Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bulvarinį britų laikraštį „The Daily Mail“ sudomino Grūto parkas ir sovietinė Lietuvos turizmo industrija

Grūto parkas
Grūto parkas
Šaltinis: 15min
0
A A

Prieštaringa Lietuvos istorija – Sovietų Sąjungos okupuota respublika, o dabar Europos Sąjungos ir Vakarų pasaulio dalis – atrodo, masina vakariečius turistus, pageidaujančius jiems įprastų aptarnavimo standartų, tačiau kartu ieškančius egzotiškos patirties. O kas gali būti egzotiškiau už sovietmečio istoriją?

Grūto parkas ir kitos su sovietija susijusios turistinės pramogos dažnai patenka į užsienio leidinių rekomenduojamų aplankyti vietų sąrašus. Šįkart populiarus britų bulvarinis laikraštis „The Daily Mail“ savo skaitytojams siūlo Lietuvoje patirti, ką reiškia pakliūti į KGB rankas.

„Siaubą kelianti patirtis prasideda, kai lankytojus vidury miško, 25 km nuo sostinės Vilniaus, iš pasalos užpuola Raudonoji armija, o tada nuveža į bunkerį, kur laukia trys valandos Sovietų Sąjungoje“, – rašo „The Daily Mail“.

Turistai perspėjami, kad prieš šį turą turi pasirašyti dokumentą, kuriame atleidžia organizatorius nuo atsakomybės ir yra informuojami, kad nepaklusnumo atveju prieš juos bus naudojamos psichologinės ar fizinės bausmės.

KGB turas, kaip ir priklauso, baigiasi kaltinimais išgalvotais nusikaltimais ir „sušaudymu“.

Turo organizatorė Rūta Vanagaitė britų laikraščiui sako, kad kai kurie aktoriai pernelyg įsijaučia į savo vaidmenis, tad kelis iš jų ji net turėjusi atleisti.

Per tris valandas turistai nusileidžia į požeminį bunkerį, yra vedami tuneliais, kur ant jų loja vokiečių aviganiai.

Kai kuriuos „KGB pareigūnai“ apklausia, apšaukia ir netgi verčia pagerbti SSRS vėliavą.

Turistai taip pat supažindinami su sovietų okupacijos metais Lietuvoje gerta kava, kurioje nėra net kavos pupelių pėdsakų, ir šimtasiūlėmis striukėmis „fufaikomis“. KGB turas, kaip ir priklauso, baigiasi kaltinimais išgalvotais nusikaltimais ir „sušaudymu“.

„Tai ne kiekvienam, – sako R.Vanagaitė. – Tačiau šiandien vaikai turi sužinoti, kad tai ne juokas. Daugelis nesupranta, kaip buvo tada.“

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje