Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tekančios Saulės šalies turistus į Lietuvą vilioja japonų žurnalistų publikacijos ir reportažai

Apie Lietuvą išleista knyga japonų kalba
VTD nuotr. / Asami Kuchio „Mano mėgstamiausia Lietuva”
Šaltinis: 15min
0
A A

Japonija yra sparčiausiai auganti Lietuvos atvykstamojo turizmo rinka Azijoje. 2014 m. Lietuvos apgyvendinimo įstaigos priėmė 14,5 tūkst. Japonijos turistų, t. y. 44,1 proc. daugiau nei 2013 m. Gerąją žinią apie Lietuvą ir čia esančius lankytinus objektus, kurie galėtų būti įdomūs japonams, savo šalyje skleidžia žurnalistai. Pernai Lietuvoje lankėsi net kelios žiniasklaidos darbuotojų grupės iš Japonijos. Vienas japonų žurnalistų turas numatytas ir šiemet.

Balandžio 16 dieną Lietuvos verslo konfederacijos apdovanojimuose „Verslo ambasadoriaus 2014 m.“ titulą pelnęs Lietuvos ambasadorius Japonijoje Egidijus Meilūnas teigia, kad turizmas – viena perspektyviausių sričių dvišaliams Lietuvos ir Japonijos santykiams plėtoti.

Japonai Lietuvoje jaučiasi kaip namie, sakė E.Meilūnas.

„Esu įsitikinęs, kad Lietuva turistams iš Japonijos gali pasiūlyti tai, ko negali pasiūlyti kitos Baltijos šalys: tai ypatingai Japonijoje vertinamo Čijunės Sugiharos palikimas ir stipus lietuvių ryšys su gamta.

Japonai Lietuvoje jaučiasi, kaip namie, ir viena šio fenomeno priežasčių, mano nuomone, yra ilgai Lietuvoje puoselėta pagonybė, kuri japonams artima dėl sąsajų su šintoizmo religija – viena svarbiausių religijų Japonijoje,” – susitikime su Valstybinio turizmo departamento (VTD) vadove Jurgita Kazlauskiene sakė E.Meilūnas.

Lietuvoje patirtais įspūdžiais pasidalina su skaitytojais ir žiūrovais

Kasmet VTD kartu su Lietuvos ambasada Japonijoje organizuoja japonų žurnalistų turus Lietuvoje. Pernai vasarą pas mus lankėsi japonų keliautoja, virtuvės meistrė Asami Kuchio, kuri parengė ir išleido išsamų ir gausiai iliustruotą kelionių po Lietuvą knygą „Mano mėgstamiausia Lietuva”.

Balandžio „Skywards“ numeryje, kurio tiražas yra per 3 mln. egzempliorių, spausdinamas straipsnis apie lankytinas Lietuvos vietas ir vieno žinomiausių šių dienų japonų rašytojų Asado novelė, skirta Lietuvai.

Keliautojos, virtuvės meistrės, dvylikos knygų autorės A.Kuchio 144 puslapių knygoje pateikiami jos įspūdžiai iš kelionės po Lietuvą, kur ji buvo sužavėta gamtos grožio, lietuvių pagarbaus požiūrio į istorinį paveldą, tradicijų puoselėjimą.

Gausiai iliustruotame leidinyje pristatomos įdomiausios lankytinos mūsų šalies vietovės, kultūros paveldas, tradicijos ir papročiai.

Knygoje taip pat pasakojama apie tradicinę lietuvišką virtuvę, pateikiami įvairių patiekalų receptai.

„Tikiu, kad šis puikus leidinys paskatins dar daugiau japonų aplankyti Lietuvą,“ – sakė VTD vadovė J.Kazlauskienė.

VTD kvietimu pernai Lietuvoje lankėsi ir Japonijos oro linijų JAL žurnalo „Skywards“ žurnalistai. Naujausiame, balandžio mėnesio „Skywards“ numeryje, kurio tiražas siekia daugiau kaip 3 milijonus egzempliorių, spausdinamas straipsnis apie lankytinas Lietuvos vietas ir vieno žinomiausių šių dienų japonų rašytojų Asado novelė, skirta Lietuvai.

Žurnale itin palankiai atsiliepiama apie Kuršių nerijos grožį, kur Asado vaikščiojo Japonijoje itin populiarus vokiečių rašytojo Tomo Mano keliais. 

Jau suplanuota, kad šią vasarą į Lietuvą atvyks dar viena japonų žurnalistų grupė – su mūsų kraštu susipažins gyvenimo būdo žurnalo „Ku-nel“ kūrybinė komanda. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje