Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 2d. 15:46

Akį traukiančios naujovės Šventojoje – „Londonbusas“ ir azote šaldyti spragėsiai

Londonbusas Šventojoje
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr. / Londonbusas Šventojoje

Saulėti orai ir jūriškai žvejiška šventė šį savaitgalį į Šventąją priviliojo gausybę poilsiautojų. Bevaikštinėdami po kurortą, kuriame atidaryta naujai rekonstruota aikštė su muzikiniu fontanu, svečiai netruko pastebėti ir kitų naujovių – ryškaus po centrinę gatvę kursuojančio „Londonbuso“, kviečiančio į dešimties minučių trukmės pasivažinėjimą. Akį traukia ir azote šaldomi, garuojantys spragėsiai, kuriuos valgant iš burnos bei nosies kyla garai.

Ryškus, raudonas elektrinis „Londonbusas“ pirmą sezoną kursuoja Šventosios gatvėmis. Pasivėžinimas tiek vaikams, tiek suaugusiems kainuoja tris eurus. Didžiuosius Londono autobusus primenantis mažulytis „Londonbusas“ svečius taip pat talpina dviejuose aukštuose. Pirmajame šešis, o antrajame aštuonis žmones. Jo vairuotojas Nojus 15min teigė, jog norinčių pasivažinėti netrūksta. Kelionė nuo kurorto bažnyčios centrine gatve ir atgal trunka apie dešimt minučių.

Plačiau prisistatyti nenorėjęs autobusėlio šeimininkas Romas pasakojo, jog ši transporto priemonė buvo rankomis surinkta ir parkeliavo iš Londono.

„Jis pasikrauna per 5–6 valandas, nuvažiuoja apie 50 km“, – pasakojo Romas, autobusėlį pakraunantis itin paprastai – tiesiog pajungus į rozetę.

„Mėnuo beliko to sezono, paskui dulkys turbūt. Ruduo, šlapia, lyja. Jei būtų Majamis, jei orai leistų...“ – kalbėjo vyras, siūlantis ir daugiau paslaugų kurorto svečiams. Jo rankose – smauglys. Galima įsiamžinti momentinei nuotraukai.

Romo smaugliui jau septyneri metai. Tokios gyvatės gyvena apie 30 metų. Vaikų paklaustas, ką gi jos valgo, vyras pasakoja, jog šis smauglys per tris savaites suėda pora žiurkių.

„O kodėl nesmaugia?“ – klausia vaikai.

„Jis prijaukintas, bet džiunglėse geriau tokio neimti“, – atsako Romas.

Garuojantys spragėsiai

Naujovė šiemet kurorte ir užkandžių mėgėjams. „Eskimo spragėsiai“ siūlo paragauti spragėsių, pamirkytų azote. Šią idėją pajūryje realizavęs Egidijus pirkėjams pasakojo, jog prieš kelerius metus tokie spragėsiai buvo sugalvoti Japonijoje.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Spragėsiai su azotu
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Spragėsiai su azotu

„Tai naujovė. Ieškojom, ko nebūtų. Tai vaikams pramoga. Kai nusprendėm, pabandėm, pagalvojau mintyse, kad praeidamas pabandyčiau. Darom!“ – pirkėjams pasakojo vyras.

15min Egidijus sakė, jog tai įprasti įvairiausiais skoniais glazūruoti spragėsiai, prieš patiekiant šaldomi skystam azote.

„Jie būna traškesni, šalti ir rūksta. Labai atraktyvu“, – sakė vyriškis. Tokių spragėsių šį sezoną galima įsigyti Šventojoje ir Palangoje.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Spragėsiai su azotu
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Spragėsiai su azotu

Šurmuliuoja mugė

Šį savaitgalį kurorte vyko Jūros ir žvejų šventė. Į kurortą sugužėjo amatininkai iš visos Lietuvos, siūlantys įvairiausių gaminių – provanso stiliaus medinių padėklų, papuošalų, prieskonių, kaukazietiškų skanėstų ir kt. Mugė tęsiama ir sekmadienį.

Vilija iš Ukmergės į mugę atgabeno pačios siūtus naminukus. Į mugę Šventojoje moteris pasakojo atvykusi pirmą kartą ir džiaugėsi sėkme.

„Labai gerai. Mes nematyti, man labai gerai. Poilsį suderinau su darbu. Ne visi patenkinti, bet mugėje prekyba yra arba ne. Čia ne lašiniai – patinka arba ne“, – pasakojo moteris, pati siuvanti naminukus.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Vilija ir jos naminukai
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Vilija ir jos naminukai

Anksčiau darbų mokytoja dirbusi Vilija sako persikėlusi į vienkiemį sumaniusi pomėgį paversti pragyvenimo šaltiniu. Iš kailio ir audinių ji siuva naminukus. Įgudusios rankos ilgai neužtrunka ir vieną tokį kailėtą herojų pasiuva greit.

„Yra kraštai, kur tiki raganom, perka raganas. Kaziuko mugėje buvo perkamiausia ragana. Žmonės sakė, kad per televiziją pasakė, kad jei bus ragana namie – vyras moters kitos tikrai nesusiras. Iššlavė net trijų metų senumo raganas. O naminukas – mano idėja. Tai natūralus lapės kailis, gali būti ir padažytas. Žmonės perka, tiki, kad pildo norus. Ateina ir pasakoja, kaip pirko trys draugės, visos apie dešimt metų gydėsi, norėjo vaikučių susilaukti ir pastojo per metus. Sakė man: „Sakykit ką norit, nei aš, nei vyras ne prie ko“. Tiki, kad jei serga, pagis. Valio, jei taip gaunasi! Minties galia, ko gero”, – šypsosi Vilija.

Vaikams ji šnibžda, kad naminukai saugo jų paslaptis, padeda, kai esi nuliūdęs ar supykęs ir mėgsta pasikalbėjimus, kai esi vienišas.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje