Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 6d. 11:45

Vis mažiau atvykstančiųjų iš Lenkijos nepasirūpina QR kodais

Lenkijos-Lietuvos pasienis
„Scanpix“/AP nuotr. / Lenkijos-Lietuvos pasienis

Pasienyje su Lenkija karantino reikalavimų laikymąsi kontroliuojantys pasieniečiai fiksuoja, kad pastarąją savaitę žymiai sumažėjo privalomų QR kodų neturinčių keliautojų.

Nuo vasario 17 d. VSAT pareigūnai vykdo sustiprintą iš Lenkijos atvykstančių asmenų kontrolę siekdami užtikrinti karantino reikalavimų laikymąsi. Tokie keliautojai turi būti užsiregistravę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) svetainėje ir gavę vadinamąjį QR kodą.

Nuo kovo 29-osios iki balandžio 5-osios pasieniečiai patikrino 2 418 iš Lenkijos važiavusių asmenų. 347 iš jų neturėjo QR kodų. Per praėjusią savaitę anketų nebuvo užpildę apie 14 proc. vykusiųjų (užpraėjusią tokių buvo 35 proc., dar anksčiau šis skaičius buvo didesnis). Nuo vasario 17 d. patikrinti 19 467 iš Lenkijos keliavę asmenys, QR kodų neturėjo 8 522.

Taip pat nuo vasario 8 d. pasieniečiai jūrų ir oro uostuose talkina NVSC darbuotojams vykdyti papildomą visų atvykstančių asmenų medicininę karantininę kontrolę. Tikrinama, ar keliautojai užsiregistravę NVSC tinklalapyje, ar šie duomenys teisingi ir kt. Nuo kovo 29-osios iki balandžio 5-osios į Klaipėdos jūrų uostą keltais atvyko 2 798 asmenys, krovininiais laivais atplaukė 1 135 asmenys. Per oro uostus ES išoriniais reisais atskrido 6 499 asmenys. VSAT duomenimis, per visą laiką nuo vasario 8 d. tiek jūrų, tiek oro uostų kontrolės punktuose nustatomi tik pavieniai pažeidimai dėl QR kodo ar COVID-19 testo neturėjimo.

Be to, nuo kovo 10 d. VSAT vykdo kontrolę dėl privalomo COVID-19 testo turėjimo grįžtant ar atvykstant keleivių vežimo tarptautinio susisiekimo maršrutais reguliariais, specialiais, užsakomaisiais reisais visų rūšių transportu. Jūrų ir oro uostuose pasieniečiai dirba kartu su NVSC specialistais, prie išorės sienos kelių kontrolės punktuose ir prie vidaus sienos – savarankiškai. Nuo kovo 29-osios iki balandžio 5-osios iš viso buvo patikrinti 7 929 asmenys, kuriems būtina turėti testą atvykstant. Buvo nustatyti 5 pažeidimai (po du 2 oro uoste ir prie vidaus sienos su Lenkija bei vienas prie sienos su Latvija). Iš viso nuo kovo 10 d. patikrinti 24 307 asmenys, nustatyta 13 pažeidimų.

Kovo 29–balandžio 5 d. VSAT pareigūnai 57 asmenims pradėjo administracinių nusižengimų tyrimus dėl karantino pažeidimų pagal Administracinių nusižengimų kodekso 45 straipsnį.

Balandžio 2–5 d. daugiau kaip 100 VSAT pareigūnų kontroliavo judėjimo tarp savivaldybių reikalavimų laikymąsi. Priemonės metu VSAT pareigūnai apsuko 155 automobilius, nustatė 5 karantino reikalavimų pažeidimus bei dar 28 kitus pažeidimus.

Žiniasklaidai išplatintas pranešimas spaudai, publikuojamas be redakcijos įsikišimo rubrikoje „Pranešimai“
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

19:56
13:58
00:46

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje