Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Dešimt lankytinų Kauno vietų: kurios įdomios patiems kauniečiams ir turistams?

Sudaryti Kauno „Top 10“ lankytinų vietų sąrašą sunku, kadangi kiekvieno turisto poreikiai skirtingi. Vieni nori leistis į gastronomines paieškas, kiti – istorijos takais, tad svarbu sužinoti, ko žmogus tikisi, bei pasiūlyti būtent tai, ko ieško, sako Kauno turizmo informacijos centro turizmo informacijos vadybininkė Ernesta Rainytė.
Pratybų akimirka
Nuo Kauno Kristaus prisikėlimo bažnyčios bazilikos lauko terasos atsiveria miesto centro panorama. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Vis dėlto yra keletas vietų, kurios įdomios visiems – tiek mieste pirmą kartą viešintiems užsieniečiams, tiek nuolat į Kauną atvykstantiems svečiams, tiek ir patiems gyventojams. Siūlome susipažinti su dešimt tokių lankytinų vietų Kaune.

Vildos Lukaitytės nuotr./Kauno pilis
Vildos Lukaitytės nuotr./Kauno pilis

Senamiestis ir Kauno pilis (Vilniaus g. ir Pilies g. 17). Kauno senamiestis vilioja europietiškumu, čia gausybė kultūrinių, istorinių pastatų, jaukių kavinukių. Keliaujant senamiesčiu, vėliau pasivaikščiojus senojoje prieplaukoje, galima prisėsti ant suoliuko Santakos parke ir grožėtis viena iš pirmųjų mūrinių pilių Lietuvoje.

Kauno pilis Europoje žinoma nuo 1361 metų. 1408 metais pilis prarado savo reikšmę, kadangi Kauno miestas gavo Magdeburgo teises ir visas miesto gyvenimas persikėlė į tuometinę Turgaus aikštę, dabartinę Rotušės aikštę.

Daugiausiai turistų Kauno pilis privilioja pavasario pabaigoje, kada čia vyksta kasmetinė šventė – „Kauno Hanza dienos“, kurios metu galima išvysti teatralizuotą pilies užgrobimą. 

Kasmet liepos pradžioje pilies prieigose vyksta ir tradicinis festivalis „Operetė Kauno pilyje“, kurio metu du vakarus kauniečiams ir miesto svečiams šalia pilies įrengtoje scenoje koncertuoja Lietuvos ir užsienio klasikinės muzikos solistai bei orkestras.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Renginio  akimirkos
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Kauno rotušė ir Rotušės aikštė dažnai pilna šurmulio – čia vyksta daug miesto renginių.
Kauno rotušė (Rotušės a.). Kauno rotušė dažnai vadinama baltąja gulbe – tokį apibūdinimą ji gavo neveltui: vienas svarbiausių miesto pastatų, turintis gotikos, renesanso, vėlyvojo baroko bei ankstyvojo klasicizmo bruožų lyg balta gulbė skrodžia Kauno senamiesčio padangę.

Rotušėje vyksta santuokos ceremonijos, kiti iškilmingi miesto renginiai, o rūsyje veikia Keramikos muziejus.

Šalia miesto rotušės mėgsta įsiamžinti ne tik Kauno svečiai. Šis pastatas patinka ir kauniečiams. „Man rotušė – vienas gražiausių vaizdų Kaune. Tik įžengi į Rotušės aikštę iš Senamiesčio ir ši išnyra lyg baltas debesis“, – pasakojo prie Kauno rotušės sutikta pensininkė Salomėja Ž.

Jai antrino ir abiturientė Sandra. „Dažnai su draugėmis nusiperkame kavos kur nors Senamiestyje ir einame į Rotušės aikštę atsisėsti ant suoliuko. Savaitgaliais čia vyksta nemokamas renginys – vienas po kito važiuoja limuzinai, iš kurių išlipę jaunieji keliauja į Rotušę. Gražu, be to, ir sukneles aptarti galime“, – šmaikštavo mergina. 

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Į Kulautuvą laivas plukdys sekmadieniais.
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Šią vasarą Kaunas tikrai turi ką pasiūlyti, ieškantiems pasiplaukiojimų laivais.

Senoji prieplauka ir pasiplaukiojimas laivais. „Šiais metais pradedame dar labiau plėtoti Kauno vandens turizmą ir siūlome daugiau nebrangių kelionių laivais“, – pabrėžė Kauno turizmo informacijos centro vadybininkė E.Rainytė. Dauguma reisų prasideda būtnet Senojoje prieplaukoje, esančioje netoli Vytauto bažnyčios.

Kelionių laivu kaina svyruoja nuo 2,61 iki 13 eurų. Rinktis galima įvairius maršrutus: plaukioti vien Kaune, keliauti reisu Kaunas – Kačerginė – Kaunas, Kaunas – Raudondvaris – Kaunas, Kaunas – Rumšiškės – Kaunas ir kitais. O pasiplaukioję laivu galite ramiai pasėdėti prieplaukos amfiteatre. 

Dažną savaitgalį čia vyksta ir muzikos koncertai.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Renginio akimirkos
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Žaliakalnio funikulierius

Aleksoto ir Žaliakalnio funikulieriai (Amerikos lietuvių g. 8 ir Aušros g. 6). Šiomis vienomis seniausių transporto priemonių Lietuvoje gali džiaugtis tik Kauno miestas. Aleksote bei Žaliakalnyje funikulieriai – „į kalną kylantys namukai“ – restauruoti ir dabar naudojami ir kaip susisiekimo priemonė, ir kaip pramoga.

Kauno funikulieriai priskiriami prie seniausiai pasaulyje egzistuojančių tokių transporto priemonių. Jie yra įtraukti į Kultūros paminklų registrą ir paskelbti technikos paminklais. Tai be galo unikali pramoga ir susisiekimo priemonė ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

„Pirmą kartą kėliausi į kalną tokia transporto priemone, ypač sužavėjo funikulierių vidus – visur medis, turbūt ąžuolas. Tai dvelkia senove ir prabanga“, – pasakoja savo įspūdžius studentas iš Nigerijos Obule'as Israelis.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./IX forto muziejaus teritorija
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./IX forto muziejaus teritorija

IX fortas ( Žemaičių pl. 73). Dažnas turistas nepraleidžia progos aplankyti ir Pirmojo pasaulinio karo Kauno gynybinės sienos likučių IX forto. 1941–1944 metais forte veikė mirties stovykla, kurioje buvo masiškai naikinami žydų tautybės žmonės iš Lietuvos ir kitų Europos šalių.

Naują forto istorijos puslapį atvėrė muziejaus įkūrimas 1958 metais. Šiuo metu forte įsikūręs respublikinės reikšmės Kauno IX forto muziejus, kuriame veikia įvairios tematikos ekspozicijos. 

„Šiuo metu, tie, kurie domisi istorija, jau gali aplankyti ne tik IX fortą, bet ir VII forto ekspoziciją“, – sako E.Rainytė.

IX forto prieigas ir didingąjį skulptoriaus Alfonso Vincento Ambraziūno sukurtą paminklą mėgsta ne tik turistai, bet ir vietiniai gyventojai, ypač iš aplink esančios Giraitės ar Šilainių. Saulėtą dieną dažnas čia atvažiuoja dviračiu, surengia iškylą ar tiesiog pasivaikščioja.

Netrūksta ir tokių, kurie mėgina užlipti ant IX forto monumento, nors tai daryti griežtai draudžiama – ir dėl pačių žmonių saugumo, ir dėl to, jog tai – ne laipiojimo vieta, o paminklas.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Pratybų akimirka
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Prisikėlimo bažnyčios lauko terasa.

Kauno Kristaus prisikėlimo bažnyčios bazilikos lauko terasa (Žemaičių g. 31 a). Pasikėlus kalnu aukštyn minėtu Žaliakalnio funikulieriumi, galima patekti į Prisikėlimo bažnyčią, kurios lauko terasa esanti ant bažnyčios stogo ypač mėgstama vestuves ir krikštynas bažnyčioje švenčiančių žmonių. 

Tačiau ir kitiems čia verta užlipti (galima rinktis laiptus – tokiu atveju įėjimas nekainuos, arba liftą). Nuo šio stogo atsidengia visa Kauno panorama: puikiai matyti vienas gražiausių Kauno rajonų – Žaliakalnis, dalis Laisvės alėjos. Gaila, bet apsilankyti naktį čia nėra galimybės. Tokiu metu verčiau keliauti į Aleksotą ir apžvalgos aikštelėje pasigrožėti Senamiesčio šviesomis.

Vildos Lukaitytės nuotr./Aleksoto apžvalgos aikštelė ir jį puošiantis „drugelis“
Vildos Lukaitytės nuotr./Aleksoto apžvalgos aikštelė ir jį puošiantis „drugelis“.

Aleksoto apžvalgos aikštelė (V.Čepinskio g.). Yra tokių žmonių, kuriems Kaunas nėra pats gražiausias miestas, bet net ir jie, atvykę į Aleksoto apžvalgos aikštelę ir pamatę iš čia atsiveriančius vaizdus, turėtų pakeisti nuomonę.

„Nors Kaunas man atrodo šaltas, apgriuvęs ir nesmagus, iš Aleksoto atsiverianti miesto panorama man labai patiko. Aišku, pats išraiškingiausias ir gražiausias vaizdas naktį, kai įsižiebia gatvių apšvietimas, o dangus paskęsta tamsoje. Tuomet vaizdas tikrai įspūdingas“, – sako 22 metų studentas Paulius iš Panevėžio.

Verslo centras „1000“
15min.lt nuotr./ Verslo centras „1000“

Verslo centras „1000“ (Taikos ir Pramonės prospektų sankirtoje). Tai – naujas objektas, kurį verta pamatyti dėl išskirtinės ir netradicinės architektūros. Pastato fasadas atkartoja susuktą 1926–1941 m. apyvartoje buvusio 1000 litų banknoto piešinį.

Tai neįprasta vieta turistams, kadangi visi įpratę lankyti centrą, pagrindines aikštes, pilis, o štai čia naujas neįprastas modernus pastatas, kuris traukia akį ir tampa vienu iš Kauno atpažinimo simboliu.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Pažaislio vienuolynas
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Pažaislio vienuolynas

Pažaislio vienuolyno ansamblis. Kauno marių regioniniame parke įsikūręs baroko architektūros šedevras – Pažaislis – prieš kelerius metus atgimė tarsi feniksas iš pelenų. Vienuolyno kieme visą vasarą vyksta Pažaislio muzikos festivalis, per didžiąsias religines šventes, tokias kaip Žolinės ar Sekminės, lauke rengiamos pamaldos – tiek muzika, tiek Šv. Mišios į Pažaislį atveda daugybę žmonių. 

Pačiame vienuolyne nuolat gyvena seserys kazimierietės. Visiems norintiems jos veda ekskursijas. 

Vildos Lukaitytės nuotr./Mama Kristina, džiaugiasi galėdama poilsiauti prie Pažaislio venuolyno ansamblio. Sakosi ir iš namų ištrųkti smagu, o kai toks gražus vaizdas aplink ir siela atsigauna
Vildos Lukaitytės nuotr./
Mama Kristina su vaikais Pažaislyje.

Kauniečiai mėgsta Pažaislį dėl jame dvelkiančios ramybės – pasivaikščioję čia, dažnai poilsį tęsia netoliese esančiame Kauno jachtų klube: čia galima užsisakyti pramoginį pasiplaukiojimą kokio tik nori tipo laivais – nuo valčių iki jachtų ir katamaranų.

Greta yra Kauno marių paplūdimiai, kurie vasarą nugulami vietinių ir atvykėlių, besimėgaujančių saulės voniomis ir vandeniu. 

Pažaislio vienuolyne sutikta dviejų vaikų mama Kristina L. pasakojo, kad į šią vietą nuolat atvyksta su visa šeima: „Atvažiuojame čia pasivaikščioti, ar tiesiog pasėdėti. Pažaislis – graži, atpalaiduojanti vieta, kurioje smagu ir mums, ir vaikams“.  

VIDEO: Pažaislio kamaldulių vienuolyno ir bažnyčios ansamblio vaizdai iš paukščio skrydžio-1392
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Šv. Jurgio Kankinio bažnyčia šiuo metu restauruojama.
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Šv. Jurgio Kankinio bažnyčia šiuo metu restauruojama.

Šv. Jurgio kankinio bažnyčia ir bernardinų vienuolynas (Papilio g. 7). Žingsniuojant šalia Kauno pilies šalia stovi apgriuvęs, tačiau savo žavesio ir didybės nepraradęs pastatas, primenantis bažnyčią. Tai ir yra daug metų besitęsiančių remontų pabaigos nematanti Šv. Jurgio kankinio bažnyčia bei vienuolynas.

Nepaisant neišvaizdžios aplinkos, ši vieta gausiai lankoma: žmonės nedrąsiai eina į vidų, kur jų neretai laukia vienuoliai, noriai besidalinantys savo žiniomis apie šią vietą. 

Atkurti šventovę bandoma po to, kai daugelį metų ji buvo naikinama: bažnyčioje ilgus metus veikė parašiutų saugykla ir bet kokie religijos reliktai joje buvo naikinami. Vienuoliai neabejoja: kažkada Šv.Jurgio kankinio bažnyčioje vėl vyks pamaldos. Tačiau tiksli remontų pabaigos data neaiški. 

Jeigu ieškote kažko kito, nei visi

„Įdomiosios miesto vietos yra nebūtinai įprastinėje Senamiesčio centro teritorijoje, prie jos prilipdant IX forto memorialą ir Pažaislį.  Prasmingas gyvenimas vyksta ne tik Laisvės alėjoje, istorijos yra ne tik „auksinio“ tualeto Santakoje prieigose.  Šančiuose ar Panemunėje ne mažiau įdomu, gal net labiau unikalu, lyginant su Kauno tradicinėmis turistinėmis vietomis“, – prideda ilgus metus gyvenusi užsienyje kaunietė, dailės istorikė, Nomeda Repšytė.

Kauniečiams ir miesto svečiams Kauno senbuvė pataria: domėkitės šiuo miestu ir atrasite tai, kas įdomu jums. O kai tai įvyks, greičiausiai liksite sužavėti. 

Kurias Kauno vietas rekomenduotumėte aplankyti jūs?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius