Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota: 2015 gruodžio 9d. 12:07

Tyrimas: trokštamos atostogos vyrų ir moterų akimis

Atostogos su knyga
Vida Press nuotr. / Atostogos su knyga
Išsiruošiant į kelionę, kiekvienas turi su atostogomis susijusių lūkesčių. Lapkričio mėnesį atlikta visuomenės nuomonės apklausa atskleidė skirtingus vyrų ir moterų prioritetus atostogaujant, skelbia kelionių organizatorius „Novaturas“.

Apklausą kelionių organizatoriaus „Novaturo“ užsakymu atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“. Respondentams buvo pateiktas kriterijų atostogoms sąrašas ir paprašyta įvertinti, kurie jiems svarbiausi.

1011 tyrimo dalyvių – 18–75 metų amžiaus Lietuvos gyventojų – galėjo rinktis iš tokių atostogų scenarijų kaip buvimas šalia jūros, saulė ir šiluma, linksmybės, laiko praleidimas su artimaisiais, galimybė žvejoti ir medžioti ir pan. 

Shutterstock nuotr./Mergina paplūdimyje.
Shutterstock nuotr./Per atostogas moterys nori turėti laiko pasideginti.

Moterims – saulės vonios, vyrams – nauji įspūdžiai

Paaiškėjo, kad skirtingos lytys idealias atostogas įsivaizduoja kitaip. Pavyzdžiui, moterims svarbiausia atostogų metu yra saulė ir šiluma, atskleidžia apklausos rezultatai.

Įdomu tai, kad vyrams, labiau nei moterims, svarbu išvykti į užsienio šalį.

Šį atsakymą pasirinko net 60 proc. respondenčių. Vyrams tai pasirodė ne taip aktualu: tik kiek mažiau nei pusė apklausoje dalyvavusių vyrų rinkosi šį atsakymą.

Įdomu tai, kad vyrams, labiau nei moterims, svarbu išvykti į užsienio šalį. Tokį atsakymą rinkosi kas šeštas respondentas. Pastebėta, jog tokį norą dažniausiai išreiškė jauni, 18–35 metų, vyrai.

Bigstock.com/Pora Romoje
Bigstock.com/Pora Romoje

Pastarieji atostogas vertina ir kaip puikią galimybę pažinti naujas šalis bei kultūras – tokią nuomonę apklausoje turėjo beveik 22 procentai jų. Taip pat beveik dvigubai daugiau vyrų nei moterų kelionėse norėtų pramogų ir linksmybių. Šis kriterijus buvo populiariausias tarp jauniausių apklausos dalyvių – nuo 18 iki 25 metų.

Analizuojant moterų pasirinkimus paaiškėjo, kad joms itin svarbu per atostogas įdegti.

Šį atsakymą pasirinko kas penkta moteris, tuo tarpu šis aspektas buvo svarbus tik kas devintam vyrui.

Pastariesiems kur kas svarbiau atostogų metu užsiimti žvejyba ir medžiokle – šioje kategorijoje skirtumas buvo itin ryškus: vyrų poreikis šiems laisvalaikio leidimo būdams buvo beveik tris kartus didesnis nei moterų.

Dėl ko atostogų metu sutaria vyrai ir moterys?

Apklausos rezultatai taip pat atskleidė, jog skirtingų lyčių atstovai atostogaudami kai kuriais atvejais tikisi panašių dalykų. Dėl buvimo šalia jūros, vandenyno ar ežero vyrų ir moterų nuomonės sutapo – kiek daugiau nei 40 procentų vyrų ir moterų teigė, jog jiems tai svarbu.

Apklausoje išryškėjo ir dar vienas lyčių panašumas: vyrai ir moterys vienodai reikšmingai vertina galimybę atostogas praleisti gamtoje ir mėgautis grynu oru.

Pastebėta, jog saulė bei buvimas prie vandens telkinio svarbiausi 18–25 metų poilsiautojams. Vyresnio amžiaus respondentai pirmenybę teikė buvimui gamtoje.

Saulė bei buvimas prie vandens telkinio svarbiausi 18–25 metų poilsiautojams.

Paklausti apie šeimos ir darbo interesus, kiek daugiau nei trečdalis vyrų ir moterų norėtų atostogų metu turėti galimybę praleisti laiką su artimaisiais. Šis kriterijus ypač svarbus vyresnio amžiaus respondentams – nuo 46 metų ir daugiau.

Apklaustiesiems lygiai taip pat svarbu ir visiškai negalvoti apie darbą: to norėtų abi lytys, kas trečias vyras ir moteris. Tokį atsakymą daugiausiai rinkosi trečią dešimtį perkopę respondentai ir vyresni.

„Visuomenės nuomonės apklausą vykdyti buvo labai įdomu – norėjome palyginti savo klientų įpročius su bendromis tendencijomis. Gauti rezultatai atsispindi ir mūsų pardavimuose: moterys išties dažniau nei vyrai yra linkusios rinktis šiltus kraštus, tai gali būti Kanarų salynas, Turkijos, Graikijos ar Bulgarijos kurortai.

Vyrai labiau domisi aktyvaus laisvalaikio kryptimis, galinčiomis pasiūlyti nardymo, jėgos aitvarų, banglenčių sporto galimybes“, – kalba kelionių organizatoriaus „Novaturo“ vadovas Linas Aldonis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

28:20
08:59
04:45

15min metų knygų rinkimai

Tema

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje