Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 5d. 07:52

Žiemos sode – amžina vasara (nuotraukos)

Kretingos žiemos sode žaliuoja apie 3800 augalų.
15min.lt/Egidijaus Jankausko nuotr. / Kretingos žiemos sode žaliuoja apie 3800 augalų.

Kretingoje amžinai žaliuojantis sodas traukia žmones iš visos Lietuvos. Vestuvininkams ir vaikams – tai tikras rojaus kampelis. O jei dar pasiseka paragauti čia užaugintų bananų – tai po tokių akimirkų norisi grįžti vis atgal.

Bananų puota

Kretingos muziejuje įsikūrusiame žiemos sode apsilankiusiems „15min“ žurnalistams taip pat pasisekė – teko išvysti tik kas 5-6 metus čia užaugančią bananų kekę. Anot muziejaus Gamtos skyriaus vedėjos Stasės Dvarionienės, bananas pražydo praėjusių metų lapkritį, o valgyti juos bus galima kovą- balandį. Tokia proga muziejuje yra organizuojama bananų valgymo šventė.
„Bananų skonis nesiskiria nuo įprastų, kuriuos perkame prekybos centruos. Tik mūsų yra mini bananai, ne tokie dideli kaip auga šiltuosiuose kraštuose. Jais pavaišiname vestuvininkus, ypač vaikai prašo duoti paragauti“, – šypsojosi S.Dvarionienė. Iš kitų egzotinių vaisių Žiemos sode dar ragaujami ir čia užauginami granatai.

Prižiūri kaip kūdikius

Ištisus metus žaliuojančiame sode yra 500 rūšių augalų, o išvis yra apie 3800 vienetų. Kasdien juos prižiūri keturios darbuotojos.

„Rūpinamės augalais kaip kūdikiais. Kasdien nuo lapų nuvalome dulkes, tikriname temperatūrą, drėgmę, apipiurškiame, laistome, purename žemę“, – žaliąją oazę aprodydama pasakojo S.Dvarionienė.

Beveik visi augalai yra suvežti iš egzotinių šalių. Pats seniausias sodo „gyventojas“ – trisdešimtmetė araukarija. Moteris paaiškino, kad tai medis, atrodantis kaip eglė, tačiau augantis šiltuosiuose kraštuose. Panašaus amžiaus yra ir fikusas.

Nori parsinešti namo

Nors šaltuoju metų periodu Žiemos sodas „miega“, tačiau čia netrūksta žalumos. Anot pašnekovės, tik mažiau augalų žydi. Tačiau tiek žiemą, tiek vasarą sodas išlieka vienu iš Vakarų Lietuvos traukos centrų.

Tiesa, šiame rojaus kampelyje yra ir ištisus metus žydinčių augalų. Vienas jų – Kristaus kančia. Anot S.Dvarionienės, augalas taip vadinamas, nes jo rusvi žiedeliai simbolizuoja Kristaus kraują, o spygliai – kančią.

Paklausus, ar kartais lankytojai nebando nusignybti kokio augalo, kad galėtų užsiauginti namuose, moteris nusišypsojo: „Mes patys kartais dovanojame žmonėms. Juk negaila, tegul pasidaugina ir augina savo namuose“. Beje, ir pačiam sodui gyventojai dovanoja gėlių.

Dovanoja gyvūnus

Žmonės Žiemos sodui dovanoja ne tik augalus, bet ir gyvūnus. Po naujų metų čia atsirado nauja gyventoja – papūga. Dabar sodo darbuotojai nori surasti jai antrąją pusę. O vasario 18 dieną skelbs jų krikštynas. Bus kviečiami vaikai, kad papūgoms padėtų išrinkti vardus.

Prieš kurį laiką sode savo augintinį – vėžliuką – paliko į Angliją išvažiavę gyventi klaipėdiečiai. Anot pašnekovės, kai užsuks į Lietuvą, jie pažadėjo aplankyti ir sodą bei pasižiūrėti, kaip gyvena jų vėžliukas. Vienas berniukas Žiemos sodui padovanojo žuvyčių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje