Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 7d. 13:32

Alytuje pasipiktinta Kalėdų egle – dekoracijas teko pakeisti

Alytaus Kalėdų eglė
Alytaus savivaldybės nuotr. / Alytaus Kalėdų eglė

Dėl Kalėdų eglės dekoracijų kokybės Alytaus savivaldybėje direktoriaus įsakymu sudaryta komisija atliko savo darbą. Įvertinus sutartyje numatytų sąlygų vykdymą, komisijos išvada – eglutės dekoracijų kokybė neatitinka sutarties sąlygų, jas būtina pakeisti. Po tokio komisijos sprendimo nekokybiškos dekoracijos jau pakeistos.

3 metus galiojančioje sutartyje numatyta, jog bet kokias nekokybiškas dekoracijas privaloma per 24 val pakeisti naujomis. Savivaldybei pateikus pretenziją, nekokybiškos Kalėdų eglutės dekoracijos autorės sąskaita jau pakeistos naujomis, feisbuke penktadienį paskelbė savivaldybė.

Nuvilnijus alytiškių nepasitenkinimo bangai dėl eglutės panašumo į jau buvusią Plungėje, jos autorė, menininkė Jolanta Šmidtienė patvirtino, jog ji eglutę puošė pačios kurtomis dekoracijomis, kurių dalis iš tiesų panaudota Plungėje.

alytausgidas.lt nuotr./Plungės ir Alytaus Kalėdų eglės
alytausgidas.lt nuotr./Plungės ir Alytaus Kalėdų eglės

„Nuoširdžiai atsiprašau visų alytiškių už tai, jog laiku neinformavau apie šį faktą. Eglutei puošti naudojau savo pačios sukurtą konstrukciją, tad tame nemačiau nieko bloga ir jaučiuosi numatytą originalumo sąlygą išpildžiusi. Labai džiaugiausi, jog alytiškiams turėjau galimybę papuošti didelę, net 15 metrų eglę su daugybe angelo sparnų ir lempučių, dekoruoti aikštės fontaną bei apšvietimo stulpus. Sumanymą realizavome su kaupu – vietoje sutartyje numatytų 28 dekoracijų pakabinome net 40, nes eglę pastatėme aukštesnę. Kurdama vizualizaciją visuomet žinau, kad turėsiu pakoreguoti planus realybėje, derindama prie aikštės proporcijų bei techninių galimybių.

Iš 40 dekoratyvinių sparnų, tik 12 naudota 10 metrų eglutei Plungėje, kurios, deja, pasirodė perdažytos labai nekokybiškai. Šias konstrukcijas pažadu pakeisti nedelsdama, jau gaminame naujas, papildomai pridėsime blyksčių ir lempučių“, – šią savaitę teigė Jolanta Šmidtienė.

Alytaus savivaldybės nuotr./Alytaus Kalėdų eglės sparnai
Alytaus savivaldybės nuotr./Alytaus Kalėdų eglės sparnai

„Iš tiesų apmaudu dėl susiklosčiusios situacijos“, – teigė mero pavaduotoja Valė Gibienė.

„Suprantame alytiškius, norinčius, kad jų miesto eglutė būtų gražiausia. Ji yra tikrai graži, tą patvirtino ir meno ekspertai. Suprantame ir autorę, eglutės puošybą traktuojančią kaip procesą, kuriame išryškėja kūrėjo braižas. Kokybinių trūkumų netoleruojame ir šiuo klausimu susitarimas pasiektas. Džiaukimės artėjančiomis šventėmis ir vieni kitais. Šventinė nuotaika priklauso visų pirma nuo mūsų pačių, o eglutė yra tik nedidelė jos dalis“, – teigė vicemerė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje