Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2018 vasario 13d. 10:22

Slidinėti – į priešingą pusę: pramogos ir kainos Suomijos kurortuose

Ruka slidinėjimo kurorte - tikra žiemos pasaka
123RF.com nuotr. / Ruka slidinėjimo kurorte - tikra žiemos pasaka

Sausis ir vasaris – tai mėnesiai, kai dauguma slidinėjimo entuziastų ieško progos bent trumpam ištrūkti į kalnus. Esame įprastę dairytis į nebrangius Slovakijos, brangesnius Italijos, Prancūzijos slidinėjimo kurortus, tačiau kodėl neapžiūrėjus vietovių, kuriose nebaisu, jog pavasaris ateis per anksti ir be slidinėjimo dar siūloma gausybė žiemiškų pramogų? Šiame straipsnyje apžvelgiame Suomijos slidinėjimo kurortus.

Suomijoje iš viso yra per 700 įvairiausių slidinėjimo kurortų. Na, neblogai kaip šaliai, neturinčiai kalnų. Užtat Suomija turi kalvų ir sniego! Suomiai turi sniego gaminimo mašinas, tačiau retai jomis naudojasi – dažniausiai kalvas sniegas dengia 200 dienų per metus. Taigi stresą, kai susiplanavę kelionę netikėtai išgirstate, kad sniegas nuo kalnų nutirpo, patirti tikimybė keliaujant į Suomiją ženkliai mažesnė.

Sau tinkamą kalną iš didžiulės pasiūlos Suomijoje ras ir ką tik atsistoję ant slidžių ar snieglentės, ir ekstremalai, kurie renkasi nežymėtas trasas laukiniuose kalnuose.

Čia galima važinėti sniegomobiliais, rogutėmis ir netgi – lenktyniniais automobiliais per ledą, taip pat pajodinėti arkliais, nes netoli Tahko įsikūręs žirgynas.

Himos

Tai prieš daugiau nei 30 metų suomių šeimos įkurtas slidinėjimo kurortas, esantis už maždaug 3 valandų kelio nuo Helsinkio. Šio kurorto darbuotojai pasirūpina patogia slidininkų kelione – vykstant iš Helsinkio autobuso bilietas pirmyn-atgal kartu su visos dienos slidininko leidimu naudotis trasomis kainuoja 65 eurus. Vien autobuso bilietas – apie 40 eurų.

Vienos dienos leidimas slidinėti trasoje taip pat kainuoja apie 40 eurų, įrangos nuoma: 22-34 eurus dienai. Nuolaidos taikomos įsigyjant slidinėjimo leidimą internetu.

123RF.com nuotr./Himos slidinėjimo kurortas naktį
123RF.com nuotr./Himos slidinėjimo kurortas naktį

Himos giriasi ilgiausiomis ir didžiausiomis trąsomis visoje centrinėje ir pietryčių Suomijoje. Iš viso čia įrengta 21 trasų, 15 keltuvų, kad slidininkai daugiau laiko praleistų leisdamiesi, o ne lūkuriuodami eilėje. Dalis trasų sujungta, kad galėtumėte šliuožti iš vienos į kitą ir vinguriuodami nuo kalno leistis kuo ilgiau. Šiame slidinėjimo kurorte trasos yra įvairaus lygio, nuo žalios patiems pradedantiesiems iki juodos (aukščiausias taškas iškilęs 151 metrą virš jūros

Jei neužtenka miestelyje esančių maisto parduotuvių, kelionė iki artimiausio didesnio miestelio Nilsia gali tapti dar viena šeimos pramoga – į šį miestelį nemokamai nuveža slides vietoj ratų turintis autobusas.

lygio). Taip pat čia įkurtas sniego parkas, kuriame galima šokinėti nuo tramplynų, išmėginti įvairius triukus.

Trasos apšviestos, veikia 4 restoranai ir 2 slidinėjimo bei snieglenčių įrangos punktai. Pageidaujantiems įrengta ir 20-ies kilometrų ilgio lygumų slidžių trasa. Kurortas giriasi, kad jų instruktoriai, pamokę pradedančiuosius, taip pat dalyvauja šalies ir Europos slidinėjimo čempionatuose.
Šiame kurorte slidinėjimo sezonas dažniausiai tęsiasi iki pat gegužės 1-os dienos. Vienintelis minusas – šio kurorto valdytojai nepripažįsta „naktinio“ slidinėjimo ir trasas uždaro jau pusę aštuonių vakaro.

Tahko

Vienas seniausių slidinėjimo kurortų regione, turintis 24 trasas, 15 keltuvų ir – šiuo metu – apie 70-ies centimetrų sniego sluoksnį. Garsėja pedantiškai prižiūrimomis trasomis. Kurorte ne tik slidinėjama, tačiau ir vyksta gausybė renginių: atvyksta muzikantai, organizuojami šokių vakarai. Leidimas slidinėti visai dienai suaugusiajam kainuoja 40 eurų, vaikams ir senjoramas – beveik perpus pigiau. Įrangą galima išsinuomoti už 23- 42 eurus.

123RF.com nuotr./Važinėjimo automobiliu ant ledo pramoga Tahko slidinėjimo kurorte
123RF.com nuotr./Važinėjimo automobiliu ant ledo pramoga Tahko slidinėjimo kurorte

Čia galima važinėti sniegomobiliais, rogutėmis ir netgi – lenktyniniais automobiliais per ledą, taip pat pajodinėti arkliais, nes netoli Tahko įsikūręs žirgynas. Kurortas siūlo daug įvairių pramogų vaikams. Čia veikia saunos, kuriose galima atšilti po gido vedamo žygio per sniegynus. Patys drąsiausieji po saunos turi galimybę išsimaudyti ledinėje eketėje.

Kurorte gausu restoranų, galima gamintis ir pačiam – jei neužtenka miestelyje esančių maisto parduotuvių, kelionė iki artimiausio didesnio miestelio Nilsia gali tapti dar viena šeimos pramoga – į šį miestelį nemokamai nuveža slides vietoj ratų turintis autobusas. Suomija pasižymi gerais keliais, taigi slidinėjimo kurortą galima pasiekti ir nuosavu autobiliu (automobilius sėkmingai perkelia keltas iš Talino).

Taip pat į Tahko vyksta tiesioginiai autobusai iš Helsinkio. Kelionė į vieną pusę kainuoja apie 35 eurus suaugusiajam, tiesa, trunka beveik 7 valandas (kurortas įsikūręs už 450 kilometrų nuo Helsinkio).

Miškų masyvai, susimaišę su vis kur nors įsiterpiančiais ežerais ir upėmis sukuria nuostabų vaizdą leidžiantis nuo kalno. Taip pat, suomių teigimu, tai yra vienas „saugiausių“ kurortų, galinčių garantuoti, kad kai atvyksite, sniego čia bus.

Tahko aplankiusių slidininkų teigimu, trasos čia yra sudėtingesnės (nuo 84 m iki 284 m aukščio) nei Himos slidinėjimo kurorte ir oras – kiek atšiauresnis.

Ruka

Įsikūrusi dar toliau nuo Helsinkio, todėl greičiausiai ją rinksitės, jei esate stipriai išsiilgę tikrosios žiemos (pavyzdžiui, šiuo metu ant kalnų spaudžia -13 laipsnių šaltis ir viskas palaidota po 80-ies centimetrų storio sniego danga. Šį slidinėjimo kurortą aplankiusių svečių teigimu, trasų pasirinkimas čia labai įvairus: nuo pačių lengviausių iki sudėtingų, adrenalino mėgėjams.

123RF.com nuotr./Žiemos pasaka Ruka kurorte
123RF.com nuotr./Žiemos pasaka Ruka kurorte

Kurortas įsikūręs jau šiaurinėje Suomijos dalyje, pasižymi atšiauriu klimatu, tačiau, pasak svetainės visitfinland.com yra vienas populiariausių Suomijoje. Miškų masyvai, susimaišę su vis kur nors įsiterpiančiais ežerais ir upėmis sukuria nuostabų vaizdą leidžiantis nuo kalno. Taip pat, suomių teigimu, tai yra vienas „saugiausių“ kurortų, galinčių garantuoti, kad kai atvyksite, sniego čia bus (net jei išsiruošite balandžio mėnesį).

Šiame slidinėjimo kurorte iš viso veikia 35 skirtingos trasos, dažnai organizuojamos čiuožimo slidėmis greičiui, snieglentininkų varžybos, įvairūs renginiai vaikams. Leidimas vienai dienai kainuoja 44 eurus, tačiau galima daug sutaupyti renkantis popietės, vakaro ar naktinį slidinėjimą (19 – 23 valandą nakties), šeimos ar viso savaitgalio bilietus.

Į Ruka iš Helsinkio veža naktinis traukinys, kurio kaina žmogui yra 49 eurai. Kurorte veikia specialus „Rosa & Rudolf“ pramogų parkas vaikams.

Pyha

Palyginti su ankstesniais – gana nedidelis slidinėjimo kurortas Suomijos šiaurėje. Esantis už 950-ies kilometrų nuo Helsinkio kurortas negali pasigirti dydžiu, tačiau giriasi autentika – galimybe susipažinti su kadaise čia gyvenusių lapių tradicijomis, pamatyti Suomijos šiaurės gyvūnus.

123RF.com nuotr./Pasivažinėjimas šiaurės elnio traukiamomis rogėmis Ruka kurorte
123RF.com nuotr./Pasivažinėjimas šiaurės elnio traukiamomis rogėmis Ruka kurorte

Čia yra 14 trasu ir 8 keltuvai, ilgiausia trasa tęsiasi daugiau nei pusantro kilometro ir yra iškilusi apie 280 metrų virš jūros lygio. Šiame kurorte galite slidinėti su tuo pačiu leidimu, kurį įsigysite Ruka slidinėjimo trasoms. Visa diena slidinėjimo čia kainuoja 44 eurus, įrangos nuoma – apie 35 eurus. Čia galima išsinuomoti netgi rogutes, sniego batus žygiams.

Veikia slidinėjimo mokykla ir speciali treniruočių trasa. Visiškai šalia – Pyha-Luosto nacionalinis parkas, tad kai paskaus raumenis nuo slidinėjimo, pravartu išsiruošti į lėtą žygį per apsnigtus miškus.

Taip pat galite rinktis iš didelės įvairovės nakvynės vietų – nuo vienišos trobelės miškų apsuptyje iki ledo iglu. Galite pasivažinėti šunų kinkiniais, šiaurės elnių traukiamomis rogėmis, jodinėti gerokai apžėlusiais Islandijos arkliais arba žvejoti Rautusjarvi ežere.

Levi

Dar toliau nuo Helsinkio – apie 960 kilometrų – nutolęs slidinėjimo kurortas. Jis yra dar apie 170 kilometrų jau už vadinamojo Arkties rato ribos – gerokai toliau, nei gyvena Kalėdų senelis! (Rovaniemi miestelio). Vis tik čia iš tiesų galite pajusti tikrą suomišką žiemą. Sniego čia tikrai netrūksta – galite apsilankyti sniego kaimelyje, kurio kambariai dekoruoti sniego lipdiniais ir netgi sniego kino teatre (!).

Taip pat galite rinktis iš didelės įvairovės nakvynės vietų – nuo vienišos trobelės miškų apsuptyje iki ledo iglu. Galite pasivažinėti šunų kinkiniais, šiaurės elnių traukiamomis rogėmis, jodinėti gerokai apžėlusiais Islandijos arkliais arba žvejoti Rautusjarvi ežere. Bet turbūt pagrindinis motyvas belstis tiek kilometrų nuo Helsinkio – šiame regione jau galite išvysti visomis spalvomis žaižaruojančią Šiaurės pašvaistę. Suomiai gauna specialius meteorologijos tarnybos pranešimus apie magnetinį lauką ir tikimybę pamatyti spalvngas šviesas nakties danguje, taigi, prieš vykdami pasiteiraukite vietinio turizmo centro.

123RF.com nuotr./Šiaurės pašvaiste Levi slidinėjimo kurorte
123RF.com nuotr./Šiaurės pašvaiste Levi slidinėjimo kurorte

1 diena slidinėjimo čia kainuoja nuo 39 iki 44 eurų, įrangos nuoma – 36 eurai. Didelėms kompanijoms taikomos nuolaidos, todėl suskaičiuokite visus savo draugus prieš patraukdami į nuomos punktą.

Yllas

Toliausiai nuo Helsinkio – 970 kilometrų nutolęs slidinėjimo kurortas, tačiau tokį atstumą sukarti verta pavojingų ir stačių trasų mėgėjams. Čia stūkso ilgiausios ir aukščiausios trasos (iki 464 metrų aukščio ir iki 3 kilometrų ilgio). Šiuo požiūriu kurortas yra didžiausias visoje Suomijoje. Be to, leidžiantis jomis atsiveria fantastiški Pallas-Ylläs nacionalinio parko vaizdai. Kurortas turi lygumų slidžių trasas, užsiėmimų vaikams, taip pat slidinėjimo mokyklą.

Leidimas slidinėti dienai čia kainuoja 37 eurus, pilna įranga – 32 eurus dienai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Video

Maudymosi kostiumėlių tendencijos

Pinigai mano ateičiai

30 geriausių restoranų

Remontas be nervų

Sveikata

Svajonių virtuvė

Naujienos

Verslas

Mokslininkas Gintaras Denafas: Vilniuje šiukšlių nemažės, tad dalį teks deginti

Tiesiogiai Sportas

Pasaulio futbolo čempionatas: Japonija – Senegalas

Mokslas.IT

„Facebook“ patobulino „Messenger“: neabejotinai sukels naują pasipiktinimų bangą

Aktualu

Birželio 24-osios mitingas: partinius veikėjus išgąsdino minia ir tautinės vėliavos

Aktualu

Sporto klubą Naujojoje Akmenėje įkūrę Urbaičiai didžiuojasi išugdę čempionų

Sportas

Pakoregavo futbolo metraštį: pabirę anglų įvarčiai atnešė virtinę rekordų

Gyvenimas

Baisiausiu pasaulio šunimi tapo anglų buldogas Zsa Zsa

Vardai

Aktorės karjeros pabaiga su trenksmu: hercogienė Meghan gali laimėti „Emmy“

Vardai

Karolinai Meschino Joninių savaitgalį prireikė medikų pagalbos: lūžo ranka

Sportas

Prasti Panamos popieriai: anglai sutriuškino planetos pirmenybių debiutantus

Savaitės Lietuvos įvykiai – 15min fotografų kadruose (2018 m. birželio 18 – birželio 24 d.)

Gazas

F-1 etapas Prancūzijoje: sumaištis pirmame rate ir Lewiso Hamiltono pergalė

Verslas

Meksikietiška žaismė: Londone atidarytas „Serpentine“ vasaros paviljonas

Gyvenimas

10 sveikiausių produktų, kurių visuomet turėtų būti jūsų šaldytuve

Vardai

Beyonce ir Jay-Z dukra išvydusi erotišką tėvų klipą nežinojo kur dėtis: jos reakcija tapo interneto hitu

Sportas

Prie šlykščių įpročių grįžęs J.Lowas gyrė auklėtinius už išlaikytus šaltus nervus

Vardai

Po pusmečio draugystės Monika Marija kartu su mylimuoju išsitatuiravo dopaminą

Deuce

Nickui Kyrgiosui – stambi bauda už itin nepadorų gestą

Verslas

Klaipėda planuoja, prancūzai jau stato: Kalė kyla išorinis uostas už 863 mln. eurų

Gyvenimas

Vasaros garderobas: A.Gilytė – apie didžiausias moterų ir vyrų klaidas

Naujienos

Verslas

Mokslininkas Gintaras Denafas: Vilniuje šiukšlių nemažės, tad dalį teks deginti

Tiesiogiai Sportas

Pasaulio futbolo čempionatas: Japonija – Senegalas

Mokslas.IT

„Facebook“ patobulino „Messenger“: neabejotinai sukels naują pasipiktinimų bangą

Aktualu

Birželio 24-osios mitingas: partinius veikėjus išgąsdino minia ir tautinės vėliavos

Aktualu

Sporto klubą Naujojoje Akmenėje įkūrę Urbaičiai didžiuojasi išugdę čempionų

Sportas

Pakoregavo futbolo metraštį: pabirę anglų įvarčiai atnešė virtinę rekordų

Gyvenimas

Baisiausiu pasaulio šunimi tapo anglų buldogas Zsa Zsa

Vardai

Aktorės karjeros pabaiga su trenksmu: hercogienė Meghan gali laimėti „Emmy“

Vardai

Karolinai Meschino Joninių savaitgalį prireikė medikų pagalbos: lūžo ranka

Sportas

Prasti Panamos popieriai: anglai sutriuškino planetos pirmenybių debiutantus

Savaitės Lietuvos įvykiai – 15min fotografų kadruose (2018 m. birželio 18 – birželio 24 d.)

Gazas

F-1 etapas Prancūzijoje: sumaištis pirmame rate ir Lewiso Hamiltono pergalė

Verslas

Meksikietiška žaismė: Londone atidarytas „Serpentine“ vasaros paviljonas

Gyvenimas

10 sveikiausių produktų, kurių visuomet turėtų būti jūsų šaldytuve

Vardai

Beyonce ir Jay-Z dukra išvydusi erotišką tėvų klipą nežinojo kur dėtis: jos reakcija tapo interneto hitu

Sportas

Prie šlykščių įpročių grįžęs J.Lowas gyrė auklėtinius už išlaikytus šaltus nervus

Vardai

Po pusmečio draugystės Monika Marija kartu su mylimuoju išsitatuiravo dopaminą

Deuce

Nickui Kyrgiosui – stambi bauda už itin nepadorų gestą

Verslas

Klaipėda planuoja, prancūzai jau stato: Kalė kyla išorinis uostas už 863 mln. eurų

Gyvenimas

Vasaros garderobas: A.Gilytė – apie didžiausias moterų ir vyrų klaidas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje