Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 11d. 11:48

Atraskite naują maršrutą – laivu į Nidą per Kuršių marias

Atraskite naują maršrutą – laivu į Nidą per Kuršių marias
Partnerio nuotr. / Atraskite naują maršrutą – laivu į Nidą per Kuršių marias

Poilsiautojai daugelį metų į Nidą vyksta tradiciniu maršrutu iš perkėlos Klaipėdoje. Šiais metais atraskite naują vandens kelią – palikite automobilį Šilutėje ir plaukite keltu „Kuršių deltos ekspresas“. „Taip greičiau ir įdomiau“, – sako Rimgaudas Višinskas, UAB „Kintai“ generalinis direktorius. Iš tiesų, besižvalgydami į vaizdingas pakrantes, jau laive pajusite, kad prasideda jūsų atostogos.

Alternatyva senam maršrutui

Keltas „Kuršių deltos ekspresas“ unikaliu maršrutu iš Šilutės į Nidą kursuoja jau trečią sezoną. „Žmonėms, kurie kelis dešimtmečius buvo įpratę keltis į Neringą iš Klaipėdos į Smiltynę ir toliau važiuoti automobiliu, norime pasiūlyti alternatyvą vandens keliu. Šis keltas patogus tiems, kurie nenori stovėti eilėje perkėloje ir mokėti ekologinio mokesčio. Kiekvieną vasarą Nida dūsta nuo automobilių pertekliaus, todėl geriau atvykti į Šilutę ir palikti automobilį nemokamoje aikštelėje – taip sumažinsite kurorto taršą“, – teigia Rimgaudas Višinskas.

Kelto „Kuršių deltos ekspresas“ maršrutas ypač patogus žmonėms iš pietinės Lietuvos. „Jei atvažiuojate iš Tauragės, galite iš karto keltis iš Šilutės į Nidą, nereikia sukti papildomo lanko į Klaipėdą. Paskaičiavome, kad sugaišite tiek pat laiko“, – sako direktorius.

Šiais metais keliautojai sulaukė dar vienos geros naujienos – vėl kursuoja traukinys iš Klaipėdos į Šilutę. Važiuodami traukiniu darbo dienomis spėsite į keltą, deja, savaitgaliais grafikas nesutampa.

Keltas plukdo apie 90 keleivių, laive įrengta apie 70 sėdimų vietų, yra baras, kuriame galite nusipirkti užkandžių, patalpos vėsinamos, o jeigu reikia, ir šildomos. Taip pat telpa 30–40 dviračių. Kiekvieną dieną keltas išplaukia iš Šilutės 8.30 val., Nidą pasiekia 10.30 val., o vakare išplaukia 18.00 ir grįžta į Šilutę apie 20 val.

Partnerio nuotr./Atraskite naują maršrutą – laivu į Nidą per Kuršių marias
Partnerio nuotr./Atraskite naują maršrutą – laivu į Nidą per Kuršių marias

Atostogos prasideda laive

„Mes vieninteliai plaukiame šiuo maršrutu, kiti laivai kursuoja iš Mingės kaimo, Uostadvario ir Ventės. Mūsų maršrutas prasideda siauroje, pro Šilutę tekančioje Šyšoje. Nedaugelis žino, kad šia upe galima pasiekti Nidą“, – sako R. Višinskas.

Tai ne tik alternatyva senajam maršrutui į Nidą, bet ir pramoga, nes plaukiant keleiviai grožisi vaizdingomis pakrantėmis ir vietovėmis. Keltas iš uosto plaukia 5 kilometrus Šyšos upe ir pasiekia platesnę Atmatos upę, Nemuną, kuriuo maršrutas tęsiasi 7–8 kilometrus. Keleiviai mato Rusnės salą, Krokų Lankos ežerą, Uostadvario švyturį, Ventės ragą.

„Naudokitės proga pasižvalgyti po Nemuno deltos regioninį parką, visas pamario gamtos grožis jums prieš akis. Upės pakrantėse ir deltos salelėse stebėsite paukščius, kurių čia tikrai netrūksta – plaukdami matysite ir Ventės rago paukščių žiedavimo stotį, artėdami prie Nidos grožėsitės kopomis. Dviejų valandų kelionė tikrai neprailgs. Siūlome pradėti atostogas jau nuo Šilutės“,– kviečia R. Višinskas.

Žvejybos nuotykis visai šeimai

Šiais metais poilsiautojų laukia dar viena naujiena – šeimų žvejyba Kintuose. Antradieniais ir ketvirtadieniais siūlomas naujas vaizdingas maršrutas: Nida – „Mėlynasis karpis“ Kintai – Nida.

„Ilgesnį laiką atostogaujantieji Nidoje pradeda nuobodžiauti, ypač trūksta pramogų blogu oru, todėl siūlome alternatyvą – organizuojame ekskursiją laivu, kurios metu žvejosite, papietausite restorane, įdomiai praleisite laiką. Tai visos dienos kelionė, nuo 11 iki 17 valandos“, – sako R. Višinskas.

Partnerio nuotr./Mėlynasis karpis
Partnerio nuotr./Mėlynasis karpis

Keleiviniu laivu „Kuršių deltos ekspresas“ plaukiama Kuršių mariomis, Atmatos bei Minijos upėmis, pro Uostadvario švyturį, Mingės kaimą.

„Atvykus į „Mėlynojo karpio“ restoraną Kintuose, poilsiautojų laukia jau paruošti gardūs pietūs, kuriuos užsisakysite plaukiant laivu – tai žuvienė, mėsos ir žuvies patiekalai. Restorane ypač verta paragauti žuvies patiekalų – restorano tvenkiniuose auginami sibiriniai eršketai, vaivorykštiniai upėtakiai, paprastieji karpiai, margieji plačiakakčiai ir amūrai. Asortimentą papildo ir mariose pagaunama žuvis. „Restorane galite užsisakyti ant griliaus keptos žuvies degustaciją – paragausite įvairių skonių“, – pataria R. Višinskas.

Po pietų kiekvienas keleivis aprūpinamas žvejybos įrankiais ir 600 ha tvenkiniuose gali gaudyti žuvis. Jei žūklė bus sėkminga, laimikį galėsite pasiimti – kilogramas žuvies kainuoja 3 eurus. Taip pat galima įsigyti išrūkytos ir paruoštos žuvies gaminių UAB „Kintai“ žuvies perdirbimo ceche.

Už papildomą mokestį galima išsinuomoti valtelę, baidarę, paplaukioti vandens dviračiu. Įrengta puiki infrastruktūra ir paukščių stebėtojams – sparnuočiais ne tik grožėsitės, bet galėsite juos ir fotografuoti.

Partnerio nuotr./Pramoginė žvejyba Kintuose
Partnerio nuotr./Pramoginė žvejyba Kintuose

Sausra nesutrikdė kelto darbo

Šiais metais birželio mėnesį Lietuvą varginusi sausra nesutrikdė kelto darbo. Kaip tvirtina direktorius, UAB „Kintai“ daug metų žvalgėsi laivo, kuris būtų tinkamas plaukioti Lietuvos vidaus vandenyse, nedidelės grimzlės siauromis upėmis ir kartu saugiai bei komfortiškai perplauktų marias. Nors birželio mėnesį upių vandens lygis buvo akivaizdžiai nusekęs, tačiau keltas sėkmingai praplaukdavo ir upės gylio užteko. Liepos mėnesį vandens lygis atsistatė ir vandens jau yra daugiau nei praeitą vasarą.

Keltą „Kuršių deltos ekspresas“ jau atranda poilsiautojai, kurie keliasi į Nidą vienai dienai. Daugiausia tai pietų Lietuvos gyventojai, kuriems toks maršrutas labai patogus. Vis daugiau žmonių atvyksta ir iš visos Lietuvos.

Kita dalis kelto klientų – dviratininkai, pėsčiųjų žygius mėgstantys turistai, keliaujantys tam tikrais etapais: Klaipėda, Smiltinė, Nida, Šilutė, Kintai ir kt.

„Kurortiniam gyvenimui diriguoja orai – jei šviečia saulė, poilsiautojai plūsta į Nidą, jei lyja – kurortas ištuštėja. Tuomet laivu plaukia tik drąsiausi turistai, užsigrūdinę dviratininkai arba tie, kurie kelionę planavo iš anksto“, – teigia direktorius.

Keliautojams rekomenduojama kelto bilietą nusipirkti iš anksto, nes jei oras geras, persikelti nori daug žmonių, gali nelikti vietos.

Kelis kartus per sezoną gali pasitaikyti tokių oro sąlygų, kai kelto reisas yra atšaukiamas. „Jei pučia labai stiprus, gūsingas vėjas plaukti gali būti pavojinga. Mūsų marios nors ir nedidelės, bet kartais tampa nesvetingos, todėl geriau nerizikuoti ir vadovautis sveiku protu. Apie atšauktus reisus pranešame iš anksto, prieš kelias dienas. Visą informaciją rasite kelto „Facebook“ paskyroje ir internetiniame puslapyje“, – teigia R. Višinskas.

Vienos dienos ekskursija į Šilutę

Keltu naudojasi ir atostogaujantieji Nidoje, kurie nori pakeliauti, vieną dieną praleisti Šilutėje. Direktorius pažymi, kad į Šilutę laivas atplaukia vakare, kad miestelyje reikia planuoti nakvynę.

Šilutė, nors ir nedidelis miestelis, bet turtingas savo istorija. Apžiūrėkite katalikų šv. Kryžiaus raudonų plytų istorizmo stiliaus bažnyčią ir evangelikų liuteronų bažnyčią, bokštą su trimis varpais ir vienu didžiausių Lietuvoje bokšto laikrodžiu (ciferblato skersmuo – 2,5 metro). Nepraeikite pro Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos įspūdingus raudonų plytų neogotikinio stiliaus pastatus, kuriuose veikė apskrities teismo rūmai bei 200 vietų kalėjimas.

Aplankykite Šilutės miesto muziejų, kuriame eksponuojami Klaipėdos krašto lietuvininkų baldai, saviti šio krašto drabužiai, rankdarbiai, muziejaus pradininko, vokiečių dvarininko Hugo Šojaus dvaro baldai ir kt. Apžiūrėkite H. Šojaus dvarą, o perėję geltonu metaliniu tiltu per Šyšos upę atsidursite senojoje Šilutės turgaus aikštėje ir buvusiame žuvų turguje, veikusiame nuo 1511 metų ir garsėjusiame visame Klaipėdos krašte.

Įdomi ir Šilutės uosto istorija: jis statyti XX a. pradžioje, buvo pagilinta senvagė, ir sutvarkyta 5 km Šyšos vaga nuo Atmatos iki Šilutės. Akmenimis išgrįstas privažiavimas prie uosto aikštės ir apie 1918 m. uostas buvo sujungtas siauruoju geležinkeliu su Šilutės geležinkelio stotimi. Į Šilutės uostą užsukdavo laivai iš Karaliaučiaus, Tilžės ir Klaipėdos, o žiemą stovėdavo garlaiviai ir senieji kuršių laivai – kurėnai.

Daugiau informacijos rasite www.kintai.lt

Partnerio turinys
Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje