Dabar populiaru
Publikuota: 2017 liepos 31d. 07:32

Dvi savaitės Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centre „Aqua“: kai dirbti tenka be žodžių

Norbertas ir Roxana
Norbertas ir Roxana

Prasidėjo pirmosios dienos Druskininkuose. Studentai iš Rumunijos Roxana, Mihaela, Danut, Georgiana, Cosmin, Norbert, Alexandru ir Andrei išvysta jiems dar nepažįstamą miestą. Pirmasis susitikimas įvyko Druskininkų savivaldybės mero Ričardo Malinausko kabinete. Draugiško mero sutikimo dėka kiek aprimus pirmajam jauduliui, atėjo metas pasidalinti darbus.

Studentai išsidalino į poras, o kai kur keliavo po vieną. Nauja vieta žada dvi nepamirštamas savaites, tačiau jaudulys vis dar virpa krūtinėje. „Dar nežinojome, kas mūsų laukia“ – prisipažįsta būsimi praktikantai. Roxana ir Norbertas pirmieji patraukė Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centro „Aqua“ link.

Šiame didžiuliame komplekse darbų tikrai netrūksta. Čia nuolat gausu poilsiautojų, o aplink nesiliauja nuotaikingas šurmulys. Studentams teko nemažai iššūkių, o labiausiai jiems kliudė nepasitikėjimą keliantis kalbos barjeras. „Nors jiems buvo numatyta daugiau darbo su klientų aptarnavimu, bet Roxana ir Norbertas buvo labai nedrąsūs bei tylūs, sunkiau kalbėjo anglų kalba, taigi jie darbavosi kitose praktikos vietose. Susikalbėjimas su kitais anglų kalba jiems buvo didžiausias iššūkis.“ – pasakoja studentus atlydėjusi mokytoja Georgiana.

Pirmosios dienos prasidėjo nedrąsiai ir pateikė dar vieną iššūkį – visą dieną dirbti zonoje, kur net stingdančią žiemą temperatūra siekia +32 laipsnius šilumos. Svečiai čia vaikšto pasipuošę maudymosi kostiumėliais, pliuškenasi baseinuose. Jaunas vaikinas, nedrąsiai besidairantis aplink ir išskirtinių bruožų, tamsių plaukų mergina traukė lankytojų dėmesį. „Pasipuošę vandens parko darbuotojų apranga studentai dirbo prie nusileidimo kalnelių, prižiūrėjo, kad lankytojai tinkamai naudotųsi jais, kad nesileistų neleidžiamomis pozicijomis ir laikytųsi kitų taisyklių,“ – pirmąsias dienas prisimena Georgiana.

Roxana ir Norbertas
Roxana ir Norbertas

Vasaros sezonu vandens parkas knibždėte knibžda klientais, o du studentai, atvykę iš Rumunijos, sunkiai kalbantys anglų kalba bandė prisitaikyti prie šio didžiulio komplekso vasaros ritmo. Skamba kiek gąsdinančiai, tačiau tiek Roxanai, tiek Norbertui tai buvo tik pradžia.

Roxanos ir Norberto mokytoja prisimena kur kas sunkesnių dienų: „Atsakingiausia jų darbo diena buvo vaikų zonoje. Čia vaikai maudosi baseinėliuose ir leidžiasi nusileidimo kalneliais, trumpam palikti be tėvų priežiūros“ Taigi, jeigu pirmoji diena pateikė netikėtumų, vėliau teko susidurti su pačiais reikliausiais pramogų centro svečiais – mažieji lankytojai, likę vieni, neretai įsisiautėja, tad juos prižiūrėti teko būtent Roxanai ir Norbertui

„Iš pirmo žvilgsnio, tai pasirodė kiek gąsdinančiai,“ – prisimena studentai. Iš pažiūros kuklūs ir tylūs, abu jaunuoliai iššūkį įveikė – juk jei negalima panaudoti balso, daug ką galima pasakyti ir naudojantis rankomis. Užtenka tik įsivaizduoti tokią situaciją iš šono – rankomis mosuojantys prižiūrėtojai mažuosius dar labiau pralinksmino ir, tikriausiai, priminė apie žaidimą „Šarada“. „Teko išmokti daug naujų dalykų ir griebtis improvizacijos, – linksmai prisimena Norbertas. – Bet kokiu atveju, darbas čia paliko tik gerus įspūdžius. Žmonės čia tikrai draugiški.“

Norbertas
Norbertas

Geriausia patirtis gaunama tada, kai tenka įveikti sunkiausias užduotis. Darbas restorane-picerijoje, viešbučio „Aqua“ registratūroje – šiems studentams nėra nieko neįveikiamo. „Studentė Roxana išbandė viešbučio registratorės vietą. Nors sunkiai kalba anglų kalba, ji mielai ėmėsi kitų darbų, pavyzdžiui suvedinėti duomenis į viešbučio programą.“ – pasakoja Georgiana. Tai tik įrodo, kad patirtis slypi ir didžiausiuose iššūkiuose, o negalėdami tinkamai susikalbėti, Roxana ir Norbertas tuoj pat ieškodavo, kaip išsisukti iš padėties arba iniciatyviai atlikdavo kitus darbus.

Vandens parkas, darbas restorane, K.Dineikos sveikatingumo parko kaskadinių maudyklių ir pirties komplekso tvarkymo darbai, viešbutis „Aqua“ – tiek daug patirčių vos per porą savaičių. Tačiau klaidinga manyti, kad čia jiems teko vien dirbti. Sveikatinimo ir poilsio centro darbuotojai nuoširdžiai rūpinosi ir studentų užimtumu po įspūdžių kupinų darbo dienų. „Grįžę po darbo studentai buvo raginami patys eiti išbandyti vandens parko paslaugas, nors jausdavosi nedrąsiai. Galiausiai Norbertas sudalyvavo ir net asistavo pirtininkui šeimoms skirtoje pirčių programoje Karakum pirtyje. Roxana, deja, buvo kuklesnė ir to išbandyti neišdrįso. Nepaisant to, puikiai praleidome laiką.“ – įspūdžiais dalinasi mokytoja.

Roxana ir Norbertas
Roxana ir Norbertas

Praėjus dviems nuotykių ir netikėtumų kupinoms savaitėms tiek Roxana, tiek Norbertas, prisimindami šias dienas, kukliai šypsosi ir pripažįsta, kad tai – išskirtinė praktika, pareikalavusi ne tik praktinių įgūdžių, bet ir lakios fantazijos, bandant nepasimesti jokioje situacijoje. „Mūsų įmonei tai taip pat buvo pirmoji patirtis su studentais, atvykusiais per Erasmus+ programą, bet labai džiaugiamės, kad galėjome susipažinti su šiais šauniais studentais.“ – įspūdžiais dalinosi ir Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centro „Aqua“ darbuotojai.

Norbertas
Norbertas
VIDEO: Dvi savaitės Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centre „Aqua“: kai dirbti tenka be žodžių
Temos: 1 Druskininkai
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje