Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 09 08, 12:15

Viršukalnėms Tian Šanio kalnuose lietuviai alpinistai davė J.Basanavičiaus ir A.Vidugirio vardus

Septynių alpinistų iš Lietuvos grupė, šį rugpjūtį įkopusi į bevardes viršukalnes Tian Šanio kalnuose Kirgizijoje, suteikė joms Jono Basanavičiaus ir Algimanto Vidugirio vardus. Tikimasi, kad šiuos vardus pavyks įteisinti oficialiai – jie bus ne tik užrašais alpinistų žemėlapiuose, bet taps ir geografiniais pavadinimais.
Kopiant į Pergalę
Tian Šanio viršukalnė / Sauliaus Damulevičiaus nuotr.

„Ir Lietuvos alpinistai, kalnų kopėjai, ir mūsų vyriausybinės institucijos dirba ranka rankon, reikia laukti ir tikėtis, kad lietuviškų viršūnių pavadinimai bus įteisinti geografiškai“, – penktadienį per spaudos konferenciją Seime sakė Kovo 11-osios akto signatarė, Lietuvos alpinizmo asociacijos narė, tarptautinės ekspedicijos „Karakolas – 2017“ dalyvė Irena Andrukaitienė.

Iš viso ekspedicijoje dalyvavo per 70 žmonių, dvi bevardes viršukalnes, kurios šiemet pakrikštytos lietuviškais vardais, pasiekė septyni alpinistai.

„Tą komandą aš vadinau mintyse, o po to ir garsiai septyniais samurajais“, – sakė septynetukui vadovavęs alpinistas Kęstutis Baleišis.

J.Basanavičiaus vardas suteiktas 4594 metrų aukščio viršukalnei, A.Vidugirio – 4780 metrų aukščio kalnui.

Sauliaus Damulevičiaus nuotr./Tian Šanis
Sauliaus Damulevičiaus nuotr./Tian Šanis

Nepriklausomybės aktą 1918 metais paskelbusios Lietuvos Tarybos pirmininko J.Basanavičiaus vardas vienai iš viršukalnių suteiktas norint paminėti Lietuvos šimtmetį, o iš Lietuvos kilusio kino kūrėjo A.Vidugirio vardas kitai viršukalnei parinktas dėl šios asmenybės saitų ir su Lietuva, ir su Kirgizija.

„Su vietos valdžia aptarta, kad garbingas Algimantas Vidugiris – kultūros veikėjas, režisierius, jis buvo nusipelnęs tiek Kirgizijos kultūrai, tiek, aišku, su mumis palaikydavo ryšį, tai būtent (sutarėme), kad atsirastų tokia kaip Vidugirio viršūnė, ir jinai vėlgi mūsų sportiškiausios grupės dėka atsirado“, – per spaudos konferenciją pasakojo ekspedicijos „Karakolas – 2017“ vadovas Algimantas Jucevičius.

Pagal alpinistų taisykles, pirmieji įkopusieji į bevardę viršūnę turi teisę ją pavadinti savo nuožiūra.

Tian Šanio kalnuose jau anksčiau kelioms viršukalnėms suteikti lietuviški vardai: čia jau yra Žalgirio, Vilniaus universiteto, Mažvydo, Nemuno, Lietuvos tūkstantmečio viršukalnės.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje