Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 5d. 19:44

1200 km žygio pėsčiomis „Už švarią Lietuvą!“ dienoraštis: Vilkanasriai – Veisiejai (17km)

50 diena Žalias
Įveikta 50 dienų!

Žygeiviai įveikė jau 50 iš 80-ties žygio dienų. Įspūdžiais apie vakar dieną dalinasi Rasa Vaičiūnienė, kalba neredaguota. Nuotraukos žygeivių.

50 diena

Spalio 4 d.

Vilkanasriai – Veisiejai (16,6 km)

Šiandien 50-toji – jubiliejinė žygio „Už švarią Lietuvą!“ diena. Ačiū Bilso sodybai už suteiktą nakvynę su pusryčiais, šiltu vandeniu, mankšta, rytinėm ežero maudynėm ir gera kompanija!

Keliaujame 8-iese ir vilkšune Nida. Atkarpa Vilkanasriai-Veisiejai, 17 km. Diena nepaprastai graži ir saulėta. Kelias veda miško žvyrkeliu, praeiname Leipalingį, kuriame – nuostabaus grožio sena bažnyčia, paminklas žuvusiems už Lietuvos laisvę, rusu karių kapinės.

Trumpam poilsiui sustojame prie ežero. Kažkas tiesiog ištiesia kojas poilsiui, kažkas eina išsimaudyti. Praeiname Varnėnų kaimą, kelionę baigiame Veisiejuose. Apsistojame bendrabutyje. Aš išvažiuoju prie šalia esančio ežero gaminti vakarienės, kiti pasilieka rūšiuoti surinktų šiukšlių.

Susitinkame vakarienei. Giedrius atveža tortą! Visi dalinamės dienos įspūdžiais. Sutemo, pradėjo krapnoti. Išsiskirstome ramiam miegui – pilnatis, aplinkui visiška tyla.

Norime papasakoti, kokį vaizdą pamatėme išėję ant Seirijų kelio. Pakelėse kaip grybai po lietas mirguliavo ištuštinti 50 cl plastikiniai degtinės indeliai, šimtgraminė „Bajorų" tara bei pilno metro buteliai. Teršėjo psichologinis portretas aiškus – žemesnes nei vidutines pajamas gaunantis vyras, sulaukęs amžiaus, kai prostatitą jau turi, o Lexus‘o dar ne. Pastarasis, grįžinėdamas po darbo namo, tiesiog prie vairo susišvirkščia šimtuką, o tuščią tarą sviedžia per langą į pakelę.

Miške daug švariau, čia nebent koks nusivylęs atsitiktinis grybautojas į krūmus numeta maximinį maišą ar palieka nudėvėtus batus. Laukymėse pūpsančių sodybų aplinka irgi sutvarkyta, mat čia kadaise gyvenusius dzūkus jau senokai pakeitė pievelės kultūrą puoselėjantys švaruoliai iš miesto.

Išskirsčius šiukšles ant matricos dominavo maisto ir bendro naudojimo pakuotės, kas ir nusako statistinio vartotojo neįmantrią prigimtį – vos užgimęs vartok ir mirk .

Junkitės prie žygio, švarinkite Lietuvą! Daugiau:

https://www.facebook.com/groups/uzsvarialietuva/

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje