Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 27d. 07:46

Žavingas Italijos kaimelis siūlo nemokamas atostogas

Italija
123rf.com nuotr. / Italija

Ramus Italijos kaimelis turistams siūlo šią vasarą visą savaitę jame praleisti nemokamai.

San Giovanni kaimelis Molizės srityje, kaip ir daug mažų Italijos miestelių, pilnas tuščių namų, kurie liko nebenaudojami šeimininkams išsikrausčius į didesnius miestus. Turistų ne itin daug sulaukiantis kaimas nusprendė taip sudominti keliautojus.

Pagal projektą „Regalati il Molise“, 40-iai turistų bus skirtos nemokamos nakvynės. Kiekvienas jų po 7 dienas galės apsistoti San Giovanni visiškai nemokamai. Projektas tęsis nuo liepos iki rugsėjo mėnesio.

Tokios akcijos tikslas – pritraukti keliautojus į kaimelį, kuris paprastai daug dėmesio nesulaukia. Iš dalies dėl to ir yra išlaikęs jaukumą ir autentiką – atrodo, kad čia laikas sustojęs, galima ramiai klaidžioti tarp tradicinių aikščių ir senovinių pastatų bei grožėtis supančiais peizažais.

San Giovanni yra už dviejų valandų kelio nuo Romos ar Neapolio, yra netoli Adrijos jūros ir Apeninų kalnų. Visgi gražioje vietoje įsitaisiusiame kaime jauni žmonės pasilikti nenori – jie kraustosi į didesnius miestus dėl karjeros galimybių, tad populiacija čia vis senėja ir mažėja.

„Dėl dešimtmečius trunkančios emigracijos iš Molizės, kaimelių centrai yra metų metus tušti, – „The Telegraph“ sakė vietos aktyvistas Enzo Luogo, kuris ir sumanė šį projektą.

– Tai yra gražūs, bet gyventojų neturintys kaimeliai, kurie net neturi nakvynės vietų turistams, tad pagalvojom – kaip galim padėti atgaivinti istorinius kaimelius, kartu pritraukdami lankytojus šiais sunkiais laikais, kai turizmas yra kaip niekad susitraukęs?“

Kaimelio atstovų teigimu, birželio 20 d. prasidėjusi programa jau susilaukė daug dėmesio – vien per pirmąsias dienas sulaukta kelių tūkstančių paraiškų iš įvairių šalių, tokių kaip Lenkija, Ukraina, Airija ar Prancūzija.

Kandidatuoti gali bet kas, kas negyvena Molizėje ir neturi čia giminių ar nuosavybės. Tereikia užpildyti formą (ją rasti galima morrutto.com) paaiškinant, kodėl norite atrasti Molizę ir išsiųsti ją el.paštu amicidelmorrutto@gmail.com.

Jeigu šis projektas pavyks San Giovanni, jis bus išplėstas į kitus Molizės kaimelius.

Po koronaviruso pandemijos ir kitos Italijos vietos svarsto, kaip prisivilioti turistus. Štai Sicilija apmokės dalį skrydžio bilietų ir naktų viešbutyje.

Sicilijos valdžia žada, kad turistai galės pasinaudoti specialiais kuponais. Jie bus trijų tipų: pusės skrydžio bilietų kainos apmokėjimas; kas trečios nakties Sicilijos viešbutyje apmokėjimas; nemokami bilietai į muziejus ir archeologines vietoves. Šiam planui įgyvendinti Sicilijos valdžia skirs 50 mln. Eur.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

07:26
01:06
01:38

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje