Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susilaikyti nuo kelionių į Filipinus

Taifūnas Filipinuose
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Taifūnas Filipinuose
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos svetainėje rekomenduojama susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Filipinus dėl gruodžio 5-6 dienomis  link Filipinų artėjančio taifūno Hagupit (arba Ruby – toks pavadinimas naudojamas Filipinuose).

15min.lt jau rašė, kad trečiadienį buvo paskelbta, jog link Filipinų artėja galingas uraganas. Šalyje atostogavę lietuviai portalui pranešė, kad jaučia artėjančio taifūno grėsmę. Kai kuriuose regionuose ketvirtadienį prasidėjo gyventojų evakuacija iš pakrančių zonos į saugesnes, toliau nuo vandens esančias vietas – mokyklas, bažnyčias ir kitus visuomeninės paskirties pastatus, kuriuose įrengiami evakuacijos centrai.

Užsienio reikalų ministerija Filipinuose esančius Lietuvos piliečius kviečia sekti vietos žiniasklaidos pranešimus apie saugias taifūno metu vietas, taip pat pranešti savo  kontaktus bei buvimo vietą  Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijai el. paštu pilieciai@urm.lt arba  telefonu +370 706 52444 bei Lietuvos Respublikos ambasadai Japonijoje el. paštu amb.jp@urm.lt, telefonu +81(3) 3408 5091, faksu +81(3) 3408 5092).

Ministerija seka situaciją ir atnaujina informaciją dėl kelionių saugumo Filipinuose.  Kasmet Filipinus pasiekia apie 20 taifūnų, didžioji jų dauguma įvyksta birželio – lapkričio mėnesiais.

Pavojinga ne tik dėl taifūno

Tačiau lankytis Filipinuose pavojinga ne tik dėl siautėjančios stichijos. Dėl teroristinių išpuolių ir vietos pajėgų ginkluotų susidūrimų su teroristinėmis grupuotėmis rekomenduojama nevykti į Mindanao salą ir Sulu archipelagą. Teroristiniai išpuoliai gali įvykti ne tik pietinėje šalies dalyje, bet ir visoje teritorijoje, įskaitant sostinę Manilą. Šalyje taip pat klesti nusikalstamumas: vagystės, ginkluoti apiplėšimai ir pagrobimai vykdomi ne tik Maniloje, bet ir kurortiniuose miesteliuose.  Filipinuose nėra saugu ir dėl didelės pagrobimų grėsmės, ypatingai pietinėse teritorijose, įskaitant pajūrio ir salų kurortus bei nardymo vietas.

Ministerija primena, kad 2010 m. balandžio 1 d. Europos Komisija uždraudė beveik visų Filipinuose registruotų oro linijų veiklą Europoje (išskyrus „Philippine Airlines“ ir „Cebu Pacific Air“), nes šios nesugebėjo įrodyti, kad jų saugumo standartai atitinka tarptautinius reikalavimus (daugiau informacijos – http://ec.europa.eu/transport/air-ban/list_en.htm). Todėl rekomenduojama vengti kelionių su Filipinuose registruotomis avialinijomis.

Taip pat primenama, kad už narkotinių medžiagų vartojimą, gabenimą ir realizavimą numatytos itin griežtos bausmės.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje