Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 13d. 17:20

Užgniauš kvapą: ežerai Naujojoje Zelandijoje – tarsi iš pasakų knygų

Tekapo ežeras
123rf.com nuotr. / Tekapo ežeras

Dideli ar maži, vulkaninės ar ledyninės kilmės – ežerai Naujojoje Zelandijoje skaičiuojami tūkstančiais. Ir tai – tik viena fantastiško grožio šalies laukinės gamtos dalis. Pažvelkite į nuostabiausius Naujosios Zelandijos ežerus, kuriuos atrinko elperiodico.com.

Kalnai, paplūdimiai, fjordai, ledynai, miškai, karštosios versmės. Naujoji Zelandija – Ramiojo vandenyno rojus, turintis visą puokštę gražiausių gamtos objektų, kurių vienas didžiausių stebuklų – ežerai. Trečdalis teritorijos yra saugoma, o vaizdai yra tokie puikūs, kad užvaldo net mažiausius entuziastus.

Tekapo ežeras

123rf.com nuotr./Tekapo ežeras Naujojoje Zelandijoje
123rf.com nuotr./Tekapo ežeras Naujojoje Zelandijoje

Vienas didžiausių ir lankomiausių ežerų Naujoje Zelandijoje. Dienos šviesoje ežero vanduo tampa žaliai melsvos spalvos su baltais atspalviais, kuriuos įgauna dėl dugne esančių akmenų ir uolienų. Šis ežeras yra idealiausias atspirties taškas pradedant kelionę per Naujosios Zelandijos Alpes ir, anot ekspertų, tai yra viena geriausių vietų planetoje tyrinėti dangaus skliautą.

Taupo ežeras

123rf.com nuotr./Taupo ežeras
123rf.com nuotr./Taupo ežeras

Didžiausias šalies ežeras maždaug prieš tris šimtus tūkstančių metų yra susidaręs galingo ugnikalnio kalderoje. Nuotykių epicentru laikomas ežeras yra visai šalia Tongariro nacionalinio parko, kuris į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas dėl trijų vis dar veikiančių vulkanų. Vietoje, kuri garsėja upėtakiais, leidžiama žvejoti, plaukioti baidarėmis bei plaustais, taip pat galima mėgautis maudynėmis geoterminiuose vandenyse.

Vakatipu ežeras

123rf.com nuotr./Vakatipu ežeras
123rf.com nuotr./Vakatipu ežeras

Vakatipu ežeras – vienas unikaliausių pietinės salos objektų. Ežero pakrantėje kalnų grandinės apsuptas stovi Kvinstono miestelis. Ten – atvirukų verta aplinka, jaukios kavinukės bei restoranai, kurie lyg magnetas traukia išalkusius keliautojus.

Manapouri ežeras

123rf.com nuotr./Manapouri ežeras
123rf.com nuotr./Manapouri ežeras

Apatiniame pietų salos krašte esantis ledyninės kilmės ežeras – giliausias Naujoje Zelandijoje. Apsuptas įspūdingų kraštovaizdžių, įsikūręs Fiordlando nacionalinio parko širdyje. Fiordlandas – vėliausiai ištyrinėtas Naujosios Zelandijos regionas. Čia galima pamatyti žymųjį Milford sąsiaurį, kurį suformavo slenkantis ledynas. Tai siauras tarp stačių kalnų sienų įsispraudęs fjordas. Pasiplaukiojimas fjordu garantuoja jūros liūtų, delfinų ir pingvinų stebėjimą.

Te Anau ežeras

123rf.com nuotr./ Te Anau ežeras
123rf.com nuotr./ Te Anau ežeras

Nuostabios mėlynos spalvos ežeras įsikūręs vienoje iš gražiausių vietų žemėje. Iš vienos pusės – gana plokšti bukoliniai laukai, o iš kitos – mišku padengti kalnai. Antras pagal dydį ežeras, kurio giliausia vieta siekia net 417 metrų, yra maždaug du kartus didesnis už žymųjį Lochneso ežerą.

Rotorua ežeras

123rf.com nuotr./Rotorua ežeras
123rf.com nuotr./Rotorua ežeras

Dinamiškiausioje terminėje šalies zonoje, išnykusio ugnikalnio duobėje įsikūręs ežeras. Pasižymi periodiškai išsiveržiančiais geizeriais, garuojančiu vandeniu bei verdančiais purvo baseinais. Nepaisant to, jis puikiai tinka buriavimui ir žvejybai. Taip pat tame pačiame centre yra įsikūrusi Mokoja sala, kurioje rasite karštąjį Hinemoa baseiną, žinomą dėl maorių legendos.

Pukaki ežeras

123rf.com nuotr./Pukaki ežeras
123rf.com nuotr./Pukaki ežeras

Pukaki ežeras, prieš kelis dešimtmečius suformuotas besitraukiančių ledynų, yra antras pagal dydį ežeras, esantis Naujosios Zelandijos pietuose. Neįtikėtinai ryškaus mėlyno vandens paviršius toks lygus, kad primena ledą, o krantai nukloti nugludintais, plokščiais akmenimis. Ežerą maitina nuo Kuko kalno ledynų tekantis vanduo. Panorama – nepaliks abejingų. Ežere lyg veidrodyje atsispindi Kuko kalnas – tai pasakiškas vaizdas, kurį norėtų užfiksuoti kiekvienas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje