Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 21d. 13:45

Vojerizmo skandalas: viešbučių svečiai buvo slapta filmuojami, ir viskas transliuojama internete

Slaptos kameros P.Korėjos moteliuose
P.Korėjos policijos nuotr. / Slaptos kameros P.Korėjos moteliuose

Policija Pietų Korėjoje jau sulaikė du žmones, kai paaiškėjo, kad apie 1,6 tūkst. viešbučių svečių buvo slapta filmuojami, o vaizdai tiesiogiai transliuoti internete.

Įtariama, kad sulaikytieji įtaisė slaptas kameras 42 kambariuose 30-yje motelių 10-yje miestų visoje šalyje. Visa tai buvo kruopščiai suplanuota ir pareikalavo daug darbo.

Minikameros su vos 1 mm dydžio lęšiais buvo paslėptos plaukų džiovintuvų laikikliuose, televizijos įrangos dėžėse, rozetėse. Daugiau nei 800 vaizdo įrašų buvo tiesiogiai transliuojami internete per serverį užsienyje.

Manoma, kad kameros pradėtos įrenginėti lapkričio mėnesį. Jos rastos ir išmontuotos tik kovą. Įtariama, kad nusikaltėliai per tiek laiko uždirbo apie 5,5 tūkst. eurų iš 97 asmenų, kurie susimokėjo už galimybę stebėti vaizdus internete.

Policijos teigimu, nėra įrodymų, kad moteliai žinojo apie tai, jog jų svečiai buvo slapta filmuojami.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vojerizmo skandalas Pietų Korėjoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vojerizmo skandalas Pietų Korėjoje

Pietų Korėja kovoja su slapta darytų seksualinio pobūdžio vaizdo įrašų epidemija – moterys slapta filmuojamos tualetuose ar persirengimo kabinose. Praėjusią vasarą tūkstančiai moterų išėjo į Seulo gatves protestuoti ir reikalauti griežtesnių bausmių tokiems nusikaltėliams.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Vojerizmo skandalas Pietų Korėjoje
AFP/„Scanpix“ nuotr./Vojerizmo skandalas Pietų Korėjoje

2017 m. policijai pranešta apie 6 470 nelegalaus filmavimo atvejų. Palyginimui, 2012 m. tokių buvo 1 353. Daugeliu atveju būna skiriamos tik nedidelės baudos.

Seulo policijos teigimu, šiuo atveju dėl slapto viešbučių svečių filmavimo ir dalijimosi medžiaga internete gresia iki 5 metų kalėjimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:34
05:58
03:39

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje