Dabar populiaru
15min ŽIŪRĖK
Publikuota: 2015 sausio 27d. 09:59

Birštone – mineralinio vandens garinimo paviljonai, gintaro ir Kneipo terapijos

Kneipo terapijos kompleksas
Birštono savivaldybės nuotr. / Kneipo terapijos kompleksas

Į Birštoną traukiantys turistai žino – čia ras ne tik puikiai sutvarkytą aplinką, bet ir išskirtines sveikatingumo paslaugas. Nuo 2015-ųjų jų bus dar daugiau. O kai kurios – nemokamos.

Turistų vis dažniau atrandamame kurorte tęsiasi teigiamų permainų metas: kai buvo sutvarkyta ir sukurta išskirtinė kurorto infrastruktūra, atidaryta nauja „Eglės“ sanatorija, poilsio namai, atnaujinti kurorto viešbučiai, poilsiautojams siūlomos išskirtinės sveikatinimo paslaugos, beveik dvigubai padidėjo apgyvendinimo vietų skaičius, labai pasikeitė ir nuolat auga turistų srautai.

Birštono turizmo informacijos centro duomenimis, kurorte, lyginant su 2013 metais, pernai 40 proc. išaugo turistų skaičius.

Šiemet jų laukiama dar daugiau. Į kurortą žmones turėtų pritraukti naujovės – daugiau apgyvendinimo vietų, naujiena Lietuvoje – mineralinio vandens garinimo paviljonai, gintaro ir Kneipo terapijos sveikatinimo paslaugos – ir tai tik keletas naujovių, kurias siūlo kurortas.

Lietuviškiausias kurortas

Birštono kurortą ir toliau drąsiai galima vadinti „lietuviškiausiu“ kurortu (lietuvių sulaukiama vidutiniškai apie 85 proc.), nors pastaraisiais metais daugėja ir svečių iš užsienio.

Pernai daugiausia turistų atvyko iš Vokietijos, Rusijos, Latvijos, taip pat Birštoną atranda ir turistai iš Izraelio, Baltarusijos, Skandinavijos, Latvijos.

Iš viso į Birštoną ilsėtis, sveikatintis pernai atvyko turistai iš 36 užsienio šalių. Jie nesunkiai rado patogią nakvynės vietą – pernai jų skaičius pasiekė daugiau nei 214 tūkst. Tiesa, dažniausiai turistai Birštone renkasi poilsį sanatorijose ir viešbučiuose.

Kaip teigia Birštono turizmo informacijos centro direktorė Rūta Kapačinskaitė, Birštonas tampa vis žinomesnis.

„Norint konkuruoti Lietuvos ir tarptautinėje rinkoje, turime siūlyti geriausias, išskirtines sveikatinimo, aktyvaus poilsio paslaugas, gerinti infrastruktūrą, nuolat atsinaujinti.

Pastarųjų metų tendencijos rodo, kad turistams yra aktualu kokybiškas aptarnavimas, paslaugų įvairovė. Bendrame, europiniame kontekste, mes siūlome aukšto lygio paslaugas už daugeliui prieinamą kainą.

Užsienio turistai atvykę maloniai nustemba, kad randa išpuoselėtas erdves. Lietuviai paskutinį kartą lankęsi prieš 5 ar 6 metus, mato teigiamus pasikeitimus, džiaugiasi, kad Birštonas sugebėjo išlaikyti šiam kurortui būdingą ramybę ir tylą“, – sakė R.Kapačinskaitė.

Birštono turizmo informacijos centras turistų patogumui pristatė mobiliąją programą su interaktyviu žemėlapiu bei lankytinų objektų aprašymais „Visit Birštonas“. 

Aktyvaus poilsio mėgėjams siūlomi nauji ekskursijų maršrutai dviračių ir pėsčiųjų trasose, turistai kviečiami dalyvauti tradicinėse dzūkiškų bandų kepimo pamokose amatų centre Nemajūnuose, dalyvauti papuošalų gaminimo pamokose stiklo ir metalo plastikos studijoje „Upė“.

Birštone atsirado daugiau jaukių, kokybiškų maitinimo įstaigų. Tačiau vienu svarbiausių dalykų, daug prisidedančių prie kurorto populiarumo, turizmo atstovai įvardina nakvynės vietų daugėjimą. 

Nuo pernai daugiau lankytojų gali apsistoti „Eglės“ sanatorijoje, turistų laukia ir naujausi svečių namai „Birštono banginukas“, apgyvendinimo vietų padaugėjo, buvo atnaujinti viešbučiai „Royal SPA Residence“, „Sonata“, poilsio namai „Audenis“.

Naujovė Lietuvoje – mineralinio vandens garinimo paviljonai

Šiuo metu kurorte veikiančiose trijose sanatorijose iš viso gali apsistoti beveik 900 klientų. Kurorto svečiai poilsiui gali rinktis 11 viešbučių svečių ir poilsio namų bei kitas apgyvendinimo įstaigas, kuriose iš viso yra beveik 800 apgyvendinimo vietų.

Taip pat augo ir privataus sektoriaus apgyvendinimo vietų skaičius – svečiai, turistai laukiami 3 kaimo turizmo sodybose, veikia kempingas.

Kad svečiai nenuobodžiautų, Birštono kurorte siūlomos naujovės, išskirtinės sveikatinimo paslaugos tiesiog po atviru dangumi – šiuo metu baigiami įrengti įvairūs mineralinio vandens panaudojimo objektai, Kneipo terapijos kompleksas.

Mineralinio vandens garinimo paviljonai – naujiena Lietuvoje. Birštono centriniame parke jau įrengtas originalios architektūros mineralinio vandens garinimo bokštas, kurio sienomis tekantis mineralinis vanduo, veikiamas saulės ir vėjo, garuos savaime ir pačiame bokšte bei 50–80 metrų spinduliu aplink jį leis kvėpuoti sveikatai naudingų mineralų prisodrintu oru.

Jau šį pavasarį kurorto gyventojai ir svečiai mėgausis jūros klimato oru, o žiemą kurorto lankytojai gali pasigėrėti išskirtinės architektūros, įvairiomis spalvomis šviečiančiu nauju objektu.

Mineralinio vandens garinimo bokštas
Mineralinio vandens garinimo bokštas

Vytauto parke kyla mineralinio vandens gėrimo-garinimo paviljonas. Čia veiks mineralinio vandens baseinas, jame įrengti fontanėliai purkš ir garins mineralinį vandenį, taip imituojant Šiaurės jūros sąlygas.

Istorinėje Birštono kurorto dalyje, Vytauto parke, baigiamas įrengti atvirasis Kneipo terapijos kompleksas su įvairaus šiurkštumo ir dygumo dangų takeliais bei savaime į žemės paviršių trykštančio gręžinio ,,Versmė“ mineralinio vandens baseinėliu.

Jis įrengtas pasinaudojus vokiečių pastoriaus S.Kneipo XIX a. atrastu gydymosi vandeniu metodu, apimančiu penkis gydymo veiksnius: vaistažolių ir vandens terapija, subalansuota mityba, judėjimas bei harmonija.

Originalus mineralinio vandens panaudojimas kurorte sudarys galimybes nemokamai stiprinti sveikatą sergantiesiems įvairiomis kvėpavimo takų ligomis, grūdinti organizmą, maloniai praleisti laisvalaikį visiems norintiems.

Gintaro SPA masažo kambarys ir gintaru inkrustuotas šildomas masažo stalas sanatorijoje „Eglė“
Gintaro SPA masažo kambarys ir gintaru inkrustuotas šildomas masažo stalas sanatorijoje „Eglė“

Viešbučiuose – išskirtinės sveikatinimo paslaugos

Viešbutis „Royal Spa Residence“ savo svečiams siūlo naujas, išskirtines sveikatinimo paslaugas – Gintaro ir Kneipo terapijas, kuriomis organizmas grūdinamas natūraliais metodais, stiprinama imuninė sistema.

Naujausioje „Eglės“ sanatorijoje Birštone lankytojai kviečiami išbandyti „Gintaro SPA pirčių kompleksą ir procedūras“, kuris buvo apdovanotas kaip „Lietuvos metų gaminys 2014“ aukso ir sidabro medaliais.

Šiuo metu baigiamas statyti ir įrengti jau trečiasis sanatorijos „Eglė“ korpusas, kuriame bus įrengtos vienos moderniausių gydyklų Lietuvoje, SPA centras.

Dviračių sporto mėgėjams parengtos naujos dviračių trasos, siūlomi pažintiniai, edukaciniai, degustaciniai maršrutai, kuriuose turistai kviečiami sustoti stovyklavietėse, vaišinantis „zuikio pyragu“, kepti kepsnius ant laužo.

Baidarių mėgėjams, plaukiantiems Verknės upe, siūloma naujovė – molio-šiaudų namelis, kuriame gali apsistoti baidarių žygių dalyviai.

Tradiciškai kurortas lankytojus pasitiks ir pristatydamas naują turistinį sezoną, su gausybe tradicinių ir išskirtinių renginių: pavasarį vyks muzikiniai-literatūriniai vakarai Birštono kurhauze, birželio mėnesį – tradicinė, didžiausio svečių skaičiaus sulaukianti kurorto šventė.

Liepą Birštone vyks Pasaulio moterų karšto oro balionų prieščiampionatis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje