Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 14d. 17:10

Atokvėpį nuo miesto šurmulio siūlanti Neringa savaitgalį lepins renginiais

Juodkrantė
A.Kundroto nuotr. / Juodkrantė
Atslūgus vasaros kaitrai, Kuršių nerija pasipuošia elegantiška rudenėjančia nuotaika ir vilioja patirti kitokią, vasaros žavesiui nenusileidžiančią, Neringą. Kopų apglėbtas kraštovaizdis, dar šilta jūra, žavingi vieno įstabiausių Lietuvos kurortų miškai ir kultūriniai atradimai Neringoje – Lietuvos kultūros sostinėje 2021 – artėjantį savaitgalį išskirtinių renginių gausa vilios aplankyti visas Neringos gyvenvietes, pranešė organizatoriai.

Rugsėjo 18 d. Nidoje menininkai drauge su mokslininkais kviečia į susitikimą, kurio tema – miškas. Tęstinis „Kultūros salos“ bendruomenės meno projektas „EKO karta: miškas“ yra skirtas kūrybiniam ekologijos, tvaraus vartojimo diskursui.

Pasivaikščiojimo sengirėje metu bus aptariamas miško poveikis žmogaus savijautai, išklausant eigulių ir miškininkų, Kuršių nerijos nacionalinio parko darbuotojų pasakojimų, stebint į medžius įsikūnijusių šokių kolektyvų pasirodymus. Maršruto pabaigoje dalyviai bus vaišinami miško gėrybių sriuba.

Rugsėjo 18–19 d. Pervalkoje įsikurs Akmens amžiaus gyvenvietė, kurioje istorikai, archeologai ir kiti eksperimentinės archeologijos klubo „Pajauta“ nariai demonstruos titnago skaldymo, ugnies išgavimo, pynimo iš augalų, odos išdirbimo, gintaro apdirbimo, pynimo iš tošies, akmeninio kirvio gręžimo bei maisto gamybos akmens amžiuje amatus ir jų subtilybes.

Renginiu „Išgyvenk, jei gali“ norima Neringos gyventojams ir kurorto svečiams gyvai atskleisti akmens amžiaus žmogaus, gyvenusio pamario krašte, pasaulį – jo gyvenamąją aplinką, amatus, kasdieninės buities ypatybes, mitybos įpročius.

Unikali Neringos gamta puikiai tinka sportui ir sveikatai stiprinti, o jei tai dar suderinama su nuostabios gamtos stebėjimu – kas gali būti maloniau?

Rugsėjo 18 d. sporto ir sveikatinimo veiklų bus gausu Juodkrantėje. Šeštadienio rytą kviečiama pradėti pažintine ekskursija Juodkrantės sengirės takais ir promenadomis (būtina išankstinė registracija www.visitneringa.com).

Žygio metu susipažinsite su gamtiniais Kuršių nerijos miškų atsiradimo ir raidos etapais, Prūsijos (Mažosios) Lietuvos miškų valdymo istorija, puoselėjimu ir pritaikymu rekreacijai. Pasivaikščiosite senąja Bloksbergo promenada, kuri atveria karališkos sengirės kraštovaizdį, aplankysite buvusią Bloksbergo apžvalgos aikštelę, Griekų daubą.

Koncertuos V.Bareikis

Visus, mėgstančius aktyvų laisvalaikį, šeštadienį į Juodkrantę kviečia sporto ir sveikatingumo festivalis „Sveika, Neringa!“. Rugsėjo 18-ąją čia organizuojama kopų tvarkymo akcija „Darom prie jūros“, renginio dalyviai taip pat kviečiami išmėginti savo jėgas regbio, dziudo, krepšinio turnyruose, orientacinėse varžybose bei pasiklausyti nemokamo Vido Bareikio koncerto.

Šeštadienio vakarą Juodkrantės evangelikų liuteronų bažnyčioje (L. Rėzos g. 56) organizuojamas ciklo „Kurorto aukso amžius“ renginys. Šįsyk tai – prof. Alfredo Bumblausko paskaita „Lietuva – jūrinė ar sausumos valstybė?“ ir doc. dr. Nijolės Strakauskaitės paskaita „Kuršių nerijos apželdinimo procesas XIX a. Unikali kultūros paveldo patirtis“.

Mėgaujantis Neringa savo ritmu

Minint Europos paveldo dieną, rugsėjo 18–25 d. Lietuvos kultūros sostinė Neringa kviečia išmėginti žaidimą ekskursiją „Neringos miesto detektyvai“.

Subūrę komandą Jums patogiu metu galite leistis į šešių vietovių, susijusių su istorinėms Neringos asmenybėmis, paieškas: pagelbės žemėlapis su nuorodomis, įkalčių kortelėse pateikti faktai ir užuominos apie ieškomas asmenybes. Žaidimus bus galima pasiimti Nidos turizmo informacijos centre (Naglių g. 18E, Neringa).

Jeigu ieškote susikaupimo ir norite pasimėgauti Neringos dvasia savo tempu, įveikite vieną iš Kuršių nerijos solo maršrutų žygeiviams. Išbandykite įsimintiną 19 kilometrų maršrutą „Nidos sklandymo mokyklos pėdsakais“, kur žygiuodami Parnidžio kopos link įžengsite lyg į dykumą su vaizdais į Nidą ir marias, taip pat Grobšto gamtiniame rezervate esančią Sklandytojų kopą, virš kurios nuolat kursuodavo sklandytuvai.

Dar gilesnę kultūrinę patirtį dovanoja šią vasarą specialiai Lietuvos kultūros sostinei Neringai sukurtas nemokamas garsinis pasivaikščiojimas – šiuolaikinė opera „Nidos mokyklos kronika“, kurioje susijungia pasivaikščiojimas Nidos vietovėmis, originali muzika (kompozitorius Jonas Jurkūnas) bei autentiški istoriniai pasakojimai.

Į šią garsinę patirtį klausytojai gali leisti savarankiškai arba grupėmis su gidu. Daugiau informacijos ir registracija www.kulturossala.lt

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mano kiemas

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

52:38
03:42
23:25

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje