Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 1d. 08:00 , Atnaujinta: 2020 rugpjūčio 4d. 18:39

10 objektų maršrutas, kuriame pajusite Lietuvos didybę

Baltojo kalno apžvalgos aikštelė
Vytauto Kandroto, Terra Publica VšĮ nuotr. / Baltojo kalno apžvalgos aikštelė

Šiame vienos dienos maršrute tarpusavyje dera ir nuostabūs vieni gražiausių Lietuvos kampelių, ir didinga Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorija. Leiskitės didžiųjų kunigaikščių takais!

Suprasti akimirksniu

  • 10 objektų
  • 1 diena
  • 49 km

Žemėlapį ir visų objektų tikslias koordinates galite rasti čia.

Daugiau maršrutų kelionėms rasite čia.

Kernavė–Užutrakis–Angelų kalva–Trakai

Tiek dideliems, tiek ir mažiesiems smalsuoliams puikiai žinoma, jog Trakai ir Kernavė – senosios Lietuvos sostinės. Tai itin reikšmingos vietovės mūsų šalies istorijoje, bene svarbiausių įvykių liudininkės. Buvusi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės širdis – Kernavė – dabar nedidelė gyvenvietė Širvintų rajone, nuo Vilniaus nutolusi 35 km, o Trakai tapę miestu, traukiančiu minias turistų iš Lietuvos ir svetur.

Istorinę Lietuvos praeitį mena Pajautos slėnyje stūksantys didingi Kernavės piliakalniai – pagrindinė Kernavės kultūrinio rezervato vertybė. Automobilį pasistatyti galime miestelio centre, netoli bažnyčios, o nuo jos iki piliakalnių nužingsniuosime labai greitai. Piliakalniai puikiai sutvarkyti ir prižiūrimi, įrengti laiptai ir takai, tad nepatingėkime užkopti ir pasigrožėti apylinkės vaizdais.

1. Kernavės piliakalniai

Luko Balandžio / 15min nuotr./Rasos šventė Kernavėje
Luko Balandžio / 15min nuotr./Rasos šventė Kernavėje

Aplankę piliakalnius, apeikime nedidelį miestelio centrą, pasigrožėkime neogotikine bažnyčia, šalia esančia senąja medine koplyčia. Klebonijos kieme įrengtas Lietuvos formos baseinas su žydinčiomis vandens lelijomis. Bažnyčios prieigose stovi Geležinio vilko skulptūra – Vilniaus simbolis.

Mažiesiems patiks Kernavės archeologinės vietovės muziejus – bus įdomu sužinoti, kokius pėdsakus Lietuvoje paliko akmens, žalvario, geležies amžiai, kaip kadaise gyveno šio krašto gyventojai. Tėveliai gali susipažinti su Kernavėje eksponuojama I. Užkurnio drožybos darbų kolekcija.

Daugiau informacijos rasite čia

2. Kernavės archeologinės vietovės muziejus

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Kernavės archeologinės vietovės muziejaus ekspozicija
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Kernavės archeologinės vietovės muziejaus ekspozicija

Jei po piliakalnių ir muziejaus linksta kojos ir norisi atsipūsti, vos už 2 km į vakarus nuo Kernavės įrengta puiki poilsiavietė „Baltas kalnas“ su nepakartojamu vaizdu į Neries upės kilpą.

Daugiau informacijos rasite čia

3. Baltojo Kalno apžvalgos aikštelė

Daugiau informacijos rasite čia

4. Baltojo kalno poilsiavietė

Daugiau informacijos rasite čia

5. Baltojo kalno takas

Susipažinę su Kernave, pasukime Galvės ežero link. Viename jo krante spindi balti rūmai – tai Užutrakio dvaro sodyba. Pasigrožėkime pagrindiniu dvaro pastatu bei nuo teritorijos atsiveriančia panorama į Galvės ežerą ir Trakų Salos pilį.

Daugiau informacijos rasite čia

6. Užutrakio dvaras su parku

Nuo Užutrakio dvaro sodybos nedaug nutolusi ir kita lankytina vieta – Angelų kalva. Ją rasime pasukę Rykantų link. Ant skambiai vadinamos kalvos, žyminčios Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetį 2009-aisiais, nutūpusios medinės angelų skulptūros.

Daugiau informacijos rasite čia

7. Angelų kalva – tūkstantmečio ženklų takas

Leiskimės dar vienos istorinės sostinės link – Trakų. Iki jų važiuosime apie 10 minučių. Tik įvažiavus į miestą, akį patraukia didžiulis Galvės ežeras. Nors iš tiesų Trakus supa penki ežerai: Galvė, Luka, Gilušis, Babrukas ir Totoriškių.

Automobiliu galime apvažiuoti nedidelį puslankį Karaimų, Trakų, Vytauto gatvėmis ir pasigrožėti pakrante bei senaisiais mediniais namais. Jie stovi trimis langais į gatvę – tai Trakų gyventojų karaimų namų statybos bruožas. Automobilį galime palikti mokamoje stovėjimo aikštelėje (arba nemokamose prie bazilikos ar savivaldybės pastato) ir keliauti iki Trakų Pusiasalio pilies, esančios pusiasalyje, Kęstučio gatvės pabaigoje.

Daugiau informacijos rasite čia

8. Trakų pusiasalio pilis

Apžiūrėkime likusius pilies griuvėsius, pasivaikščiokime kieme ir traukime prie įspūdingiausio Trakų miesto objekto – Salos pilies. Prie jos pateksime perėję du medinius tiltus.

Daugiau informacijos rasite čia

9. Trakų salos pilis

Indrės Bungardaitės / 15min nuotr./Trakų pilis
Indrės Bungardaitės / 15min nuotr./Trakų pilis

Salos pilyje įkurtos Trakų istorijos muziejaus ekspozicijos. Įdomu pasivaikščioti tvirtovės kieme, užkopti pilies laiptais, pasižvalgyti į nuo pilies atsiveriantį ežerą ir Trakų miestą.

Daugiau informacijos rasite čia

10. Trakų salos pilies ekspozicija

Daugiau informacijos rasite čia

Šį ir kitus maršrutus taip pat galite rasti kelionių vadove „Po Lietuvą su šeima" (sudarytojas Vytautas Kandrotas).

Daugiau maršrutų kelionėms rasite čia.

Pamatyk Lietuvoje

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje