Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„LIKE“ ženklą įžiebę druskininkiečiai: „Būsime kaip Holivudas“

Atvykusius į Druskininkus pasitinka didžiausias pasaulyje „Like“ ženklas
Laimos Rekevičienės nuotr. / Naujasis Druskininkų simbolis – didžiausias pasaulyje „Like“ ženklas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvą gali garsinti ne tik sportininkai, mokslininkai, bet ir unikalūs turizmo objektai. Lapkričio 7-ąją Druskininkuose įžiebtas didžiausias pasaulyje „LIKE“ ženklas – vienas tokių. Tikimasi, kad aukščiausiame miesto taške pakabintas užrašas apie šį Lietuvos kurortą paskleis žinią visam pasauliui.

„Turėsime savo Holivudo raides. Dabar, kalbėdamas su jumis, aš jas matau per savo darbo kabineto langą. Antradienį išbandėme – raidės šviečia, todėl matomos net vakare ir naktį. Esu tikras, kad žmonės prie „LIKE“ ženklo fotografuosis – kaip Holivude. Jis taps tikru miesto simboliu“, – neabejojo Druskininkų meras Ričardas Malinauskas.

Didžiausią pasaulyje „LIKE“ ženklą Druskininkai laimėjo Valstybinio turizmo departamento organizuotame konkurse, kurio metu penkiuose populiariausiuose socialiniuose tinkluose vartotojai tris mėnesius galėjo palaikyti savo mylimą miestą balsuodami, keldami nuotraukas, jomis dalindamiesi, palikdami atsiliepimą ar kviesdami draugus balsuoti. Konkurse Druskininkai gavo daugiausia – beveik 8 tūkst. balsų – ir aplenkė Kauną, Vilnių bei Palangą.

Druskininkų savivaldybės nuotr./Druskininkuose įžiebtas didžiausias pasaulyje „LIKE“ ženklas
Druskininkų savivaldybės nuotr./Mergaitė su „LIKE“ ženklu Druskininkuose.

„Aplenkėme miestus, kuriuose turistų srautai didesni nei Druskininkuose. Vien tai yra gerai. Mums šis konkursas patvirtino, jog plėtodami miesto viziją einame teisingu keliu. Druskininkai yra novatoriškas, modernus kurortas, kuris patinka tiek gyventojams, tiek svečiams“, – sakė meras.

Užrašas „Druskininkai LIKE“ įrengtas ant „Snow Arena“ pastato fasado maždaug 50 metrų aukštyje. Vieta pasirinkta neatsitiktinai: teigiama, kad būtent iš šios vietos ženklas matomas visame mieste. 

Miesto valdžia norėtų, kad naujasis simbolis taptų reprezentaciniu kurorto ženklu. Tačiau, jei gyventojai prieštaraus, pasibaigus projektui jis bus nuimtas. „Atsižvelgsime į žmonių nuomonę. Ir dabar su jais tarėmės – dėl vietos, dydžio“, – tikino meras.

Druskininkų savivaldybės nuotr./Būsimo ekologiško keltuvo Druskininkuose stotelės vizualizacija
Druskininkų savivaldybės nuotr./Būsimo ekologiško keltuvo Druskininkuose stotelės vizualizacija

Ženklas įrengtas Europos Sąjungos Struktūrinių fondų lėšomis (pagal Valstybinio turizmo departamento įgyvendinamą projektą „Lietuvos turizmo produktų pristatymas, įvaizdžio formavimas bei reklama socialiuose tinkluose“.

Apžvalginis maršrutas keltuvu – jau pavasarį

Didžiausias pasaulyje „LIKE“ ženklas – ne vienintelė naujovė, laukianti druskininkiečių ir miesto svečių. Tą pačią lapkričio 7-ąją aikštelėje prie Vandens parko įkasta kapsulė, žyminti keleivinio keltuvo statybos pradžią. Tai – simbolinis žingsnis, nes ekologiškos transporto priemonės – lynų keltuvo – statybos jau pradėtos. Statybininkai jau pastatė 45 metrų aukščio kolonas, kuriomis ant lynų kursuos keltuvas. Juo bus galima persikelti iš Druskininkų centro į užmiestyje esančią „Snow areną“ ir sugrįžti atgal. Planuojama, kad lynų keltuvas bus naudojamas ne tik kaip ekologinė transporto priemonė, bet ir kaip apžvalgos ratas. Pakilę į 45 metrų aukštį keleiviai galės pasigrožėti įspūdinga kurorto panorama. Viena stotelė bus įrengta šalia Vandens pramogų parko, o kita – „Snow arenos“. Keliauti bus galima 4 vagonėliais (gondolomis), kurių viename tilps iki 10 žmonių. Visas kelionės atstumas – maždaug 1 km, kelionės trukmė – 3,5 min., preliminari kaina – 10 litų.

„Žiūrėsime, kokia bus žiema. Jei tokia, kaip pernai, galbūt pirmieji reisai keltuvu galės vykti jau vasarį. Jei orai statyboms trukdys, tuomet keltuvo pristatymą teks nukelti į pavasarį“, – kalbėjo R.Malinauskas.

Tomo Valavičiaus nuotr./Druskininkai iš paukščio skrydžio
Tomo Valavičiaus nuotr./Druskininkai iš paukščio skrydžio

Keltuvas statomas Druskininkų savivaldybės administracijai vykdant projektą „Keleivinio keltuvo, siekiant sumažinti transporto priemonių sukeliamą taršą, iš kurorto centro į slidinėjimo areną, įrengimas“. Įgyvendinus viešojo ekologiško transporto projektą, sumažės išmetamų, šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis.

Projekto finansavimo sutartis pasirašyta 2012 metų pabaigoje su Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondu. Lynų keltuvo įrengimo darbus atlieka UAB „Eltel Networks“ kartu su Šveicarijos kompanija „Bartholet Maschinenbau AG“, kuri gamina reikiamą įrangą. Projekto vertė – 13 mln. Lt. Darbai finansuojami Klimato kaitos specialiosios programos, Valstybės biudžeto ir UAB „Kautros keltuvai“, privataus investuotojo, kurį pritraukė Druskininkų savivaldybė, lėšomis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje