Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 3d. 20:21

Žymiajame Maču Pikču mieste Peru plinta nuogalių turizmas

Klasikinis Maču Pikču vaizdas
Lost Latinos nuotr. / Klasikinis Maču Pikču vaizdas

Kitą kartą lipdami į XV a. inkų citadelę, nenustebkite išvydę plikus užpakalius. Anot Perų turizmo ir policijos pareigūnų, pastaruoju metu kopimas nuogiems į Maču Pikču pradėjo plisti kaip virusas.

Pasak „Peruvian Times“ laikraščio, keturi nuogi pozuojantys turistai buvo pastebėti kovo viduryje. Dar keli incidentai įvyko savaitės pradžioje. Du kanadiečiai ir du australai taip pat išsirengė, kad pasidarytų nuotraukas senovinio miesto fone nuogi. 

2013 metais tokių epizodų taip pat buvo. Viena nuoga pora nufilmuota kitų turistų belakstanti nuoga ant Maču Pikču žolynų ir strykčiojanti laiptais žemyn lyg kalnų ožiai. Portalas „My Naked trip“ taip pat išpublikavo nuotraukas, kuriose Izraelio tautybės vyras Amichay Rabas pozuoja nuogas įvairiose Pietų Amerikos vietose, tarp kurių ir Maču Pikču.  Visos nuotraukos sparčiai plinta socialiniuose tinkluose. 

Peru kultūros ministerija pasmerkė tokius nuogalius ir teigia, kad tai – „nepagarba“ ir „nelemti įvykiai keliantys grėsmę kultūriniam paveldui“. „Pasaulyje yra daug vietų, kur žmonės gali būti nuogi, tačiau ne visose tinkama išsirengti“, – CNN.com portalui teigia Alfredo Mormontoy Atayupanqui, archeologinių išteklių vadovas Peru kultūros ministerijoje. „Turistai keliaudami turėtų laikytis tvarkos ir taisyklių, antraip kils tūkstančiai problemų. Šis turistinis objektas lankomas įvairių religijų ir tautybių žmonių, tad tokie nuogaliai daug ką gali įžeisti“, – pridūrė jis. 

Tuo tarpu Kusko regiono kultūros direktorius Ricardo Ruizas Carosas, pasisakė griežčiau. Anot jo, parko sargai gaudys pažeidėjus ir stengsis užkirsti kelią nuogalių turizmui. 

Be to, paskelbtos naujos taisyklės bus nukreiptos ir prieš labai didelius turistų srautus viename labiausiai lankomų pasaulio objektų. Kaip rašo Peru laikraščiai, visi užsienio lankytojai artimiausiu metu turės samdytis oficialius gidus į visą inkų šventovę, taip pat jie turės eiti vienu iš trijų pagrindinių takų komplekse ir negalės praleisti ilgiau laiko apžvalgos aikštelėse. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje