Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugpjūčio 18d. 16:05

„Atviros dienos kaime“: pirmąjį rugsėjo savaitgalį ūkininkai siūlo susipažinti ir įsiamžinti su jų augintiniais

„Atviros dienos kaime“
Lietuvos kaimo turizmo asociacijos nuotr. / „Atviros dienos kaime“
Ar ir jūs nostalgiškai prisimenate, kaip vaikystėje važiuodavote į kaimą pas senelius? Viena iš pirmųjų užduočių atvykus būdavo aplankyti visus gyvuliukus: pasižiūrėti, kaip laikosi karvė, aplankyti tvartą ir ten gyvenančius paršelius, paglostyti avytę ir dideliu lanku apeiti vištidę, mat baimino nenuspėjamas gaidys, kuris kartais nuspręsdavo jus pagainioti po pievą. Patirkite šį jausmą ir vėl!

Pirmąjį rudens savaitgalį, rugsėjo 3-5 dienomis, siūlome sudalyvauti akcijoje „Atviros dienos kaime“. Tai – įvairias Lietuvos sodybas, muziejus, dvarus bei ūkius suburiantis renginys, kuris kvies lankytojus praleisti turiningą laiką kaime. Įvairios edukacijos, ekskursijos, degustacijos – akcijos metu renginių tikrai nestigs. Šį kartą siūlome paskaityti apie ūkius, kurie „Atvirų dienų kaime“ metu kvies apžiūrėti, įsiamžinti, o gal net ir pašerti čia gyvenančius paukščius bei gyvulius.

Harmoningas gamtos pasaulis visai šalia miesto

„Tai – lyg atskiras, harmoningas gamtos pasaulis visai šalia miesto, kurį verta aplankyti tiek mažam, tiek dideliam miesto gyventojui“ – tokiais žodžiais lankytojus pirmąjį rugsėjo savaitgalį kviečia gyvuliukų ūkis „Gyvas Kalnas“. Kaišiadorių rajone, Kruonio seniūnijoje įsikūręs ūkis – puiki vieta praleisti pusdienį, o galbūt ir visą dieną. Įdomybių čia tikrai nestinga, mat ūkyje išvysite smalsias avis, ožkytes, o taip pat ir garbanotus balandžius, temperamentingus kalakutus bei kitus gyvuliukus.

Lietuvos kaimo turizmo asociacijos nuotr./„Atviros dienos kaime“
Lietuvos kaimo turizmo asociacijos nuotr./„Atviros dienos kaime“

Ūkio šeimininkai Dalia ir Dimitrijus siūlo ne tik apžiūrėti jų ūkio gyventojus, tačiau ir leidžia juo liesti, lesinti ar šerti. Puiki galimybė atitrūkti nuo miesto smogo bei nuolatinės skubos ir pasimėgauti kaimo ramybe bei gyvuliukų draugija. O tam, jog kasdienybės rūpesčiai tikrai išgaruotų, ūkio šeimininkai siūlo įveikti čia įrengtą basų kojų taką – jausitės lyg naujai gimę.

„Gyvas Kalnas“ įsikūręs adresu: Stebeikių k. 19, Kruonio sen., Kaišiadorių r. (Navigacijoje – Gyvas kalnas). Būtina išankstinė registracija telefonu: +37060356068.

Švelnios lyg avys, draugiškos lyg šunys – kas?

Lietuvos kaime galima išvysti ne tik vietinių gyvuliukų, tačiau ir egzotiškų svečių iš tolimųjų kraštų. Angoros ožkos – vienos iš jų. Tai – iš Turkijos kilusi veislė, kuri pasižymi savo draugiškumu ir itin švelnia, prabangia vilna – mohera.

Lietuvos kaimo turizmo asociacijos nuotr./„Atviros dienos kaime“
Lietuvos kaimo turizmo asociacijos nuotr./„Atviros dienos kaime“

Norite savo akimis išvysti šias ožkeles, o taip pat jas pamaitinti, paglostyti ar drauge įsiamžinti? Kodėl to nepadarius pirmąjį rudens savaitgalį. Atvykę į Angoros ožkų ūkį taip pat galėsite sužinoti apie senovinį pluoštų verpimą rankiniais verpstukais ar verpimo rateliu, įsigyti vilnos, pasivaikščioti natūraliose Kiršino paupio pievose ir pasimėgauti rudenėjančia gamta.

Angoros ožkų ūkis įsikūręs Panevėžio rajone. Tikslus adresas: Kiršino g. 1, Mickiemė, Panevėžio r. Būtina išankstinė registracija telefonu: +37065268092.

Ekskursija po dvarą bei galimybė pabendrauti su ūkio gyventojais

Domitės architektūros istorija, Lietuvos dvarais? Jaučiatės pavargę nuo miesto šurmulio ir svajojate apie laiką kaime grožintis vietiniais gyvuliukais? Jei taip, akcijos „Atviros dienos kaime“ metu siūlome vienu šūviu nušauti du zuikius: apsilankykite LSMU Gyvulininkystės institute. Šis, nuostabaus grožio Baisiogalos dvare įsikūręs, institutas užsiima Lietuvos ūkinių gyvūnų genetinių išteklių saugojimu bei populiacijų atkūrimu. Čia saugomos senosios lietuviškos ūkinių gyvūnų veislės – žemaitukai, šiurkščiavilnės avys, šėmi ir baltnugariai galvijai, vištinės žąsys bei kitos XX a. sukurtos veislės.

Lietuvos kaimo turizmo asociacijos nuotr./„Atviros dienos kaime“
Lietuvos kaimo turizmo asociacijos nuotr./„Atviros dienos kaime“

Rugsėjo 3 d. 10-16 val. LSMU gyvulininkystės institutas kviečia lankytojus sudalyvauti ekskursijoje po Romantizmo stiliaus dvarą. O tuo pačiu – susipažinti su dvaro ūkyje saugomomis senosiomis lietuviškomis ūkinių gyvūnų veislėmis: pabendrauti su ūkio augintiniais bei sužinoti apie jų išskirtines savybes.

Adresas: R.Žebenkos g. 12, Baisogala, Radviliškio r. Būtina išankstinė registracija: +37067127620.

Pažintis su Blondine, Garbanėle, Kreivasnapiu ir kitais ūkio gyventojais

Manote, jog avytės – vieni mieliausių gyvuliukų? Jei taip, rugsėjo pirmąjį savaitgalį drauge su šeima aplankykite nedidelį šeimos ūkį „Gamtos kišenėje“. Šis, besikuriantis šeimos ūkis, auginantis pienines avis ir smulkiuosius naminius ūkinius gyvūnėlius, kviečia svečius, o ypač mažuosius, susipažinti su čia gyvenančiais gyvuliukais: avytėmis Blondine, Garbanėle, jų draugėmis ir mažaisiais vaikučiais, o taip pat ir kitais ūkio gyvūnėliais – vištele Pūga, gaideliu Kreivasnapiu, oželiu Dežku, triušiukais Nutela ir Pūkuotuke, pelytėmis Susna ir Bepa, žiurkėnais, žalčiu, katėmis, kalakutais, putpelėmis ir kt. Kai kurie gyvuliukai dar neturi vardų, todėl ūkio šeimininkai mielai lauks pasiūlymų.

Lietuvos kaimo turizmo asociacijos nuotr./„Atviros dienos kaime“
Lietuvos kaimo turizmo asociacijos nuotr./„Atviros dienos kaime“

Akcijos metu pieninių avių ūkis „Gamtos kišenėje“ siūlo ne tik susipažinti su jų augintiniais, tačiau ir pasivaišinti ūkio skanėstais. Beje, ūkyje vyks nemokama ekskursija, o visi norintys gali užsisakyti ir edukacinę programą, kurios kaina – 2 eur/asm. (vyksta susirinkus 10 žmonių, užsakius edukaciją ir sutarus laiką iš anksto).

Adresas: Jauneikiškių k. 1, Gruzdžių sen., Šiaulių r. Išankstinė registracija telefonais: +37061564816, +37069075355.

Įsimintinas laikas su žirgais

Žirgai – tai gyvūnai, kurių elegancijai sunku atsispirti. Jeigu apie laiką su žirgais svajoje ir jūs, akcijos „Atviros dienos kaime“ metu siūlome apsilankyti sodyboje „Alantos žirgai“. Ji įsikūrusi Molėtų rajone, arklininkystės ekologiniame ūkyje. Čia gyvena senųjų žemaitukų veislės šeimyna, mažieji Šetlando poniai, o taip pat ir Angusų jaučiai.

Lietuvos kaimo turizmo asociacijos nuotr./„Atviros dienos kaime“
Lietuvos kaimo turizmo asociacijos nuotr./„Atviros dienos kaime“

Sodyba „Alantos žirgai“ lankytojus kviečia apžiūrėti jų augintinius, palepinti juos duona bei morkomis, drauge nusifotografuoti. Na, o tam, jog ir sodybos svečiai neliktų alkani, jiems bus siūloma pasivaišinti vietiniais ūkio skanėstais, arbata. „Alantos Žirgų“ sodyba pakvies susipažinti ir su kitų, kaimyninių ūkių, produkcija. Jos bus galima įsigyti ir parsivežti į namus.

Sodyba įsikūrusi adresu: Utenos g. 9, Kazlų k., Molėtų r. Būtina registracija telefonu: +37069924377.

Projektui įgyvendinti skiriama iki 33 687,00 Eur dydžio parama. Iš jos Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšos sudaro iki 28 633,95 Eur, t. y. 85 proc. paramos sumos, ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšos sudaro iki 5 053,05 Eur, t. y. 15 proc. paramos sumos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

01:01
00:21
41:07

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje