Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 6d. 13:56

5 lankytinos vietos aplink Šiaulius, kuriose gera būti

Pėsčiųjų tiltas per Ventos upę
K.Duseikaitės nuotr. / Pėsčiųjų tiltas per Ventos upę

Visiškai netoli Šiaulių atraskite naujus ir gerai pažįstamus objektus. Šiaulių turizmo informacijos centras atrinko penkis dėmesio vertus objektus netoli Šiaulių, kuriuos jau galite aplankyti.

Šiauliai–Naisiai – 18 km

Ko nedavė gamta, sukūrė žmogus. Baltų arena, Saulės aikštė, Triušių sala ir kiti objektai, kurie sulaukia dėmesio visais metų laikais. Žiemą galima leistis nuo kalnų, o vasarėjant pasimėgauti vandens ramybe. Naisiuose svarbiausia šeima, todėl čia laukiami įvairaus amžiaus lankytojai, mažiausi ras pramogų, o vyriausi – ramybę.

Šiauliai–Kuršėnų pėsčiųjų tiltas – 27 km

Apsilankyti Kuršėnuose dabar yra dar viena priežastis – naujasis pėsčiųjų tiltas per Ventą. Vakare jis jaukiai apšviečiamas, dieną čia jauku pastovėti ant tilto ir stebėti tekantį upės vandenį. O kad viešnagė būtų dar saldesnė – būtina paragauti vietos vyniotinio. Tirpstantis burnoje desertas yra miestelio pasididžiavimas. O mėgstantys gaminti namuose gali įsigyti J. Kiriliausko parengtą knygą „Kuršėnų vyniotinio" istorija" ir patys išmėginti receptą.

Šiauliai–Kurtuvėnai – 22 km

Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos nuotr./Kurtuvėnų dvaro svirnas
Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos nuotr./Kurtuvėnų dvaro svirnas

Baltas perlas skaidrių vandenų apsupty – taip galėtume pristatyti Kurtuvėnų bažnyčią. Ir miestelis ne tik ja didžiuojasi, bet ir atkurtu dvaro kompleksu bei vasarą vykstančiu teatro festivaliu. Pralėkti ant žirgų žaliais miškais Kurtuvėnuose gali kiekvienas.

Jei to negana – Girnikų piliakalnis visai netoliese, o nuo jo matosi Šatrijos kalnas (Pašatrijos piliakalnis, Telšių raj.), Kalniškių piliakalnis (Kelmės raj., Užvenčio seniūnija) bei kiti kalnai.

Šiaulių centras–Rėkyvos ežeras - 12 km

Z.Medžidovo nuotr./Rėkyva
Z.Medžidovo nuotr./Rėkyva

Dešimtas pagal dydį Lietuvoje ežeras išsiskiria savo forma (primena nykštį), gyliu (giliausia vieta vos 4 metrai), vėjais (šį ežerą pamėgo jėgos aitvarų entuziastai), flora ir fauna (daugybė perinčių paukščių ir žuvies). Iki ežero galima nuvykti dviračiais, pakrantėje aplankyti paveldo objektus ir išbandyti naująją apžvalgos aikštelę ant tilto.

Šiauliai–Bubiai – 15 km

Kol jūra ošia per toli, užsukite pasigėrėti Bubių tvenkiniu (arba Šiaulių jūra, Bubių mariomis). Bubių miestelyje ir dvarvietė, piliakalnis – puiki vieta atradimams ir pasivaikščiojimams gamtoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje