Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vestuvių Meka tampa Santorino sala

Vestuviniai žiedai
Fotolia nuotr. / Vestuviniai žiedai
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuviai jaunavedžiai vis dažniau stengiasi pabėgti nuo „storų, didelių, lietuviškų“ vestuvių ir jungtuvėms renkasi ne kaimo sodybas, o Egėjo jūros kurortus. Vestuvių ir kelionių organizatoriai pastebi, kad jaunieji itin pamėgo Santorino salą.

Vestuvės užsienyje tampa tikrai populiarios, nes vis dažniau būsimieji jaunavedžiai nori pasidaryti šventę ne draugams bei giminei, o sau, – teigė K.Zemskova.

„Vestuvės užsienyje tampa tikrai populiarios, nes vis dažniau būsimieji jaunavedžiai nori pasidaryti šventę ne draugams bei giminei, o sau. Taip pat vestuvės užsienyje vis labiau populiarėja dėl to, kad vis daugiau santuokų būna tarp Lietuvos ir kitos užsienio šalies piliečių. Jeigu savo santuoką įregistruoti užsienyje nusprendžia du lietuviai, tai dažniausiai renkamasi šiltus kraštus, kur visuomet šviečia saulė bei vyrauja geri orai“, – teigia vestuvių organizatorė Kristina Zemskova.

Tiesa išsirinkti tinkamą šalį vestuvėms nėra taip paprasta. Organizatoriai dažnai susiduria su organizacinėmis problemomis – labai sunku iš gausybės paslaugų išsirinkti kokybiškas bei už prieinamą kainą. Dažnai vežamasi specialistus (floristus, dekoratorius, fotografus) iš Lietuvos.

K.Zemskova pastebi, kad renkantis vestuvių vietą tiesioginiai skrydžiai nėra didžiausia problema. Esą paprastai jaunavedžiai vestuves planuoja tose šalyse, į kurias yra tiesioginiai skrydžiai – Kipras, Graikija, Italija, Kanarų salos. Didžiausios Lenkijos kelionių organizatorės „Itaka“ Lietuvos filialo vadovės Aistės Svinkūnaitės teigimu, viena populiariausių šio sezono vestuvininkų krypčių – Graikijai priklausanti Santorino sala.

SXC nuotr./Santorini
SXC nuotr./Santorini

„Vestuvių kelionės yra specifinės, nes keliaujančių žmonių grupes paprastai sudaro bent keliolika žmonių, tai yra skrenda ne tik jaunieji, bet ir šeimos nariai, artimiausi draugai. Tokios grupės nori keliauti vienu lėktuvu, tad iš karto perka daug bilietų ir nori jų pigiai. Pavyzdžiui, tiesioginės kelionės iš Varšuvos į Santorino salą vykdomos reguliariais reisais, jų daugiau, todėl ir kaina gerokai mažesnė nei skrendant iš Lietuvos.

Nors gauname užklausų ir dėl daugelio kitų vestuvinių kelionių krypčių, daugeliui rankos nusvyra sužinojus apie juridines kliūtis, – teigė vestuvių organizatorė.

Skaičiuojant skrydžio iš Varšuvos ir viešbučių kainas, savaitės trukmės poilsinės kelionės Santorino saloje keliolikai asmenų gali būti mažesnė beveik 10 tūkst. litų“, – sako A. Svinkūnaitė. Ji priduria, kad į Lenkijos sostinę vykstančioms didelėms grupėms nuomojami atskiri autobusai, tad kelionė išties patogi

Kita vertus, Santoriną jaunavedžiai pamėgo ne tik dėl palankių finansinių sąlygų. Turizmo infrastruktūra saloje puikiai išvystyta, o pati sala – maža ir jauki (joje gyvena apie 13 tūkst. gyventojų), o salos spalvų paletę sudaro šviesios, optimistinės spalvos.

„Nors gauname užklausų ir dėl daugelio kitų vestuvinių kelionių krypčių, daugeliui rankos nusvyra sužinojus apie juridines kliūtis. Santorino sala visoje Europoje žinoma kaip vestuvių meka. Joje surengti vestuves nekyla kliūčių. Kadangi Graikija priklauso Europos Sąjungai, santuoką įregistruoti čia gerokai paprasčiau nei, pavyzdžiui, Maldyvuose ar Seišeliuose“, – pasakoja A. Svinkūnaitė.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje