau lietuvių atras užsienyje daugiau populiarumo sulaukiantį keliavimo būdą – kruizus. „Galima ne tik pažinti keletą šalių, bet ir pasimėgauti inovatyviais kurortais ant vandens“, – viliojo ji. Matomas susidomėjimo kruizais augimas, tačiau šiuo klausimu lietuviai vis dar atsilieka nuo kitų šalių tendencijų.

Netektys pigių avialinijų gerbėjams

Kelionių organizatoriams siūlant naujas kryptis, žemų sąnaudų avialinijos lietuvių šiemet kol kas nedžiugins. Čia nesiūloma naujų krypčių, o priešingai – daugiau netekčių nei laimėjimų. Dingsta tiesioginiai „Wizz Air“ skrydžiai į Gdanską, Geteborgą, Skavską (Stokholmą), Birmingamą, Agadirą.

Kodėl? „Tai yra pasaulinė problema – trūksta lėktuvų, įgulų“, – aiškino Ž.Gavelienė. Ji svarstė, kad „Wizz Air“ tikriausiai nusprendė perkelti lėktuvus į pelningesnius oro uostus ir kryptis. Tikėtina, kad Vilniaus avialinijos pasirinko Taliną, kuriame avialinijos numačiusios plėtrą.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Lėktuvas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Lėktuvas

Tiesa, Ž.Gavelienė ir atkreipė dėmesį, kad pigios avialinijos nėra tokios ir pigios. Kasmet jų kainų vidurkis kyla, o pigumo įvaizdis sudaromas išskaidant paslaugų apmokestinimą – į bazinę bilieto kainą neįtraukiamas bagažas, vietų orlaivyje pasirinkimas, maitinimas ir pan.

Beje, šiemet ir pranyksta tiesioginiai skrydžiai į Kazachstano sostinę Astaną.

Tiesioginiai skrydžiai ir viešbučiai brangs

Praėjusiais metais visuose Baltijos šalių oro uostuose keliaujančiųjų skaičius gerokai išaugo. „Viskas labai pozityvu“, – teigė Ž.Gavelienė. Tačiau tai, kad daugėja keliautojų, o dalies tiesioginių skrydžių iš Lietuvos į Europos oro uostus šiemet bus netekta, lems, jog turėtų šiek tiek didėti jų kainos.

Atostogos Europoje tampa vis mažiau patrauklios finansiškai.

Tačiau keliautojus ekspertė nuramino, kad tolimųjų skrydžių – į kitus žemynus – kainos ir toliau turėtų džiuginti. Už pora šimtų eurų galima pasiekti JAV, už tris šimtus su trupučiu – ir Aziją. „Nėra jokių ženklų, kad tos kainos galėtų kilti. Lemia tai, kad atostogos Europoje tampa vis mažiau patrauklios finansiškai“, – aiškino Nacionalinės turizmo verslo asociacijos bei Lietuvos turizmo rūmų prezidentė.

Jos teigimu, anksčiau žiemą kone du trečdaliai Lietuvos keliautojų rinkdavosi Egiptą ir Kanarus, o dabar šis santykis apsivertęs – daugiau žmonių daugiau renkasi tolimąsias kryptis, pvz., Aziją.

Ž.Gavelienė įspėjo, kad tikėtis, jog viešbučių ir kitų apgyvendinimo paslaugas teikiančių įstaigų kainos nesikeis – neverta. Jų nuolat trūksta, o darbuotojų algos, kiti kaštai kyla.

Vietoj Platelių – Viduržemio jūra

Statistikos departamento duomenimis, per pirmus tris praėjusių metų ketvirčius kelionių skaičius paaugo 11 proc.

Svajūno Stroino / 15min nuotr.
Svajūno Stroino / 15min nuotr.

Nacionalinės turizmo verslo asociacijos bei Lietuvos turizmo rūmų prezidentė atkreipė dėmesį, kad pastaraisiais metais keičiasi kelionių tendencijos. Lietuviai vis daugiau keliauja verslo klase, renkasi ne „pliažo“, o pažintines ir patyrimines keliones.

„Žmonės keliauja lėčiau ir nori pažinti giliau, renkasi sudėtingesnius maršrutus, todėl vienos kelionės metu išleidžia daugiau – jų išlaidos padidėjo maždaug 12 procentų“, – aiškino Ž.Gavelienė.

Močiutė su anūkais mėnesiui ar keliems išvyksta į kelionę – anksčiau rinkosi Platelius, o dabar – Viduržemio jūrą.

Keliautojų taip pat atsiranda vis įvairesnių – jie jaunėja, populiarėja šeimos kelionės per žiemos šventes, darbo išvyko į kitus kraštus. „Ir, pavyzdžiui, močiutė su anūkais mėnesiui ar keliems išvyksta į kelionę – anksčiau rinkosi Platelius, o dabar – Viduržemio jūrą“, – pasakojo ji.

Lietuviai daugiau keliauja, todėl ir kasmet tampa vis reiklesni atostogoms. Tai viena iš priežasčių, kodėl auga kelionių organizatorių ir kelionių agentūrų populiarumas – specialistai paprastai gali lengviau užtikrinti, kad poilsis atitiks visus lūkesčius.

Ž.Gavelienė pasakojo, kad anksčiau ieškodami kelionės lietuviai dažnai pateikdavo tik trumpą sąrašą – geras paplūdimys, tiek ir tiek žvaigždučių, „viskas įskaičiuota“. O dabar jie turi daugiau reikalavimų, nori daugiau ir įvairesnių pramogų. „Ir už tai žmonės yra linkę mokėti papildomai“, – tikino kelionių agentūros vadovė.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje