Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Antrasis pažintinis žygis po Vilniaus apylinkes: žygeiviai keliaus po Vilnios slėnį

Žygyje dalyvauja įvairaus amžiaus žmonės
Organizatorių nuotr. / Žygyje dalyvauja įvairaus amžiaus žmonės
Šaltinis: 15min
0
A A

Savaitgalį sėdėti namuose nenorintys vilniečiai ir jų svečiai kviečiami į pėsčiųjų žygį, kuris vyks sausio 17 dieną, šeštadienį, Vilnios slėnyje – Pavilnių regioninio parko širdyje.

Žygį organizuoja „Ditmos projektai ir ko“ kartu su VšĮ „Sveikas miestas“ ir Vilniaus visuomenės sveikatos biuru.

Pasak organizatorių, pažintinis žygis prasidės prie įėjimo į Markučių parką, nuo autobusų stotelės „Markučiai“. Sulaukus visų žygeivių, 10 val., bus skelbiamas žygio startas. Pėsčiųjų trasa prasidės Markučių parke (parkas sukurtas XIX amžiuje, kuris pasižymi ypatingai gražiu kraštovaizdžiu: parke esančiais tvenkiniais, augančiais medžiais).

Tarp medžių skendinčioje kalvoje bus lankoma dvaro sodyba (istoriniuose šaltiniuose dvaras minimas jau XVI amžiuje), kurioje yra literatūrinis Aleksandro Puškino muziejus.

Toliau žygeiviai keliaus pro didingą Markučių ąžuolyną prie Alkakalnio (kalva susijusi su baltiškąja religija ir mitologija, dažniausiai buvo naudojama kaip aukojimo vieta), taip pat aplankys ir Apolinaro akmenį (šis didelis akmuo įgavo tokį vardą, mat prie jo mėgdavo sėdėti vienas garsus menininkas).

Žygio trasa drieksis ir miškais, kuriais keliaujant bus pasiektas Žemutinis Pavilnys. Ten žygeiviai galės apžiūrėti vienintelį Lietuvoje akmenimis grįstą Tuputiškių serpantiną, kuris buvo nutiestas XX amžiuje. Serpantinas sujungia aukštutinį ir žemutinį Pavilnį.

Organizatorių nuotr./Žygis po Vilniaus apylinkes
Organizatorių nuotr./Žygis po Vilniaus apylinkes

Nusileidę žemyn ir pasiekę Vilnelę, žygio dalyviai prieis Pūčkorių užtvanką. Kelionė bus tęsiama pažintiniu taku pro buvusios patrankų liejyklos griuvėsius, kurios iškasto vandens kanalo atkarpa bei masyvūs griuvėsiai byloja apie praeityje (maždaug prieš IV amžius) stovėjusį svarbų strateginį objektą, kuriame XVI amžiuje nulieta mažiausiai 364 patrankos.

Vėliau bus lankomas ir Vilnios slėnio pievoje esantis saulės laikrodis su mediniu stulpu ir akmeniniais stulpeliais žyminčias valandas.

Žygio pabaigoje visi galės užkopti į Pūčkorių piliakalnį, nuo kurio atsiveria nepaprastai gražus Vilniaus apylinkių kraštovaizdis.

Visa trasa siekia 7 kilometrus. Planuojama, kad žygis tęsis 3-4 valandas. Maršrutas baigsis pasiekus Pūčkorių autobusų stotelę.

Kadangi žygis rengiamas žiemą, dalyvių prašoma tinkamai apsirengti, pasirinkti patogią avalynę. Kaip ir per pirmąjį žygį, antrojo žygio metu taip pat vyks konkursas, kurio metu bus galima laimėti nuolaidą kelionei į kalnus. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje