Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 11d. 17:35

Vietovės, kur neįmanoma tampa įmanoma: atsidursite dviejose vietose vienu metu

Vaizdas į Adatos kyšulį
Booking.com nuotr. / Vaizdas į Adatos kyšulį

Keliauti į nepažįstamą vietovę smagu ir įdomu, tačiau visus šiuos įspūdžius galima padvigubinti – nukeliauti ten, kur būtumėte dviejose vietose vienu metu. Remiantis Booking.com tyrimo duomenimis, bent 52 proc. keliautojų nori aplankyti kuo daugiau svajonių sąraše esančių vietovių. Atsistoti ant dvi valstybes skiriančios juostos ir pamojuoti į fotoaparato kamerą ar perėjus viešbučio kambarį atsidurti kitoje šalyje – visa tai tikrai įmanoma nukeliavus į šiuos ypatingus pasaulio kampelius.

Apie tai rašoma pranešime žiniasklaidai.

Valstybių ir kultūrų duetas viename miestelyje (Belgija ir Nyderlandai)

Kaip padalyti miestelį dviems valstybėms ir dviems kultūroms? Tarp Nyderlandų ir Belgijos esančią savivaldybę nuspręsta padalyti ne į dvi dalis, o į žemės plotus, kurie sudaro sudėtingą Belgijos anklavų ir su jais susiduriančių Nyderlandų anklavų tinklą (anklavas – tai į kitos valstybės teritoriją įsiterpusi valstybės dalis). Baarle miestelio gyventojų pilietybę dažniausiai nulemia jų namų vieta.

Booking.com nuotr./Riba tarp Belgijos ir Nyderlandų
Booking.com nuotr./Riba tarp Belgijos ir Nyderlandų

Dviejų pusrutulių sankirta (Ekvadoras)

Dviejų pusrutulių sankirtoje esantis Kitas yra vienas iš didžiausių Ekvadoro miestų. Aukštai Andų kalnuose įsikūrusi Ekvadoro sostinė įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo miestų sąrašą. Įspūdingame istoriniame centre galima apžiūrėti įvairius vienuolynus, baroko stiliaus bažnyčias ir žavingas akmenimis grįstas gatves. Visai šalia miesto yra Ciudad Mitad del Mundo – pasaulio vidurio miesto monumentas ir muziejus, kurio tikslas yra parodyti, kuo ypatinga ši Ekvadoro vieta.

Booking.com nuotr./Ekvadoro sostinė Kitas
Booking.com nuotr./Ekvadoro sostinė Kitas

Du vandenynai skalauja tas pačias uolas (Pietų Afrika)

Adatos (Agulhas) kyšulys yra piečiausia Afrikos vieta, laikoma Indijos ir Atlanto vandenynus skiriančia riba. Įsivaizduokite – galėtumėte įmerkti vieną koją į Atlanto vandenyną, o kitą – į Indijos. Ant šio ypatingo kyšulio taip pat pamatytumėte 1848 m. pastatytą Adatos kyšulio švyturį, antrą pagal senumą veikiantį švyturį Pietų Afrikoje. Užlipus į jo viršų galima pasigrožėti nuostabiais uolėtoje pakrantėje susiduriančių vandenynų vaizdais.

Booking.com nuotr./Adatos kyšulys
Booking.com nuotr./Adatos kyšulys

Vienas statinys dviejose valstijose (Huverio užtvanka, JAV)

Apsilankę ties dviejų valstijų siena pastatytoje įspūdingoje Huverio užtvankoje galėsite ne tik pabūti Arizonoje ir Nevadoje vienu metu, bet ir kirsti dviejų laiko juostų (Kalnų ir Atlanto) ribą. Šis inžinerijos šedevras įtrauktas į Nacionalinį lankytinų civilinės inžinerijos objektų sąrašą. Lankytojams rekomenduojama užsisakyti ekskursiją, kurios metu pateikiama daugiau informacijos apie užtvankos istoriją ir svarbą.

Booking.com nuotr./Huverio užtvanka
Booking.com nuotr./Huverio užtvanka

Unikali sala-valstybė

Būti tarp dviejų šalių ar valstijų skamba įspūdingai, tačiau pasaulyje yra ir tokia vieta, kur įmanoma pasivaikščioti skirtinguose žemynuose. Ši ypatinga galimybė pasitaiko keliaujantiems Islandijoje – vienintelėje gyvenamoje saloje Žemėje, kurioje tektonines plokštes ir vandenyno kalnagūbrį galima išvysti sausumoje. Ten esančio Thingvellir (Þingvellir) Nacionalinio parko lankytojai gali pasivaikščioti Šiaurės Amerikos ir Eurazijos tektoninių plokščių sandūroje.

Kristinos Vard nuotr./Thingvellir nacionalinis parkas
Kristinos Vard nuotr./Thingvellir nacionalinis parkas

Prancūzija ir Šveicarija

Jei svajojate ne tik pasivaikščioti, bet ir nakvoti dviejose šalyse vienu metu, galite pasirinkti viešbutį „Arbez Franco Suisse“. Šią kalnuose esančią apgyvendinimo įstaigą kerta Prancūzijos ir Šveicarijos siena. Viešbučio virtuvę, valgomuosius ir kai kuriuos svečių numerius skiria dviejų valstybių ribas žyminti linija, todėl svečiai gali atsibusti Prancūzijoje ir skaniai pavalgyti Šveicarijoje neišėję iš viešbučio.

Booking.com nuotr./„Arbez Franco Suisse“ viešbutis
Booking.com nuotr./„Arbez Franco Suisse“ viešbutis

Ore, bet liečiant žemę (Indija)

Unikalios viešnagės vietos ieškantys keliautojai gali praleisti naktį tarp žemės ir dangaus – įspūdingame namelyje medyje. Nuošaliuose Syari slėnio miškuose įsikūręs poilsio kompleksas „The Tree House Resort“ – tai aplinką tausojanti apgyvendinimo įstaiga, iš kurios atsiveria vaizdai į Aravalli kalnų grandinę. Medžių viršūnėse stūksančio poilsio komplekso svečiams siūloma apsistoti mediniuose nameliuose, kurių kambarius skrodžia tarp baldų įsiterpusios medžių šakos. Keliautojams rūpi aplankytų vietovių skaičius Pateiktas ypatingų kelionių krypčių sąrašas turėtų praversti nuosekliai skaičiuojantiems kiekvieną aplankytą šalį.

Booking.com nuotr./Poilsio kompleksas The Tree House Resort
Booking.com nuotr./Poilsio kompleksas The Tree House Resort

Remiantis Booking.com tyrimo duomenimis, tai rūpi daugiau nei pusei keliautojų. Įmonės užsakymu nepriklausomai atlikto tyrimo metu apklausta grupė suaugusiųjų, kurie keliavo per paskutinius 12 mėn. arba planuoja tai padaryti per artėjančius 12 mėn., apklausoje dalyvavo 18 509 respondentų.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje