Dabar populiaru
Publikuota: 2017 spalio 15d. 16:10

Dveji metai po Medžių lajų tako atidarymo: ar pavyko Anykščiams išlaikyti populiarumą?

Medžių lajų takas
Vaido Pupelio nuotr. / Medžių lajų takas

2015-ieji Anykščiams buvo itin dosnūs – atidarius Anykščių šilelio medžių lajų taką į šį Aukštaitijos miestą plūstelėjo neįtikėtinas skaičius turistų – tiek lietuvių, tiek užsieniečių. Pasivaikščiojimą „medžių viršūnėmis“ dovanojantis objektas buvo pastebėtas ir užsienyje, o jo populiarumas tarp turistų ir lietuvių neišblėso iki šiol.

„Bendra tendencija yra aiški. Kaip ir dauguma turistinių vietovių, jaučiame lankytojų srautų svyravimus, priklausomai nuo oro sąlygų.

Kadangi šiemet vasariški orai lepino ne per daugiausia, tai akivaizdžiai apniukusiomis dienomis žmonių buvo mažiau nei saulėtomis. Tačiau Anykščius žmonės tikrai lanko. Dažnai girdime, kad turistai grįžta, nes pirmąjį kartą buvo neįvertinę, jog turime tiek daug lankytinų objektų ir jų per dieną visų aplankyti neįmanoma. Taip pat Anykščius vis labiau atranda turistai iš įvairiausių pasaulio šalių, net labai tolimų ir egzotinių. Nors kaimynai latviai vis dar sudaro didžiausią užsienio turistų dalį.

Šiemet jaučiame ypač didelius srautus dviratininkų, kurie tikrai labai džiaugiasi Anykščiuose esančia Sveikatingumo trasa palei Šventosios upės kairįjį krantą“, – pasakojo Kristina Beinorytė, vyr. turizmo specialistė, laikinai einanti Anykščių turizmo informacijos centro (TIC) direktoriaus pareigas.

Medžių lajų takas įdomus, bet atvažiuoja ne tik dėl jo

Pasak pašnekovės, nors praėjo jau daugiau nei dveji metai, Medžių lajų takas tebėra populiariausias turizmo objektas Anykščių rajone.

Anykščių turizmo informacijos centro nuotr./Anykščiai
Anykščių turizmo informacijos centro nuotr./Anykščiai

„Medžių lajų takas jau tapo nacionaliniu simboliu, kurį dažnas lietuvis nori parodyti iš kitų kraštų atvykusiems savo svečiams. Tačiau turistus visada traukia naujovės, o ypač – pramogos. Šiemet vienas lankomiausių objektų yra Labirintų parkas, kuriame netrūksta naujovių ir padaugėjo pramogų, o Apverstas namas, nors ir ne pirmasis toks Lietuvoje, bet sulaukė labai daug dėmesio“, – sakė K.Beinorytė.

Roko Lukoševičiaus nuotr./Anykščiai
Roko Lukoševičiaus nuotr./Anykščiai

Per dvejus metus atsirado ne tik naujų pramogų, bet ir vietų, kur miesto svečiai galėtų numalšinti alkį.

„Šį sezoną negirdėjome nusiskundimų dėl maitinimo ar apgyvendinimo trūkumo, nes verslininkai pasiruošė. Dabar Anykščiuose kiekvienas gali rasti sau tinkamą vietą kur pavalgyti, taip pat – kur apsistoti“, – užtikrino Anykščių TIC vadovė.

Pasak jos, per dvejus metus Anykščiuose ir aplink juos atsirado nemažai privačių apartamentų, o kavinių ir restoranų dabar turime pagal kiekvieno skonį. Naujausi ir įdomiausi yra itališkas namų restoranėlis „5 taškai“ ir gastrobaras „Mandri puodai“.

„Nuo Medžių lajų tako atidarymo pas mus įkurta 10 naujų maitinimo įstaigų. Vasaros sezono metu visiems pakanka klientų – tiek maitinimo, tiek apgyvendinimo įstaigose. Populiariausiuose lankytinuose objektuose vasaros savaitgaliais tikrai tekdavo ir palaukti. Rudenį srautai mažesni“, – sakė Anykščių TIC atstovė.

Roko Bužinsko nuotr./Anykščių simbolis – nykštys
Roko Bužinsko nuotr./Anykščių simbolis – nykštys

Pasak jos, apibendrinant, galima teigti, kad lankytojų srautas yra mažesnis nei po Medžių lajų tako atidarymo, bet jis tikrai nėra mažas, ir akivaizdu, kad Anykščiai jau užima tvirtą poziciją Lietuvos turizme bei toliau juda į priekį.

„Dar tikrai turėsim ką naujo pasiūlyti lankytojams tiek žiemą, tiek vasarą. Artimiausiu metu bus baigtas miesto baseino „Bangenis“ atnaujinimas ir miesto svečiai galės mėgautis tiek pamėgtomis, tiek naujomis pirtimis, SPA procedūromis ir vandens pramogomis“, – būsimomis naujienomis dalijosi pašnekovė.

 Raimundo Alešiūno nuotr./Kalitos kalno rogutės populiarios ir rudenį
Raimundo Alešiūno nuotr./Kalitos kalno rogutės populiarios ir rudenį

Kainos mažesnės, bet trūksta apgyvendinimo vietų

Keliones ne tik į užsienį, bet Lietuvoje savo klientams parduodantis bendrovės „Makalius.lt“ vadovas Rimvydas Širvinskas įsitikinęs, jog Anykščiai sugebėjo pasinaudoti savo „15 minučių šlovės“. Tačiau, jo nuomone, apgyvendinimo ir panašių paslaugų šiame kurorte galėtų būti ir daugiau.

Tam, kad miestelis taptų populiariu kurortu, būtina pasiūlyti daugiau apgyvendinimo įstaigų, kurių šiuo metu labai trūksta (ypač SPA paslaugas teikiančių viešbučių ar kitokių viešbučių su daugiau paslaugų, ką būtų galima nuveikti žiemos ar prasto oro metu).

„Anykščiai yra stipriai populiarėjanti kurortinė zona – vis garsiau apie šį miestą lietuviai pradėjo kalbėti po to, kai ten atsidarė vienas SPA viešbutis, tuomet buvo atidarytas Lajų takas. Tačiau tam, kad miestelis taptų populiariu kurortu, būtina pasiūlyti daugiau apgyvendinimo įstaigų, kurių šiuo metu labai trūksta (ypač SPA paslaugas teikiančių viešbučių ar kitokių viešbučių su daugiau paslaugų, ką būtų galima nuveikti žiemos ar prasto oro metu)“, – sakė pašnekovas.

Anot jo, Anykščiai turi didelį privalumą: daug lankytinų vietų ir įdomių veiklų aplink: Kalitos kalnas (visus metus), labirintų parkas, siaurukas, Arklio muziejus, jau minėtas Lajų takas, Rubikių ežeras ir apžvalgos bokštas, menų inkubatorius su „Cosmo“ paukščių taku, Daumantų atodanga, nuotykių parkas.

„Yra organizuojami pasiplaukiojimai ežere su vyno degustacijomis, pramoginis miesto traukinukas vaikams ir kitos veiklos. Žinoma, dar Puntukas! Tai – patrauklu turistams. Be to, šiemet Anykščiuose atsirado pakankamai maitinimo įstaigų, kurios yra kokybiškos, sulaukia gerų atsiliepimų iš mūsų projekto „Makaliaus Lietuva“ keliautojų“, – sakė R.Širvinskas.

Vaido Pupelio nuotr./Turistams Anykščiuose netrūksta pramogų
Vaido Pupelio nuotr./Turistams Anykščiuose netrūksta pramogų

Anykščius jis rekomenduoja ramiam porų ir šeimų poilsiui, kurį lengvai galima suderinti su pažintiniu turizmu.

Kaip vieną iš Anykščių kozirių kelionių organizatorius išskyrė paslaugų kainas.

„Palyginti su kitais Lietuvos kurortiniais miestais, kainos Anykščiuose yra šiek tiek žemesnės nei pagrindiniuose kurortuose Druskininkuose ar Birštone. Bent jau kalbant apie maitinimą. Apgyvendinimo paslaugų kainos priklauso nuo viešbučio lygio, tačiau taip pat galima rasti kokybišką ir nebrangią nakvynę“, – sakė pašnekovas.

Anykščiai moka išnaudoti savo privalumus

Vaido Pupelio nuotr./Anykščiai
Vaido Pupelio nuotr./Anykščiai

„Nors ši vasara nelepino gerais orais, taigi, ir turistais, mūsų pačių rezultatai net dvigubai geresni nei pernai“, – džiaugėsi vienos iš naujienų Anykščiuose – programos „Vyno veranda“ autorius, verslininkas Gintaras Kerbedis.

Jis įsitikinęs, kad Anykščiai moka išnaudoti savo privalumus. „Kas yra sėkmė ar verslo stebuklas? Aš įsitikinęs, kad tai labai gerai padaryti maži dalykai. Nors pats gyvenu Panevėžyje, dėl verslo viena koja esu Anykščiuose ir gerai matau, kaip vietiniai turizmo atstovai pagarbiai vertina vienas kito darbą. Kita vertus, žinodami, ką kiti daro, kuria, jie moka padaryti savo veiklą išskirtine“, – šio krašto turizmo veikimo principus įvardijo pašnekovas.

Jis neslėpė, jog sudominti lietuvius nėra sunku – dauguma nėra išrankūs ar išlepinti turistai, nors pasirinkimų, kur keliauti, galimybės – didžiulės. Juk konkuruojama ne tik su Lietuva, bet ir užsieniu.

„Kalbant apie Lajų taką, tai mano nuomonė tokia: kol visa Lietuva pereis jį, užaugs nauja karta. Tokių objektų, kurie įvertinti ir pasauliniu mastu, Lietuvoje nėra daug. Taigi, Lajų takas dar ilgai padės Anykščiams“, – įsitikinęs verslininkas.

Anykščių turizmo sezonas skaičiais:

  • Medžių lajų taką 2016 m. aplankė 244 tūkstančiai lankytojų. 2017 m. sausio–rugsėjo mėnesiais – 152 tūkstančiai lankytojų. Lankytojų netrūksta ir rudenį.
  • Turizmo informacijos centre 2016 m. sausio–rugsėjo mėnesiais apsilankė rekordiškai daug lankytojų – 18 tūkstančių. Šiemet skaičiai sumažėjo – lankytojų buvo 9 tūkstančiai. Tačiau kitas rodiklis išaugo: vien per šių metų trečią ketvirtį www.infoanyksciai.lt skaičiuojama 55 tūkstančiai naudotojų. Tai rodo, kad turistai tampa vis labiau išmanūs ir visą reikiamą informaciją geba rasti patys ir į TIC'ą neužsuka.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:46
01:42
00:37

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje