Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 4d. 10:40

Turkija nebereikalaus neigiamo PGR testo iš atvykstančių iš 16 šalių

Alanija
123rf.com nuotr. / Alanija
Turkijos Sveikatos ministerija pranešė, kad atvykstantiems iš 16 šalių ir regionų nebereikės pateikti neigiamo koronaviruso testo (PGR). Deja, Lietuvos šiame sąraše nėra, nors yra Estija ir Latvija.

16 šalių ir regionų: Honkongas, Kinija, Taivanas, Vietnamas, Australija, Naujoji Zelandija, Singapūras, Tailandas, Pietų Korėja, Izraelis, Japonija, Jungtinė Karalystė, Latvija, Liuksemburgas, Ukraina, Estija.

Kodėl sąraše yra Latvija ir Estija, bet nėra Lietuvos? Nors Turkija neskelbia, kokiais kriterijais vadovaudamasi sudarė 16 šalių sąrašą, tikėtina, kad buvo vertinama epidemiologinė situacija. Paskutiniais (balandžio 29 d.) ECDC duomenimis, Latvijoje naujų koronaviruso atvejų skaičius 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų yra 404.05. Estijoje – 446.58. Tuo tarpu Lietuvoje – 540.03.

Laiške, kurį Sveikatos ministerija nusiuntė Vidaus reikalų ministerijai, rašoma, kad sprendimas įsigalios nuo gegužės 15 d.

Atvykstantys iš kitų šalių ir tolia prieš kelionę turės pasidaryti COVID-19 testą (PGR). Jis turi būti atliktas ne anksčiau nei likus 72 val. iki atvykimo į Turkiją. Reikalavimas galioja iki gegužės 31 d., ar vėliau bus pratęstas – neaišku.

Testas yra privalomas visiems, atvykstantiems oro, sausumos, jūros transportu. Vaikams iki 6 metų ir vykstantiems tranzitu per Turkiją turėti neigiamo PGR testo nereikia.

Nuo testo būtinybės nėra atleidžiami nei paskiepyti, nei koronavirusu persirgę asmenys.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje