Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gruodžio 25d. 15:01

20 vietų Lietuvoje, kurios šiemet tapo didžiausiais kelionių atradimais

Kuršių nerijos nacionalinis parkas
Kuršių nerijos NP nuotr. / Kuršių nerijos nacionalinis parkas

Vis galvoje sukasi vieno pašnekovo mintis – tiek šiemet visi keliavome po Lietuvą, kad ar dar mums patiems liks kas naujo atrasti, jeigu ir kitą vasarą reikės užsidaryti Lietuvoje? Bet tikrai bus! Jeigu manote, kad viską įdomiausio mūsų šalyje jau esate aplankę, tai štai vietos, apie kurias gal dar net nesat girdėję. Kodėl verta nuvažiuoti į Kulių miestelį? Kur šiemet pastatyta kontroversiškai vertinama skulptūra, prie kurios atsiveria įspūdingi peizažai? Kuris atnaujintas pažintinis takas su vaizdais lyg iš atviruko sužavėjo kone didžiausią jų ekspertą Lietuvoje? Ir kodėl reikia paskubėti mūsų šalyje aplankyti Bajohren, Nimmersatt, Laugallen?

15min kreipėsi į tuos, kurie jau daug metų nenuilsdami keliauja po Lietuvą ir puikiai išmano lankytinas vietas. Ką jie patys šiemet atrado naujo? Ką verta jums pasižymėti būsimoms kelionėms, kai nugalėsime antrąją koronaviruso pandemijos bangą?

ARŪNA KAMINSKIENĖ, aktyvi keliautoja, tinklaraščio „Arūnos kelionės ir rankdarbiai“ autorė

Kulių miestelis

„Wikimedia Commons“ nuotr./Kuliai
„Wikimedia Commons“ nuotr./Kuliai

Jau antrus metus tyrinėjam Žemaitiją. Šių metų didžiausias atradimas – Kulių miestelis. Nedidukas, išpuoselėtas, kur kiekvienas kiemas sutvarkytas tarsi parodai, su nedideliu, bet stebinančiu skulptūrų parku šalia bažnyčios.

Patarčiau kiekvienam nebijoti patyrinėti savo miestą ar miestelį. Pasivaikščioti ne tik pagrindinėmis gatvėmis, bet užsukti į kiemus, praeiti šalutinėmis gatvelėmis, paieškoti naujai atsiveriančių miesto vaizdų. Šįmet pati taip smalsaudama atradau daug nuostabių kiemų Vilniaus centre ir senamiestyje.

GABIJA LUNEVIČIŪTĖ, gidė, Vilniaus istorijų pasakotoja, „Savaitgalio ekskursijų“ kūrėja

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje