Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 4d. 11:49

Uždraustajame mieste beveik po 100 metų bus atvertos durys į slaptą sodą

Čianlongo sodas
Pasaulio paminklų fondo nuotr. / Čianlongo sodas

Uždraustasis miestas yra imperatoriškieji rūmai, kuriuose Mingų dinastijos laikais prabangoje skendėjo Kinijos imperatoriai. Tai – įspūdingas Kinijos meno ir architektūros pavyzdys, kurį kasmet aplanko milijonai lankytojų iš viso pasaulio.

Tačiau ne visi besilankantieji žino, kad tarp Uždraustojo miesto sienų yra įkurtas slaptas sodas. Jis buvo laikomas uždarytas nuo 1924 m., kai iš rūmų iškeldintas paskutinis imperatorius. Beveik po šimto metų visuomenei bus atidarytos durys į šią rūmų dalį. Planuojama, kad lankytojai ten įžengti galės 2020 m.

Čianlongo sodas buvo sukurtas ketvirtojo Čingų dinastijos imperatoriaus laikais – jis tapo dalimi valdovo poilsio komplekso.

Pasaulio paminklų fondo nuotr./Čianlongo sodas
Pasaulio paminklų fondo nuotr./Čianlongo sodas

Imperatorius buvo paskelbęs įsaką, kad po jo mirties niekas nebūtų keičiama. Tad iki šios dienos didžioji dalis sodo buvo visiškai nepaliesta. Bambukų marketri, šilko tapybos darbai, nefrito raižiniai, puošnios XVIII a. stiklinės skulptūros – visa tai galima rasti prabangiuose Čianlongo sodo kiemuose.

Kinijos muziejuose yra meno kūrinių iš šio laikotarpio, tačiau tokio masto pilni ir nesugadinti interjerai yra be galo reti.

Čianlongo sodo restauracijos projektas vykdomas etapais. Specialistai sako, kad didžiausias iššūkis jiems – tai, kad kiekvienas pastatas šiame sode pasižymi išskirtiniu meniniu dizainu, todėl prieš ką nors restauruojant būtina kruopščiai atlikti tyrimą, kad būtų užtikrintas autentiškumas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

00:21
00:57
00:52

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Interviu
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje