Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 04, 14:00

Studentai Lietuvos pajūrį iškeitė į Bulgariją: tai puikus pasirinkimas taupiems keliautojams

Rilos kalnai, civilizacijos nepaliestos Belogradčiko uolos, auksiniai paplūdimiai ir draugiškos kainos – dalykai, kurie turistus atostogų kryptimi vilioja pasirinkti Bulgariją, rašoma pranešime spaudai. Bulgarija – puikus pasirinkimas taupiems keliautojams: skrydis ir apgyvendinimas šioje šalyje kainuos tikrai nebrangiai, o lankytinų vietų, skanaus maisto ir saulės čia – apstu.
Bulgarija
Bulgarija / Smiltės ir Adomo asmeninio archyvo nuotr.

Bulgarijos kryptis itin mėgstama ir Lietuvos keliautojų. Kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ duomenimis, Bulgarija daugybę metų patenka į populiariausių atostogų krypčių penketuką.

„Dažniausiai keliautojai iš Lietuvos renkasi Saulėtojo kranto, Auksinių kopų bei Albena kurortus. Šiuose turistų pamėgtuose miestuose veiklos ras patį įvairiausią poilsį mėgstantys keliautojai. Ramesnio poilsio mėgėjus ar keliaujančius su šeimomis sužavės kokybiški viešbučiai bei smėlio paplūdimiai, o tiems, kas mėgsta laiką leisti aktyviau, patiks įvairios ekskursijos po archeologines radimvietes, senoviniai miesteliai ar naktinio gyvenimo ritmas“, – sako Inga Aukštuolytė, kelionių organizatoriaus Ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė.

Neigia mitus

Iš Bulgarijos neseniai grįžę studentai Smiltė ir Adomas sako, kad kelionės – vienas mėgstamiausių jų užsiėmimų. Ir nesvarbu kur – ilsėtis Lietuvos pajūryje, keliauti į kaimynines šalis ar egzotiškesnius kraštus, iš bet kokios kelionės gali išsivežti įspūdžių. Šį kartą kelionę pora pasirinko norėdami pailsėti po studijų, atitrūkti nuo kasdienės rutinos.

Smiltės ir Adomo asmeninio archyvo nuotr. / Bulgarija
Smiltės ir Adomo asmeninio archyvo nuotr. / Bulgarija

Studentai apie Bulgariją turėjo išankstinį nusistatymą, kad šalis tinka tik vyresnių žmonių poilsiui. Ir tik išgirdę kelionių agento rekomendacijas, jie pasirinko šią šalį ir nepasigailėjo.

„Tikrai neapsirikome: Bulgarija ideali vieta jaunimui – tiek keliauti dviese, tiek ir su didesne draugų kompanija. Joje galima pasidžiaugti naktiniu gyvenimu, pasimėgauti gamtos vaizdais ar senovine architektūra“, – vardija jaunuoliai.

Bulgarijoje Adomas ir Smiltė 6 dienas praleido viename labiausiai turistų pamėgtame kurorte – Saulėtasis krantas.

Smiltės ir Adomo asmeninio archyvo nuotr. / Bulgarija
Smiltės ir Adomo asmeninio archyvo nuotr. / Bulgarija

„Mes apsistojome 4 žvaigždučių „Mpm Hotel Condor“ viešbutyje, kuris tikrai maloniai nustebino. Gerą įspūdį paliko viešbučio virtuvė – įvairiausių patiekalų pasirinkimas buvo tikrai didelis. Lankėmės sporto salėje, laiką dažnai leidome prie viešbučio teritorijoje esančio baseino. Taip pat nudžiugino ir viešbučio lokacija – nuo jo iki paplūdimio bei pagrindinės kurorto gatvės pėsčiomis eiti užtrunka vos kelias minutes“, – pasakoja keliautojas.

Kurortas paliko didelį įspūdį

Adomas sako, kad gerą įspūdį jų porai paliko ne tik viešbutis, bet ir pats kurortas. Kaip juokiasi jis pats – čia yra ką veikti ant kiekvieno kampo.

„Saulėtojo kranto kurortas nustebino pramogų gausa. Nuo suvenyrų parduotuvėlių iki atrakcionų parkų bei naktinių klubų, kurių net negalėčiau suskaičiuoti. Visgi, labiausiai įsiminė apžvalgos ratas, kuriuo pakilus atsiveria visas šurmulio pilnas Saulėtojo kranto kurortas bei už jo esantys nuostabūs kalnai“, – įspūdžiais dalijasi turistas iš Lietuvos.

Be to, jaunuolius sužavėjo ir didelis restoranų pasirinkimas, kuriuose galima paragauti ir tradicinių, vietinės virtuvės patiekalų, o kainos – gerokai mažesnės nei Lietuvoje.

Keliauti rekomenduoja vasaros antroje pusėje

Atostogų metu porą lepino ir tobulos oro sąlygos: nuo pat ryto kaitindavo saulė, o dieną temperatūra nenukrisdavo žemiau 25 laipsnių. Ir Juodoji jūra šiltesnė nei Baltija.

Smiltės ir Adomo asmeninio archyvo nuotr. / Bulgarija
Smiltės ir Adomo asmeninio archyvo nuotr. / Bulgarija

„Jeigu manęs paklaustų – į Bulgariją rekomenduočiau vykti liepą ar rugpjūtį. Tuo metu turistus pasitinka ne tik puikus oras, bet ir žydi milžiniški saulėgrąžų laukai, kuriuos galima pamatyt važiuojant autobusu link Saulėtojo kranto kurorto“, – pabrėžia keliautojas Adomas.

Išbandė ir ekskursijas

Viešėdami Bulgarijoje, Adomas ir Smiltė spėjo sudalyvauti ir ekskursijose: keliavo į vieną seniausių Europos miestų – Neseberą. Pasak keliautojų, juos labiausiai sužavėjo gražūs vaizdai, gamta, architektūra ir istorija bei ragautas vietinis vynas, kitos vaišės. Dar viena pramoga, kurią Bulgarijoje išbandė Adomas ir Smiltė – plaukimas jachta.

„Plaukimas jachta aplink pusiasalį taip pat labai patiko. Maudėmės viduryje jūros, šokinėjome iš laivo, valgėme šviežiai vietoje sugautą ir ant grilio keptą žuvį. Abi išbandytas ekskursijas tikrai rekomenduojame“, – šypsosi jie.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje