Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 15d. 17:43

Nuo Sacharos iki Patagonijos – jaunimas Lietuvą užsienyje garsina visus metus

„100 metų – 100 miestų“ iniciatyva
Asmeninio archyvo nuotrauka / „100 metų – 100 miestų“ iniciatyva

Lietuvos šimtmečio proga, aktyvus jaunimas susivienijo „100 metų – 100 miestų“ iniciatyvai, skirtai mūsų šalies vardo garsinimui ir jubiliejaus minėjimui visame pasaulyje.

Jos metu visus šiuos metus lietuviški lobiai buvo slepiami net 100 pasaulio miestų– Seule, Los Andžele, Dakare, Sidnėjuje, Havanoje ir ir dar 95-iose pačiose netikėčiausiose pasaulio vietose. Lietuvos atributika surado savo vietą nuo Sacharos iki Patagonijos, kur vietiniai pirmą kartą išgirdo apie mūsų šalį.

Anot vieno iniciatyvos organizatorių Gedimino Kondrackio, kiekvienas šios akcijos metu aplankytas miestas yra įrodymas, kad Lietuvos nepriklausomybė yra šansas augti, keliauti, tobulėti bei taip kurti valstybę. „Žmonės, suradę paslėptus lobius, turėjo galimybę pasipuošti lietuviška atributika, sužinoti įdomių faktų apie mūsų šalį bei pasijusti tikrais lobių medžiotojais. Visgi, apie Lietuvą daug užsieniečių paskutinį kartą yra girdėję geografijos pamokose. Radę mūsų paslėptą lobį, jie tikrai pasistengs sužinoti daugiau, o gal net ir apsilankyti mūsų šalyje“, – sako jis.

Ne pelno siekiančios asociacijos „Aktyvus jaunimas“ komanda nori padėkoti visiems prisidėjusiems prie šios iniciatyvos. Susidomėjimas buvo išties didelis – daugiau nei 70 keliautojų pasiryžo slėpti lobius apie Lietuvą.

Paskelbti ir du laimingieji, kurie radę lobius Senegale ir Rytų Ukrainoje laimėjo pagrindinį iniciatyvos prizą – kelionę į Lietuvą. Tokiu būdu užsieniečiai galės sužinoti dar daugiau apie mūsų Tėvynę ir kartu švęsti nepriklausomybę.

Asociacijos „Aktyvus jaunimas“ bendraįkūrėjas Paulius Jurgutis skatina visus prisidėti prie Lietuvos vardo garsinimo pasaulyje. „Juk nesvarbu, jog Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis jau praėjo – žinią apie Lietuvą turime skleisti nuolat! Sėkmingai įgyvendinę “100 metų – 100 miestų„ iniciatyvą tikrai nesustosime, tad jei turite idėjų, kaip galime kartu garsinti Lietuvos vardą užsienyje – būtinai susisiekite“, – teigia jis.

Daugiau apie „100 metų – 100 miestų“ iniciatyvą galite rasti čia.

Temos: 2 Kelionės Pasaulis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:26
00:26
00:47

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje