Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 31d. 18:08

Aštuonios fantastiškos pramogos Indijoje

Goa
123rf.com nuotr. / Goa paplūdimys

1. Stebėti su turistais paplūdimyje besideginančias karves (Goa)

Nors Goa valstijoje netrūksta marichuanos, tačiau ten visai nebūtina „apsipūsti“, kad pralinksmintų ramios karvės, atžygiuojančios į paplūdimį ir besimėgaujančios saule tarp turistų ir prekeivių. Kramtydamos atrajotą žolę ir žvelgdamos į atvirą jūrą šios karvės puikiai iliustruoja Goa moto: „Sossegade“ („Atsipalaiduok“).

2. Plaukti vandenyno užutėkiais Kettuvallam laivais (Kerala)

Plaukdami savo asmeniniu nameliu ant vandens galite stebėti ramius kaimelius, šventyklas ir bažnyčias, visiškai į jus dėmesio nekreipiančius vaikus, žaidžiančius pakrantėse, ir brendančius dramblius su azijiniais buivolais. Nors patogumai tokiame laive gali pasirodyti labai menki, bet jumis rūpinasi visa komanda – gidas, virėjas ir locmanas – sugebanti likti nepastebima, bet atsirasti šalia vos prireikus.

3. Numalšinkite troškulį šviežiu kokosų pienu tropikų saloje (Lakšadvipas)

Viena iš geriausiai saugomų Indijos paslapčių yra 36 atolai ir koralų rifai, kurie sudaro Lakšadvipų salas ir yra laikomi viena geriausių nardymo vietų Azijoje. Tik 10 salų turi nuolatinių gyventojų – daugiausia malaiziečių kalba kalbančių musulmonų, kurie verčiasi žvejyba ir kokosų auginimu. Šie ramūs salų gyventojai yra nepaprastai svetingi ir mielai įlipa į milžinišką palmę, kad padėtų jums numalšinti troškulį.

4. Pabuskite nuo besiartinančios dramblių bandos garso (Perijaro nacionalinis parkas, Kerala)

Geriausias būdas apžiūrėti šį laukiniais drambliais garsėjantį draustinį – leistis į privačios bendrovės siūlomą Perijaro tigrų medžioklę. Gamtininkas ir šautuvu ginkluotas eigulys jus palydi į turistinės zonos gilumą toliau, nei leidžiama bet kuriam kitam gidui. Be to, jums talkina būrys buvusių brakonierių, meistriškai pastebinčių gyvūnų pėdsakus, nešančių visą įrangą, įrengiančių stovyklavietę, gaminančių maistą, sutvarkančių šiukšles ir – svarbiausia – budinčių visą naktį, kai iškyla rimtas pavojus pakliūti po dramblio kojomis.

5. Nufotografuokite laukinį tigrą nuo dramblio kupros (Bandhavgarho ir Kanhos nacionaliniai parkai, Madhja Pradešas)

Šioje atokioje Madhja Pradešo valstijos vietoje gyvena gausiausia tigrų populiacija visoje Indijoje, taigi šiame parke tikrai išvysite įdomių vaizdų. Bet įdomiausias pats procesas: vos išaušus dramblių vadeliotojai – mahutai – išsiruošia ieškoti šių karališkųjų katinų. Vos tik pastebi, jūs sėdate ant dramblio, o šis jus nugabena prie pat tigro. Ši karališkiausioji iš kačių, nekreipianti nė menkiausio dėmesio į milžinišką dramblį, abejingai išries nugarą jūsų fotoobjektyvui.

6. Išsirinkite rojaus kampelį primenantį paplūdimį (Goa, Karnataka ir Kerala)

Indija didžiuojasi vienais gražiausių pasaulio paplūdimių, kurių dauguma išsidėstę Konkane ir Malabare, vakarinėje Indijos pakrantėje. Lengvai pasiekiamas Asvemas (šiaurės Goa) primena rojaus idilę, o šiek tiek piečiau esančio Mordžimo krantus šimtmečiais traukė vėžliai ridlėjai. Kažkada abu šie paplūdimiai buvo nepasiekiamai nutolę nuo turistinių maršrutų, tačiau dabar juos – kaip ir nuostabų pusmėnulio formos Palolemą pietinėje Gao dalyje – išties atrado poilsiautojai. Jei Goa ieškote vienatvės, jums turėtų patikti mažiau lankomos vietos, tokios kaip Agonda (vos 7 km į šiaurę nuo Palolemo) ir Galgibaga, dar viena vėžlių perėjimo pakrantė kiek piečiau. Jei norite išvysti nepamirštamų vaizdų, verta nuvykti į kitapus sienos esantį didingąjį – ir, daugelio manymu, mistišką – Om paplūdimį (Gokarna, Karnataka). Keraloje konkurencija nė kiek ne menkesnė, tačiau nežemiškiausio paplūdimio vardo nusipelno begalinė pakrantė prie Nilešvaro vis dar menkai atrastoje šiaurėje. O jei pavyks nukeliauti dar toliau, kvapą užimti turėtų Bangaramas, viena iš rojų primenančių slėptuvių, sudarančių išties nepamirštamas Lakšadvipo salas.

7. Prisilieskite prie dievybės Devbhumi, „dievų žemėje“ (nuo Kinauro iki Spiti, Himačal Pradešas)

Atšiaurūs, apsnigti rūdžių spalvos šlaitai Kinauro, Spiti ir Lahaulo regionuose yra tikra nuotykių ieškotojų svajonė – čia gausu kvapą gniaužiančių viršukalnių, žydinčių slėnių, gąsdinančių kelių, jaukių Tibeto budistų vienuolynų ir aukštai įsikūrusių miestelių, kurie primena beveik vertikaliuose šlaituose išdygusias samanas. Tai viena gražiausių vietų pasaulyje, tačiau kelias skirtas ne silpnadvasiams.

8. Pasiirstykite Zanskaro upe (Ladachas)

Plaukti plaustu srauniais Zanksaro vandenimis ne tik jaudinanti ir ištvermės reikalaujanti patirtis, bet kartu galimybė pamatyti nuostabius neprieinamus tarpeklius ir stulbinančius skardžius. Visa kelionė upe, nuo Lė ir atgal, trunka mažiausiai 12 dienų, taigi ji skirta tik ištvermingiausiems keliautojams, nors esama ir lengvesnių maršrutų.

Temos: 1 Indija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje