Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 26d. 08:01

12 vietų Lietuvoje tobulam „Instagram“ kadrui

Puikios vietos „Instagram“ kadrui
Puikios vietos "Instagram" kadrui

Ar žinojote, kad fotogeniškiausias Lietuvos vietas atrasti galima ne tik turistų numylėtose ir virtualiomis širdelėmis apdalintose sostinės gatvelėse, ant Galvės ežero pakrantės ar ant skardžio krašto Karklėje? Nors šios vietos gniaužia kvapą, tobuliems „Instagram“ kadrams pasiruošusios ir mažiau žinomos, bet ne mažiau įspūdingos lokacijos. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ ir Lietuvos turizmo informacijos centrai rekomenduoja nuotraukos tikrai vertus kampelius.

„Keliaujame ne tik dėl to, kad patirtume pažinimo džiaugsmą patys, bet ir tam, kad parvežtume bent dalelę tų įspūdžių savo draugams. Dėl šios priežasties užsienio šalyse gražiausios, socialiniams tinklams tinkamiausios lankytinos vietos yra žymimos. Taip ir mums kilo idėja į vieną vietą surinkti išskirtinumu pasižyminčias erdves“, - sako „Keliauk Lietuvoje“ produktų ir rinkodaros skyriaus vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

Pasak I.Trakimaitės-Šeškuvienės, šis sąrašas yra skirtas po šalį keliaujantiems lietuviams, o kiek kitoks, žinomesnes lokacijas pristatantis „instagramiškiausių“ vietų rinkinys netrukus pasieks ir užsienio turistus.

1. Piliakalniuose prie bedugnės

Kas sieja Sudargą, garsėjantį Kernavės kompleksui nenusileidžiančiais piliakalniais, ir žymųjį „Rugiuose prie bedugnės“ autorių Džeromą Selindžerį? Pasirodo, rašytojo prosenelis kilęs būtent iš Šakių rajono. Nuo šios vasaros piliakalnių ir Nemuno vingio fone – įspūdinga rokenroliška rūdijančio plieno skulptūra rašytojui su citata dvejomis kalbomis „Aš saugau vaikus, kad jie nenukristų į bedugnę“.

Sudargas, Šakių r. | Daugiau informacijos

2. Pienovežių lempų šviesoje

AB „Rokiškio sūris“ prikėlė naujam gyvenimui senus ir jau nebevažiuojančius pienovežius. Įsiamžinti prie jų ekspozicijos po atviru dangumi geriausia sutemus, kai pradeda šviesti pienovežių žibintai.

Pramonės g. 3, Rokiškis | Daugiau informacijos

3. Restoranas tarp šiltnamio gėlių

Tarp Vilniaus ir Kauno – analogų neturintis restoranas tarp tūkstančio gėlių šiltnamiuose. „Žiežmarių Gėlių“ šiltnamiuose auginamos ne tik gėlės, bet ir salotos, prieskoniai, mikrožaluma, braškės, avietės, moliūgai, smidrai, pomidoriukai ir daugybė kitų uogų ir daržovių, kurias restorano virtuvės šefai čia pat naudoja patiekalams ruošti. Taip pat sukurta liofilizuotų produktų linija (nuo liofilizuotų česnakų iki begonijų žiedų), kuria dekoruojami restorano patiekalai. Tad Instagram nuotraukos gali sužibėti ne tik šiltnamių džiunglėmis, bet ir alchemija lėkštėse.

Triliškių km., Žiežmariai | Daugiau informacijos

4. Saulėlydis prie ŽALGIRIO

Neabejotinai „instagramiškiausia“ vieta Kaune yra ryškiausias Lietuvos grafitis - rožinis dramblys E.Ožeškienės gatvėje. Tačiau jam yra ir rimtas konkurentas – daugelio lietuvių aistros atspindys aštuonių raidžių kombinacija. Raidės „ŽALGIRIS“ Nemuno saloje prie „Žalgirio“ arenos itin ypatingai nušvinta per saulėlydį.

Karaliaus Mindaugo pr.50, Kaunas | Daugiau informacijos

5. Džiazova gatvė

Iki šiol manėte, kad Lietuvos viduryje esančius Kėdainius labiausiai garsina tik agurkai ir škotų paveldas? Dar – džiazas! Kiekvienais metais rugpjūčio mėnesį Kėdainių senamiestyje vyksta džiazo festivalis „Broma Jazz“. O jo epicentre atsiduria vienintelė Europoje Džiazo gatvė!

Džiazo gatvė, Kėdainiai | Daugiau informacijos

6. Fontanas kolboje

View this post on Instagram

#butrimonys #butrimoniufontanas

A post shared by Justinas Langvinis (@jlangvinis) on

Butrimonių miestelio fontanas yra tituluojamas vienu gražiausių fontanų Lietuvoje – oficialiuose rinkimuose nusileido tik Druskininkų, Utenos ir Marijampolės miestų fontanams. Butrimonių fontanas yra vienintelis sūkurinis fontanas kolboje, kuri vakarais dar ir apšviečiama. Atkreipkite dėmesį ir į aikštę, kurioje yra ši įžymybė, nes tai - vienintelė trikampė aikštė šalyje!

Vytauto g., Butrimonys, Alytaus r. | Daugiau informacijos

7. Kosminė skaitykla

Skaitykloje pasijusti kaip Mėnulyje gali ne tik knygų graužikai. Eidami į “Vytautas Mineral SPA” poilsio erdvę jokiais būdais neužmirškite telefono. Kupolo formos erdvėje – įspūdingi tapytojo Petro Lincevičiaus piešiniai, tikrąja ta žodžio prasme nukeliantys į kitą planetą.

Birštonas | Daugiau informacijos

8. Sūpuoklės ant vandens

Lietuviai gali didžiuotis ne tik Baltijos, bet ir Dzūkų jūra – Metelių regioniniame parke tyvuliuojančiu ir, sakoma, taip pat kaip jūra banguojančiu Dusios ežeru. Jo pakrantes nugula ne tik maudynių mėgėjai, bet ir dievinantys sūpynes – čia jos įrengtos ant vandens! Pasidaryk Balio salos vertą kadrą!

Seirijų g. 2, Metelių k. Lazdijų r. | Daugiau informacijos

9. Ant kelio – šernas

Neišsigąskite šalia miško kelio, vedančio iš Batniavos seniūnijos į Kulautuvą, pamatę didžiulį juodą šerną. Tai - menininko T. Vosyliaus kūrinys iš smalos. Ne taip seniai jis puošė tarptautinės šiuolaikinio meno mugės „ArtVilnius“ ekspoziciją.

Panemunės ir Tamaros gatvių sankirta, Virbaliūnų kaimas, Batniavos sen., Kauno r. | Koordinatės

10. Pasimatuok žvejo batus

Molėtų ežeruose puikiai jaučiasi ne tik poilsiautojai, bet ir meniškos skulptūros. Viena naujausių – žvejo batai, kuriuos gali ir pasimatuoti! Beje, nematomas žvejys į Pastovėlio ežerą yra užmetęs didžiausią plūdę šalyje. Įdomu, koks laimikis?

Jaunimo g., Molėtai | Daugiau informacijos

11. Gražiausia vieta atsibusti

Apsnūdusios marios, tolumoje geltonuojančios kopos, begalė sparnuočių balsų ir uoste besisukiojantys žvejai. Tokie rytai laukia Pamario krašto kempinge Drevernoje. Tarp mediena kvepiančių jaukių namukų su didžiulėmis terasomis – ir žymusis Drevernos apžvalgos bokštas, su įrengtomis kėdutėmis viršuje į saldžiausią vaizdą akims.

Pamario g. 14, Dreverna | Daugiau informacijos

12. Skaidrios valtys

Įsivaizduokite, kaip slystate Platelių ežero paviršiumi, o pro skaidrų valties dugną matote vandens gyvūnus, augalus, nuskendusią jachtą ar net legendomis apipintą Gelmių mergelę… Ypatingi potyriai – garantuoti, ypač jei pasiryšite kelionei su gidu po naktinį ežerą.

Plateliai | Daugiau informacijos

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje