Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 02, 09:33

Vokietijoje praeivius stebinanti keistenybė – „laimingiausias“ namas pasaulyje

Tikriausiai visi Vokietijos Braunšveigo gyventojai turėjo nustebti, kai savo mieste pamatė iškilusį keisčiausią kada nors čia pastatytą pastatą – „Laimingąjį Rizzi namą“. Šio namo išorė išpiešta grafičiais, o jo forma – viena nutrūktgalviškiausių pasaulyje.
„Laimingiausias“ namas pasaulyje, Braunšveigas, Vokietija
„Laimingiausias“ namas pasaulyje, Braunšveigas, Vokietija / Vida Press nuotr.

Nors pastatas neatitinka įprastų standartų, jis – ekologiškas, o visur, kur tik buvo įmanoma, pasodinti medžiai, automobilių stovėjimo aikštelėje stovi dviračiai, rašoma „Unusual places“.

Labiausiai naujuoju urbanistiniu miesto vaizdu džiaugėsi jaunimas, tačiau vyresnio amžiaus žmonėms šis pastatas nepasirodė toks patrauklus. Kita vertus, prie spalvingojo namo pradėjo lankytis turistai, kurie jį noriai fotografuoja.

Dabar ši vieta jau yra tapusi turistų traukos centru, o keli verslininkai bando kažką panašaus pakartoti ir kitose miesto dalyse.

Vida Press nuotr. / „Laimingiausias“ namas pasaulyje, Braunšveigas, Vokietija
Vida Press nuotr. / „Laimingiausias“ namas pasaulyje, Braunšveigas, Vokietija

Daugelį praeivių keistas namas džiugina pozityvumu ir yra itin mėgstamas vaikų.

„Laimingasis Rizzi namas“ taip pavadintas dailininko Džeimso Rizzi garbei, kuris pastatą ir išpiešė neįprastu karikatūrišku būdu.

Viskas prasidėjo 2001 m., kai buvo nuspręsta čia pastatyti kažką stebinančio.

Nors tai gali atrodyti kaip naivus menas, architektas Konradas Klosteris, rengdamas projektą, dirbo kelis mėnesius, o jo įgyvendinimas užtruko dar dvejus metus.

Pastate iš tikrųjų niekas negyveno, jis buvo naudojamas kaip biuras. Atrodo, kad šiuo metu namas yra tuščias, todėl svarstoma apie naują jo panaudojimą. Miesto taryboje sklandė kalbos apie galimybę jį paversti dailininko Rizzi muziejumi arba restoranu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje