Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 29d. 08:00

14 vasaros savaitgalių – 14 idėjų, ką aplankyti Lietuvoje

14 vasaros savaitgalių – 14 idėjų, ką aplankyti Lietuvoje
„Marso kanjonai“ Lietuvoje – Akmenės karjerai

Šiuolaikiniai turistai kolekcionuoja ne suvenyrus, o išskirtines patirtis. Pažinti Lietuvos regionus taip pat galima išbandant aktyvaus turizmo pramogas, aplankant netradicinius muziejus, dalyvaujant teminiuose renginiuose, per SPA ar ragavimo patirtis. VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ planas kiekvienam vasaros savaitgaliui:

1. Lietuva iš paukščio skrydžio

Luko Balandžio / 15min nuotr./Kirkilų karstiniai ežerėliai
Luko Balandžio / 15min nuotr./Kirkilų karstiniai ežerėliai

Įkopti į nors vieną apžvalgos bokštą, kuriame dar nebuvote. Vienas gražiausių ir populiariausių Lietuvoje – Kirkilų bokštas Biržų r. Ties šalia jo tyvuliuojančiais karstiniais ežerėliais jau tiesiamas pažintinis takas. Vasaros antroje pusėje bus galima kopti ir į naująjį Birštono apžvalgos bokštą - aukščiausią Lietuvoje.

2. Per pelkynus nesušlampant kojų

Viso Lietuvoje – per 200 pažintinių takų. Vasaros iššūkis galėtų būti įveikti ilgiausią taką per pelkę – Mūšos tyrelio pažintinį taką Joniškio r. Jis yra net 8 km ilgio. Trumpiausias pažintinis takas Lietuvoje taip pat vingiuoja per pelkę – neseniai įrengtas 121 m ilgio Amalvos takas Marijampolės r.

3. Į kaimo turizmo sodybą – ne tik švęsti vestuvių

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Čižiūnai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Čižiūnai

Kasmet dešimtadaliu pagausėja Lietuvos gyventojų, apsistojančių kaimo turizmo sodybose (pernai bent su viena nakvyne kaimo turizmo sodybose poilsiavo 325 tūkst. vietinių turistų). Keliaujančių po Lietuvą čia laukia ne tik tradicinės pramogos, bet ir netikėtos patirtys, pavyzdžiui, tradicinių žemaitiškų patiekalų degustacija (Plungės r.), naktinis žygis baidarėmis (Ignalinos r.), pažintis su baltų apeigomis (Kaišiadorių r.), laumžirgių stebėjimas (Šilutės r.) ir kt.

4. Netradiciniai muziejai

Jeigu tradiciniai muziejai kelia žiovulį, mūsų šalyje galima rasti pačių netikėčiausių muziejų, net patenkančių tarp keisčiausių Europos muziejų. Pavyzdžiui, plaktukų muziejus (Vilkaviškio r.), lazdų muziejus (Kelmės r.), Varlių namas (Šakių r.), vaistinių muziejus (Mažeikių r.), fosilijų muziejus (Akmenės r.), pogrindinė spaustuvė (Kauno r.) ar Aklųjų muziejus Kauno soboro katakombose.

5. Nakvynė neįprastoje vietoje

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./„Taurų parkas“
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./„Taurų parkas“

Skubantys namo po dienos išvykos daro klaidą. Nakvynė ne namuose gali praturtinti kelionę stipriais pojūčiais, ypač jei paieškosite įdomių vietų – pavyzdžiui, praleisti naktį pilyje (Jurbarko r.), vienuolyne (Kauno r.), namelyje medyje (Anykščių r.), viešbutyje ant vandens (Ukmergės r.) ar ant šieno (Varėnos r.).

6. Aktyvus turizmas - adrenalino fanams

Manto Repečkos nuotr./Italas Andrea Ricci irklente nuplaukė nuo Vilniaus iki Kauno
Manto Repečkos nuotr./Italas Andrea Ricci irklente nuplaukė nuo Vilniaus iki Kauno

Ieškantiems adrenalino – puiki proga išbandyti naują aktyvaus turizmo pramogą. Galbūt naktines irklentes Trakuose, o gal naktinį žygį kanojomis Klaipėdoje? Dalyvauti pėsčiųjų žygyje Nemuno kilpomis, pajūriu, o gal Neries regioniniame parke klausyti pelėdų arba Kauno marių regioniniame parke stebėti šikšnosparnių?

7. Atrasti miestus

www.lithuania.travel.lt nuotr./Niujorke gyvenančio lietuvio Ray Bartkaus kūrinys „Tekantis gyvenimas“
www.lithuania.travel.lt nuotr./Niujorke gyvenančio lietuvio Ray Bartkaus kūrinys „Tekantis gyvenimas“

Mėgstame savaitgaliui išskristi į Europos didmiestį, tačiau lygiai taip pat savaitgalį galima skirti Lietuvos miestams. Šiemet renginių gausa išsiskiria Rokiškis, Lietuvos kultūros sostinė. Ukmergę galima apeiti norus pildančių ir dainuojančių balandžių maršrutu. Marijampolę – ieškant sienų tapybos, leidžiančios Suvalkijos sostinę prilyginti Niujorkui.

8. Po Lietuvą – GASTROliuoti

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./

„Keliauti ir ragauti“ tampa vienu pagrindinių vietinių turistų kelionių tikslų. Lietuvos skoniai neaprėpiami – nuo kibinų su sraigiena (Zarasų r.) iki vienuolių giros su mėlynėmis ar braškėmis (Kelmės r.), nuo atgimusios didikų virtuvės (Šakių r.) iki agurkų džemo ar ledų su dilgėlėmis.

9. Maisto festivaliai

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Jolantos Šiugždienės šakočiai
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Jolantos Šiugždienės šakočiai

Smidrų šventė (Ukmergės r.), Mėlynių šventė (Kauno r.), Vaistažolių rinkimo čempionatas (Švenčionys), Medkopio pabaigos šventė (Ignalinos r.), Šakočių kepimo čempionatas (Kaišiadorys)... Vasaros gurmanų fiestos gali tapti puikia proga savaitgalio kelionei.

10. Procedūra kūnui ir sielai

Alvydo Januševičiaus nuotr./Šiaulių reabilitacijos centras atnaujino vandens ir purvo procedūrų skyrių
Alvydo Januševičiaus nuotr./Šiaulių reabilitacijos centras atnaujino vandens ir purvo procedūrų skyrių

Pasilepinti masažu ar pirties malonumais – gana įprasta. Tačiau retas girdėjo, kad Lietuvoje galima išbandyti masažą su gintaru ar aguonomis (Panevėžys). Arba panirti į alaus, vaistažolių arba pieno vonią (Kupiškio r.). O gal net išbandyti apiterapiją – bičių terapiją (Plungės r.).

11. Ar čia Lietuva?

TrenkTuro.lt nuotr./Akmenės karjeras, primenantis Marso kanjonus
TrenkTuro.lt nuotr./Akmenės karjeras, primenantis Marso kanjonus

Tik keliaudamas po regionus gali aptikti tokių vietų, kad tektų pasitrinti akis – ar tai tikrai Lietuvoje? Pavyzdžiui, Akmenės karjerai ne be reikalo vadinami lietuviškais „Marso kanjonais“ – reljefas čia primena negyvenamą planetą. Aukštumalos pelkė (Šilutės r.) primeną savaną. O ar girdėjote, kad naujausias JAV televizijos HBO serialas „Černobylis“ buvo filmuotas Ignalinos atominėje elektrinėje? Šioje išskirtinėje vietoje vykstančiose ekskursijose gali apsilankyti kiekvienas norintis.

12. Turistas savame mieste

Kartais nebūtina iškelti kojos iš savo miesto, kad patirtum kažką naujo. Štai, Vilnių naujais takais galima apeiti su „Žemėlapiu vaikams“ su užduotimis arba sudalyvauti ekskursijose po miegamuosius rajonus, turgų ar kt. Kaune itin populiarios ekskursijos apžiūrint tarpukario architektūros pastatus ar net privačius butus. Klaipėdoje – šokio ekskursijos po bažnyčias ar karalienės Luizės pėdsakais.

13. Atgimę dvarai

Lietuvos turizmo departamento nuotr./Užugirio dvaras
Lietuvos turizmo departamento nuotr./Užugirio dvaras

Kiekvienas dvaras Lietuvoje pasakoja savą istoriją ir vis kitaip sutinka svečius. Pavyzdžiui, Rokiškio dvare galima išmokti žaisti kroketą, Gelgaudiškio (Šakių r.) – dvaro šokių, Akmenėlių dvare – pajodinėti ir dalyvauti popietėse su paskaitomis, Užugirio dvare (Ukmergės r.) – linksmintis Smetoninių šventėje, Biržuvėnų dvare (Telšių r.) – ieškoti lobio.

14. Į kelionę su visa šeima

Lietuvoje gausu pasiūlymų keliaujančioms šeimoms su vaikais. Visos vasaros gali neužtekti norint aplankyti Labirintų parką (Anykščiai) ar Dinozaurų parką (Klaipėdos r.), alpakų ūkį (Trakų r.) ar Pelėdų kaimą (Vilniaus r.), Pepės vilaitę (Jonava) ar Triušiukų slėnį (Utenos r.).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:38
07:04
00:24

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje