Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 17d. 16:01

Siūlomas kontroversiškas įstatymas: už alkoholio vartojimą Balyje – kalėjimas?

Balis
123RF.com nuotr. / Balis

Balio viešbutininkai perspėja, kad siūlymas visoje Indonezijoje uždrausti alkoholį atbaidytų nemažai turistų, tad net ir pasibaigus pandemijai turizmas sunkiai atsigautų.

Siūlymą visoje šalyje uždrausti alkoholio vartojimą prikėlė islamistų ir nacionalistų politinės partijos. Pagal jį siūloma uždrausti alkoholinius gėrimus nuo 1 iki 55 proc. stiprumo. Būtų draudžiama gaminti, laikyti, parduoti ir vartoti alkoholinius gėrimus.

Už alkoholio gamybą, laikomą, importavimą ir pardavimą grėstų nuo 2 iki 10 metų kalėjimo ir baudos iki 61 tūkst. eurų. Už vartojimą – iki dviejų metų kalėjimo ir iki 3 tūkst. eurų bauda.

Nors ir numatoma padaryti išimčių, pavyzdžiui, religinėms ceremonijoms, farmaciniams tikslas, turistams, specialius leidimus turintiems žmonėms ir vietoms, išlieka daug neaiškumų. Pavyzdžiui, ar užsienio valstybės pilietis, nuolat gyvenantis Indonezijoje, būtų atleistas nuo draudimo.

Balio viešbučių asociacijos vadovas Ricky Putra teigia, kad alkoholio vartojimo įstatymai Indonezijoje yra pakankami. Be to, Balyje dauguma gyventojų yra ne musulmonai, o induistai, čia suvartojama ir daugiau alkoholio nei daugumoje kitų šalies regionų. Esą draudimas būtų smūgis turizmui Balyje.

Baiminamasi, kad itin sumažėtų vietinių turistų skaičius, o viešbučiams tektų gauti specialius leidimus parduoti alkoholį.

Kol kas toks pasiūlymas ir tėra tik pasiūlymas. Parlamente apie tai dar bus diskutuojama.

2019 m. Indonezijoje buvo svarstoma priimti įstatymus, draudžiančiais nesantuokinius lytinius santykius, tačiau planų atsisakyta. Vienas esminių argumentų buvo tai, kokį neigiamą poveikį toks įstatymas padarytų turizmui, kuris labai svarbus Indonezijos ekonomikai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje