Dabar populiaru
Publikuota: 2015 balandžio 28d. 15:28

Žemės drebėjimą Nepale patyręs Tadas Jeršovas: griuvo sienos, byrėjo plytos, bet panikos nebuvo

Sutiktuvių akimirka
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Tadas Jeršovas

Dešimties lietuvių keliautojų grupė, kuriai teko išbandymas būti Nepale, kuomet šią šalį paskutinį balandžio savaitgalį nuniokojo galingas, net 7,8 balo siekęs, žemės drebėjimas, antradienio popietę sėkmingai grįžo į Lietuvą. Vilniaus oro uoste keliautojų klubo „Hihike“ vadovas Tadas Jeršovas džiaugėsi keliautojų sėkme išvengti niokojančios gamtos stichijos šėlsmo.

Keliautojas teigė, kad panikos nejautė dėl to, kad buvo įjungtas šaltas protas ir stengėsi daryti viską, kas yra reikalinga, norint išvengti pavojaus.

„Paprasčiausiai blaiviai galvoji, ką reikia daryti“, – žurnalistus oro uoste tikino T.Jeršovas.

T.Jeršovas teigė, kad panikos žemės drebėjimo metu lietuviai nejautė, nes jų aplinkoje nebuvo žuvusiųjų, o žinias apie tragedijos mastą jie girdėjo tik iš kitų.

„Paprasčiausiai blaiviai galvoji, ką reikia daryti“, – žurnalistus oro uoste tikino T.Jeršovas.

„Mums pasisekė, kad žemės drebėjimo metu buvome kaimo vietovėje, kur aplinkui tebuvo keli namai“, – pasakojo T.Jeršovas. – Ten praleidome kelias valandas.“

Jo teigimu, požeminiai virpesiai buvo šiek tiek juntami, tačiau susisiekus su kelionių agentūra buvo nuspręsta tęsti kelionę į Nagarkot vietovę.

Ten lietuviai keliautojai praleido naktį lauke su užkurtais laužais ir svarstė, ar verta eiti į šalia esantį viešbučio pastatą, tačiau nusprendė, kad rizikuoti neverta. 

„Kitą dieną važiuojant teko matyti įtrūkusius kelius, to anksčiau niekada nebuvo Nepale“, – pridūrė keliautojas.

Paklaustas, ar teko matyti gelbėjimo darbų Nepale, teigė, kad lietuvių turistai buvo mažai apgyvendintoje šios Himalajų šalies dalyje, joje situacija visiškai kitokia.

Be to, T.Jeršovas teigė, kad jam ir kitiems keliautojams iš Lietuvos net nebuvo kilusi mintis, kad galbūt jiems nepavyks grįžti atgal į savo šalį.

„Susisiekiau su Katmandu oro uostu, kur mane patikino, kad pirmadienį oro uostas tikrai veiks“, – sakė T.Jeršovas.

„Visi manė, kad esame ten, kur rodė vaizdus per televizijas, tačiau mums labai pasisekė, kad buvome tikrai toli nuo jų“, – šypsojosi T.Jeršovas.

„Žinučių iš giminių sulaukėme, palaikėme ryšį su jais. Mes jiems pasakėme, kad buvo žemės drebėjimas, tačiau mums viskas gerai“, – teigė į Vilnių grįžęs keliautojas.

„Visi manė, kad esame ten, kur rodė vaizdus per televizijas, tačiau mums labai pasisekė, kad buvome tikrai toli nuo jų“, – šypsojosi T.Jeršovas ir patikino, kad ši gamtinė nelaimė jo tikrai neatbaidys nuo tolimesnių kelionių.

Maža to, būsimuosiuose susitikimuose su moksleiviais T.Jeršovas planuoja pasakoti ne tik apie kalnus ir išgyvenimą jose, bet ir apie elgesį per žemės drebėjimą, kurio keliautojas iš Lietuvos sėkmingai išvengė.

Balandžio 25–26 d. Nepalą sukrėtė didžiausias per 80 m. žemės drebėjimas. Laikraštis „The New York Times“ praneša, kad gamtos stichijos metu Nepale žuvo daugiau negu 4000 žmonių.

BBC teigimu, žemės drebėjimas Himalajų valstybėje padarė žalos daugiau negu 8 mln. žmonių, o dar 1,4 mln. reikalinga skubi pagalba maistu. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

01:06
02:24
01:41

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje