Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2014 lapkričio 13d. 17:48

Sugadintos atostogos: 160 eurų lietuviui teko išleisti už į kelionę pasiimtą jėgos aitvarą

Lietuvis Mindaugas Saulis Hurgadoje
Asmeninio albumo nuotr. / Lietuvis Mindaugas Saulis Hurgadoje

Į Egiptą su draugais skridęs Mindaugas Saulis atostogas planavo leisti aktyviai – plaukioti burlente ir jėgos aitvaru, kurį pasiėmė iš namų. Tačiau vos prasidėjus kelionei paaiškėjo, kad visus įprasto bagažo standartus atitinkantis krovinys bus tikras galvos skausmas keliautojui. Dėl to, kad kelioliniame krepšyje buvo jėgos aitvaras, lietuvis turėjo patuštinti kišenę 160 eurų.

Į Hurgadą M.Saulis vyko lapkričio 3-11 dienomis. 1950 litų kainavusią kelionę pirko iš kelionių agentūros „West Express“. Ją užsisakė iš anksto – rinkosi patikrintą variantą: viešbutį su „viskas įskaičiuota“ paketu. 8 paras lietuvis turėjo praleisti aktyvaus poilsio mėgėjų rojumi vadinamame Sama Bay, prie Raudonosios jūros. Čia galima mėgautis įvairiomis vandens sporto pramogomis – plaukioti jėgos aitvaru, burlente ir pan.

Asmeninio albumo nuotr./Hurgada, Samo Bay kurortas
Asmeninio albumo nuotr./Hurgada, Sama Bay kurortas

Į viešbutį – taksi už savo pinigus

Kartu su M.Sauliumi vykę draugai ketino nuomotis vietoje visą sportui reikalingą inventorių. Pašnekovas nusprendė vežtis savo jėgos aitvarą. „Patikrinau – viskas tilpo į kelionių operatoriaus „Novaturas“ nurodytus 20 kg. Neviršijau nei svorio, nei apimčių. Todėl į oro uostą važiavau ramus“, – sakė lietuvis. Tačiau nusileidus Egipte jo laukė pirmasis nemalonus netikėtumas. Iš oro uosto į viešbutį lietuvius vežė užsakytas autobusas. Į jį įlipo ir M.Saulis, bet netrukus jam teko krapštytis laukan – gidai susidomėjo krepšiu.

Turbūt visiems yra tekę girdėti anekdotinių situacijų, kai sporto inventorių supakavus į kartoninę dėžę ir nurodžius, kad tai statybinės medžiagos, oro skrydžių kompanijos papildomo mokesčio nereikalauja arba taikomas mažesnis mokesnis nei sporto inventoriui – slidėms, snieglentėms, jėgos aitvarams, – teigė M.Saulis.

„Mano bagažo krepšys nuo kitų poilsiautojų krepšių skyrėsi nebent tuo, kad ant jo puikavosi žinomos jėgos aitvarų bendrovės „Mystic“ ženklas. Bagažinėje daugiau vietos nei kiti jis neužėmė. Tačiau, nepaisant to, gidė pareikalavo imti savo tašę ir vežtis ją su taksi. Kai paklausiau, kodėl negaliu važiuoti su visais, paaiškino, kad yra buvę atvejų, kai autobusu vežamas sportinis inventorius buvo sugadintas. Kadangi po to poilsiautojai skundėsi, jie nebeveža autobusu panašių daiktų“, – pasakojo lietuvis.

Anot jo, argumentai, kad sugadinti jėgos aitvarą trumpos kelionės metu beveik neįmanoma, niekam nebuvo įdomūs.

„Suprasčiau, jei tai būtų banglentė – ji užima daugiau vietos, iš tikrųjų gali sulūžti. Bet čia kaitas, kuris niekuo nesiskiria nuo rūbų maišo – jo nei sugadinsi, nei sulaužysi. Be to, vietos užima tiek, kiek ir kiti rūbų pilni krepšiai“, – piktinosi pašnekovas.

Išprašytas iš autobuso, lietuvis viešbutį pasiekė taksi. Už 50 kilometrų kelionę (toks atstumas tarp oro uosto ir viešbučio) jis sumokėjo 40 eurų.

„Man paaiškino, kad, jei būčiau iš anksto perspėjęs apie vežamą jėgos aitvarą, būtų užsakę specialų transportą. Taip ir buvo padaryta grįžtant į oro uostą. Tačiau aš vis tiek turėjau už kelionę mokėti papildomai. Žinoma, mažiau nei į priekį. Užsakytu transportu kelionė iš viešbučio į oro uostą man kainavo apie 40 dolerių. Vis dėlto tai buvo papildomos išlaidos“, – nemalonias kelionės detales vardino lietuvis.

Pakratyti kišenes M.Sauliui teko ir Hurgados oro uoste. Nors skraidinamas bagažas neviršijo leistino svorio bei išmatavimų (1 bagažo krepšys, 20 kg), skrydžių kompanijos „Small Planet Airlines“ atstovas pareikalavo sumokėti papildomą 40 eurų mokestį. Priežastis ta pati: bagažo krepšyje kartu su asmeniniais daiktais gabenama jėgos aitvarų įranga.

Asmeninio albumo nuotr./Hurgados oro uoste
Asmeninio albumo nuotr./Hurgados oro uoste.

Pigiau nuomotis nei vežtis savo

Savo istorija nusprendęs pasidalinti M.Saulis įsitikinęs: apie galimas papildomas išlaidas jį turėjo įspėti prieš kelionę. Žinodamas tai, jog už sportinį inventorių reikės papildomai mokėti oro uoste ir pačiam rūpintis jo pervežimu į viešbutį bei iš jo, lietuvis greičiausiai būtų jėgos aitvarą palikęs namuose.

„Su juo kaitavau gal pusantros dienos, visą kitą laiką leidau su nuomota burlente. Jei būčiau žinojęs, kad dėl kaito papildomai teks išleisti 160 eurų (tiek susidarė su oro uosto mokesčiu ir pervežimo išlaidomis, – aut. past.), greičiausiai būčiau jo nesivežęs, o nuomojęsis Hurgadoje. Panašiai tiek ir kainuoja jėgos aitvaro nuoma“, – teigė M.Saulis.

Pašnekovas juokavo, kad ateityje mokysis gudrauti: „Turbūt visiems yra tekę girdėti anekdotinių situacijų, kai sporto inventorių supakavus į kartoninę dėžę ir nurodžius, kad tai statybinės medžiagos, oro skrydžių kompanijos papildomo mokesčio nereikalauja arba taikomas mažesnis mokesnis nei sporto inventoriui – slidėms, snieglentėms, jėgos aitvarams“.

„Novaturas“: ateityje nesklandumus spręsime operatyviau

Šią situaciją sužinoję kelionių operatoriaus atstovai pripažįsta, kad klientas patyrė nepatogumų. 

Vis daugiau poilsiautojų pageidauja skraidintis savo pamėgtų sportų rūšių inventorių ir mes rūpinamės, kad atostogų metu jie galėtų mėgautis savo mėgstamais užsiėmimais be jokių rūpesčių, – sakė „Novaturo“  Rinkodaros projektų vadovė Dovilė Zapkutė

„Sužinoję apie šią situaciją, susisiekėme su klientu ir viską išsiaiškinę skiriame dar didesnį dėmesį mūsų klientams, su savimi gabenantiems sporto inventorių. Tendencijos rodo, kad vis daugiau poilsiautojų pageidauja skraidintis savo pamėgtų sportų rūšių inventorių ir mes rūpinamės, kad atostogų metu jie galėtų mėgautis savo mėgstamais užsiėmimais be jokių rūpesčių“, – sakė „Novaturo“ Rinkodaros projektų vadovė Dovilė Zapkutė.

M.Saulis 15min.lt sakė, kad „Novaturo“ atstovai jam siūlė kompensuoti patirtas išlaidas – sumokėti tiek, kiek jam kainavo jėgos aitvaro pervežimas iš oro uosto į viešbutį ir atgal. Tačiau pinigų vilnietis atsisakė. 

„Pasakiau, kad man rūpi ir kiti keliautojai, kurie vežasi sporto inventorių“, – teigė vyras. Kitą pasiūlymą, kurį pateikė „Novaturas“, – galimybę būsimos kelionės metu nemokamai persivežti savo jėgos aitvarą ar kitą sportinį inventorių – jis sako dar apsvarstysiantis. 

Apie papildomus mokesčius turi informuoti iš anksto

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) Turizmo ir atlygintinų medicininių paslaugų skyriaus vedėja Solveiga Kuzienė keliautojams patarė gerai įsiskaityti į kelionių organizatorių pateikiamus dokumentus.

„Iš mūsų darbo praktikos matyti, kad vartotojams sudarant turizmo paslaugų sutartis paprastai suteikiama atmintinė apie jų teises, taip pat ir apie bagažui taikomus reikalavimus. Aviakompanijos visada taiko tam tikrus apribojimus nestandartinio dydžio bagažui, pavyzdžiui, sportiniam inventoriui. Deja, neretai patys vartotojai nesusipažįsta su jiems pateikiamais dokumentais“, – teigė vartotojų teises ginančios įstaigos atstovė. 

Anot jos, keliautojui, perkančiam kelionę iš agentūros, kelionių organizatorius turi suteikti išsamią ir neklaidinančią informaciją apie kelionę: transporto priemones, kuriomis vykstama, jų charakteristikas ir kategoriją, apgyvendinimo tipą, objekto vietą, kategoriją ar patogumų lygį ir pagrindinius ypatumus bei klasę (pagal atitinkamas priimančiosios valstybės taisykles), maitinimą, maršrutą, valstybių, į kurias vykstama, pasienio formalumus ir vizų gavimo tvarką, laiką, per kurį vizos gaunamos, turizmo paslaugų teikimo sutarčių įforminimo tvarką ir sąlygas ir kt.). Į šį sąrašą patenka ir informacija apie bagažą.

„Minėtu atveju neaišku, ar tokia informacija turistui buvo suteikta“, – sakė VVAT atstovė.

Už jėgos aitvarą papildomai sumokėti turėjusiam M.Sauliui specialistė patarė raštu kreiptis į kelionių organizatorių.

„Nepavykus pretenzijų išspręsti kelionės metu, turistas pretenzijas kelionės organizatoriui gali pareikšti raštu per 15 darbo dienų nuo kelionės pabaigos.

Kelionės organizatorius privalo turistui raštu atsakyti į pareikštas pretenzijas per 15 darbo dienų nuo pretenzijų gavimo dienos. Ginčai dėl turizmo paslaugų teikimo sutarties netinkamo vykdymo ar nevykdymo sprendžiami derybomis. Jei vis dėlto nepavyksta susitarti – Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka. Ginčus dėl turizmo paslaugų teikimo sutarties netinkamo vykdymo ar nevykdymo ikiteismine tvarka nagrinėja mūsų tarnyba, VVTAT“, – sakė S.Kuzienė.

Lietuvos keliautojai į tarnybą kreipiasi retai: per šiuos metus dėl kelionių organizatorių teikiamų paslaugų iš viso buvo gauti 57 skundai. Daugiausia vartotojai skundėsi dėl apgyvendinimo paslaugų kokybės, taip pat dėl sutarties sąlygų pakeitimo. Dėl papildomų mokesčių skundų nėra gauta.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Radviliškyje gaminami žaisliniai baldai tenka britams ir švedams, lietuviams – tik kiniški

Tiesiogiai 24sek

Sezono uždarymo šventė: LKL titulai byrėjo žalgiriečiams

Verslas

Proamerikietiškas pokalbis „Astorijoje“: kokie ribojimai labiausiai erzina verslą?

Sportas

Urugvajus sunkiai, bet palaužė dantis parodžiusią Saudo Arabiją

Vardai

Filmo apie V.Alekną premjera: širdžių čempioną sveikino ir žmona, ir diską mėtantys jo sūnūs

Vardai

Vilma Javtokienė LKL sezono uždarymo šventėje: „Būti krepšininko žmona nėra lengva“

Verslas

Prognozė Z kartai: už būstą ir jo nuomą mokės daugiau, bet turės savus greičiau

15min iš Maskvos Sportas

Pergalės, išvedusios Rusiją iš proto, V.Putinas nepamatė

Taivano menininkas kuria itin detalias miniatūras

Vardai

Vilniuje apvogta R.Žiogo žmona liko be švarko ir automobilio rakto: „Nusisukau vos sekundei“

Verslas

Ginčus sukėlusią įstiklintą terasą savininkas nusprendė išnuomoti už 2 tūkst. eurų

15min recenzija Kultūra

Paskutinis švarus lapas: pirmosios Rygos bienalės išbandymai ir mitologija

Gyvenimas

Gėlynas be rūpesčių: kokie augalai nebijo saulės ir sausros?

Gazas

Naujo „Audi A1“ debiutas: ryškesnis kėbulas ir jokių dyzelinių variklių

Vardai

Naujos L.Salasevičiaus tatuiruotės – ant kaktos ir skruosto: penki meistrai jas daryti atsisakė

Verslas

Lietuviams nuosavų sodybų nebereikia – turintys bando atsikratyti, o kiti renkasi nuomą

Mokesčių reforma Verslas

Skaičiuoklė: kaip keisis atlyginimai kitąmet – dėl šių mokesčių jau balsuos Seimas

Aktualu

Vengrija pritarė konstitucijos pataisai dėl migracijos: įkalins už pagalbą pabėgėliams

Verslas

„Inter RAO Lietuva“ valdybos pirmininkė K.Curkan Rusijoje suimta dėl šnipinėjimo

Aktualu

Metalo laužo supirktuvėje Zarasuose užsidegė išardyti automobiliai

Naujienos

Verslas

Radviliškyje gaminami žaisliniai baldai tenka britams ir švedams, lietuviams – tik kiniški

Tiesiogiai 24sek

Sezono uždarymo šventė: LKL titulai byrėjo žalgiriečiams

Verslas

Proamerikietiškas pokalbis „Astorijoje“: kokie ribojimai labiausiai erzina verslą?

Sportas

Urugvajus sunkiai, bet palaužė dantis parodžiusią Saudo Arabiją

Vardai

Filmo apie V.Alekną premjera: širdžių čempioną sveikino ir žmona, ir diską mėtantys jo sūnūs

Vardai

Vilma Javtokienė LKL sezono uždarymo šventėje: „Būti krepšininko žmona nėra lengva“

Verslas

Prognozė Z kartai: už būstą ir jo nuomą mokės daugiau, bet turės savus greičiau

15min iš Maskvos Sportas

Pergalės, išvedusios Rusiją iš proto, V.Putinas nepamatė

Taivano menininkas kuria itin detalias miniatūras

Vardai

Vilniuje apvogta R.Žiogo žmona liko be švarko ir automobilio rakto: „Nusisukau vos sekundei“

Verslas

Ginčus sukėlusią įstiklintą terasą savininkas nusprendė išnuomoti už 2 tūkst. eurų

15min recenzija Kultūra

Paskutinis švarus lapas: pirmosios Rygos bienalės išbandymai ir mitologija

Gyvenimas

Gėlynas be rūpesčių: kokie augalai nebijo saulės ir sausros?

Gazas

Naujo „Audi A1“ debiutas: ryškesnis kėbulas ir jokių dyzelinių variklių

Vardai

Naujos L.Salasevičiaus tatuiruotės – ant kaktos ir skruosto: penki meistrai jas daryti atsisakė

Verslas

Lietuviams nuosavų sodybų nebereikia – turintys bando atsikratyti, o kiti renkasi nuomą

Mokesčių reforma Verslas

Skaičiuoklė: kaip keisis atlyginimai kitąmet – dėl šių mokesčių jau balsuos Seimas

Aktualu

Vengrija pritarė konstitucijos pataisai dėl migracijos: įkalins už pagalbą pabėgėliams

Verslas

„Inter RAO Lietuva“ valdybos pirmininkė K.Curkan Rusijoje suimta dėl šnipinėjimo

Aktualu

Metalo laužo supirktuvėje Zarasuose užsidegė išardyti automobiliai

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Dienos šviesa

Video

Maudymosi kostiumėlių tendencijos

Pinigai mano ateičiai

30 geriausių restoranų

Remontas be nervų

Sveikata

Grožis vasarą

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje